Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek csak az a jó...

Szerintetek csak az a jó szülő, aki megveszi a gyerekének a Thomasos, Verdás ruhákat és a Nike, Adidas cipőt?

Figyelt kérdés
A napokban ezt mondta nekem egy anyuka, hogy ő igenis megveszi neki a mutatós darabokat (Verda, Thomas) és ehhez csak a márkás cipők dukálnak...Én ezen kiakadtam. Ti hogy gondoljátok?
2012. máj. 28. 10:25
1 2 3
 21/29 Adam1c1 válasza:
33%
Szerintem meg igen ! Egy jó szülő odafigyel arra hogy gyermeke, ha nem is mindig, de alkalmanként megkapjon olyan dolgokat is amiket gyermeke a többieken/nél lát, és szeretne. Ez nagyon sokat tud adni egy kisgyermek lelkének. Egyetlen szülő sem várhatja el kiskorú gyermekétől azt hogy érett felfogással kezelje a vágyait. Én sajnos nem kaptam meg mindent anno, sőt.... nagyon sok mindent megkaptam, de soha nem azt amire igazán vágytam, és ez igenis megviselt, hátráltatta a beilleszkedésem társaim közé, továbbá idősebb koromra is kihatott. Azóta már túl vagyok az iskolán is, és dolgozom, és most próbálom kiélni magam saját költségen. nyilván már nem játékokat vásárolok hisz abból kinőttem, de ami szívem vágya azt gondolkodás nélkül, szívem után vásárolom megfele, még ha szükségem igazából nincs is rá. Szóval nem jó az ha kiskorában egy gyermekben csakis és kizárólag az rakódik le hogy anyának-apának nincs pénze, nem kapod meg, vagy majd veszünk helyette valmi olcsóbbat, jó lesz az neked úgyis. nem a márka miatt kell megvenni az adott dolgokat, mert nem biztos hogy mindig minőség rejlik mögötte, de a gyermek fejlődésének igenis fontos. Nem mondom azt hogy ezen a világon nincs számos kivétel azok alól amiket én most itt felvázoltam, mert biztosan van, de nem biztos hogy jó ötlet az egészet csak a szerencsére bízni. Szerintem az ne vállaljon gyereket aki nem tud neki megadni mindent.
2012. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Szerintem az ne vállaljon gyereket aki nem tud neki megadni mindent."


Te hány éves vagy?18-20???Ébresztő Öcsisajt!

Ma Magyarországon hogy adsz meg a gyereknek MINDENT?Sehogy!Abban egyet értek,hogy azért váéllaljunk olyan helyzetbe gyereket,hogy ha a szíve vágya egy Nike cipő,akkor azt meg tudjam venni,ha nem is azonnal,de két-három hónap spórolás után igen,na de mindent megadni??,Kocsit,lakást,pénzt,mindent a kis feneke alá???Na azt már nem!Abból lesznek amúgyis az elkényeztetett,sznob,életképtelen hülye gyerekek akik csesznek dolgozni,helyette a discoban kokóznak minden hétvégén.

2012. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Adam1c1 válasza:
37%
25 éves vagyok, de én sem arra gondoltam hogy felnőtt gyermeked segge alá vegyél autót, meg házat, és 20ezresek tömkelegével engedd el diszkóba minden hétvégén. Én tényleg csak annyira gondoltam hogy főleg amíg kicsi, addig kaphasson alkalmanként egy-egy verdás pólót, vagy nike cipőt, de leginkább játékot olyat amilyet szeretne. Én tininindzsa teknőcre vágytam mindig. sosem kaptam meg. Míg kicsi voltam, anyám a kindertojásra is azt mondta hogy 100ft ennyit nem ér az egész, úgyis csak a játék miatt kerül ennyibe, amúgy sincs pénzem,. most nem kapsz. Oké, volt hogy megkaptam én is, de az nagyon ritka volt, és csak könyörgés árán. Szóval én megfogadtam, hogyha gyerekem lesz az csak úgy legyen ha legalább az apróságokra nem okoz majd gondot pénzt költeni.
2012. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ez így már rendben,viszont az előző hozzászólásodban nem pont ezt írtad!
2012. jún. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
De ezt írta, csak ő nem szülői szemszögből írt, hanem a gyerek szemszögéből. Én teljesen megértem amit írt, mert nekem is tök rossz volt, hogy minden osztálytársamnak volt menő cipője, meg walkman -je (ha emlékszik rá valaki), én meg csak vágytam rá. Viszont az is igaz, hogy ezek a dolgok csak óvodás-iskolás korban lesznek fontosak, egy pici még nem figyeli a játszótéren, hogy milyen márkájú a másik gyerek ruhája (csak a szülők) . :)
2012. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Pumukli2012 válasza:

Attól még nem leszel ciki ha nem jársz talpig márkás ruhában nekem is vannak márkás ruháim de nagyobb része vagy kinaiból van vagy használt és lehet a kinaiban és a turiban is minőséget venni (az már egyéni szoc prodléma ha nincs hozzá szeme) meg ha belekötnek mert irigyek és nem tudnak belekötni másba nem kell őket figyelembe venni

(nem vagyok szülő csak egy kamasz) viszon az előttem szólókkal egyvéleményen vagyok

2012. júl. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Adam1c1 válasza:
Köszönöm a válaszokat én is,és örülök hogy megértő szemek elé kerültek soraim. Viszont pumukli válaszára reagálva annyit még írnék, hogy de igenis ciki, tud ciki lenni a gyermek számára társai között, ha azt érzi akármerre néz olyan cuccokat lát (legyen az játék, vagy ruha) amiről tudja hogy az ő szülei nem fognak még csak foglalkozni sem soha azzal hogy neki is meglegyen. Elképzelhető hogy a gyerek ösztönösen nem érezné a helyzetet kellemetlennek, de kisiskolás korban már nagyon kegyetlenek tudnak lenni az osztálytársak a másikkal. Szóval könnyen lehet hogy éreztetni fogják vele szegénységét. Saját bőrömön tapasztaltam, hogy kegyetlen érzés az ilyen. Arra is érdemes figyelnie a szülőnek hogy az osztály stílusa után öltöztesse csemetéjét, mert pl vannak közösségek ahol ciki a verdás pulóver mellett a nagyi által kötött mellényke. Engem mindig a saját szája íze szerint öltöztetett anyám, s nem kérdezte meg soha hogy mit szeretnék. Szóval meg kéne találni valahol a középutat. nem telhet mindig verdás pulóverekre, de ha van alternatíva helyette, ami kompromisszumképes, valahol a kötött mellényke és a piros beszélő autó között helyezkedik el, akkor válasszuk azt.
2012. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Abban vitatkoznék,hogy nem engedném 11-15 éves kislányomnak hogy ribinek öltözzön,csak mert az osztályban az a divat...Amúgy szeretem öltöztetni a fiam,és figyelek arra,hogy később ne legyen ilyenből gondja,mert megveszem neki a márkásat is
2012. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Adam1c1 válasza:
Persze nyilván ribinek semmiképp sem kell öltöztetni :-) de egy 11-15 éves kislányt, pláne egy 15 éveset már talán öltöztetni sem , hisz valószínűleg ilyen korbán már nagyon határozott elképzelései lesznek arról mit szeretne felvenni, és nehéz lenne meggyőzni az ellenkezője felől. Kisebb korban viszont még tényleg a szülő öltöztet.
2012. júl. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!