Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben a döntésemet?

Figyelt kérdés

Már kezdem unni, hogy mindenki jobban tud nálam mindent.

4hónapos anyatejes a lányom. Mielőtt megszületett már azelőtt is mondtam mindenkinek, hogy én kivárom a 6hónapot a hozzátáplálással.

Mikor betöltötte a 4.hónapot a lányom akkor anyukám már mondta, hogy akkor adjunk neki almát vagy valamit. Mondtam, hogy nem. Elkezdte mondani a lányomnak, hogy jajj anyád nem ad neked semmit enni. Nem mondtam semmit.

Aztán mamámnak volt szülinapja, adni akart a lányomnak tejszínhabot. Már nyomta a szájába a kanalat, alug tudtam megfogni mamám kezét, hogy ne csinálja. Aztán pár nap múlva csokit akart vele etetni.

Anyukám produkciója: tegnap voltunk ebédelni, a lányom anyukám ölében ült, én párommal beszélgettem. Mikor rájuk néztem, azt láttam, hogy a lányom szájából egy nagy répa lóg ki, amit anyukám a levesből vett ki. Köpni nyelni nem tudtam. Nagy lelkesen mondja, hogy nem fintorog a répától. Mondom nem érdekel akkor sem fog még kapni.

Ma anyósoméknál voltunk és ott is, első kérdés, hogy kap már gyümölcslevet? Mondom nem, majd 6hónaposan. Erre elkzdni, hogy de akkor már főzeléket kell ennie. Mondom nem baj, ráérünk még.

Ennyire felfoghatatlan amit kérek? Miért nem lehet megérteni, hogy a 4hós lányomnál nem kezdem meg a hozzátáplálást? Hogy értessem meg velük, hogy nem akarom még elkezdeni?


2012. máj. 28. 22:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem idegesítem rajta magam, egyszerűen megmondom, hogy nem. Megnyugtatlak, ha elkezdet majd a hozzátáplálást akkor is lesz pár hajmeresztő ötletük. Apósom a hétvégén azt kérdezte ivott e már a 6,5 hós fiam kólát, mert egy kólás flakonnal játszott amiben volt még egy kis kóla, és vette a szájába az üveget. Apósom azt mondta biztos inni akar belőle. Mondtam neki, hogy kétlem, mert minden a szájában köt ki, és nem azért mert meg akarja enni. Ráadásul nem hiszem, hogy egy 6 hónaposnak ilyen műanyag szarokat kellene inni, még egy évesen sem. Erre azt mondta a coca-cola az jó minőség és ihatna belőle. Erre nevettem egyet és mondtam, hogy NEM. Egyedül nem merem őket hagyni egy fél órára sem mert tuti minden szart bele tömnének. Szóval ne idegesítsd magad, mond meg továbbra is a véleményed ahányszor kell:)
2012. máj. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

2. válaszolóval, aki adta volna a pofont a tejszínhab miatt, teljes mértékben egyetértek, nekem is ez jutott egyből eszembe.


Én azt csinálnám, hogy akkor senki kezébe nem adnám a gyereket, aki nem tartja be a játékszabályaimat. Szülés előtt vagyok, ezt meg is mondtam mindenkinek. Húzd fel a kesztyűt, és hajrá!

Felháborító!

Én csak azért kérdeztem ezt a tesómtól, ad-e már a babának valami mást is, mert szerintem nagyon jól neveli a gyerkőcöket, és csak tanulni akartam tőle, többet nem is kérdeztem. A baba gyönyörűen fejlődik, és a védőnő is megmondta, hogy 6 hóig csak anyatej.

2012. máj. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt gond,de én már 3,5 hónaposan adtam neki gyümölcsleveket,4 hónaposan gyümölcsöket,krumplit,répát,az én orvosom is azt vallja amit én,minél hamarabb ismerkedik meg az ételekkel annál jobb.De természetesen ha te később szeretnéd,kezdeni a te döntésed,és a szülőknek pláne az anyósnak fel kéne fognia,nálunk anyósom,meg párom nagyanyja akart hurkát,meg porcukros hájas sütit tömni alig 9 hónapos kisfiamba,meg volt,hogy tudtom nélkül megetették valamivel,na szépen lerendeztem őket,azóta megkérdeznek mindent,bár még van néhány alkalom,pl már ok hogy 13 hónapos a fiam,de azért nem szándékozom szalonnát,meg zsíros csülök pörköltet adni,na ezt nehezen fogják fel.Anyukámmal nincsen gond,óvónő Ő ért a gyerekekhez és mindent megkérdez.Magyaráz el nekik többször ha ennyire érthetetlenek mást nem tudsz tenni.
2012. máj. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Már sok tanács elhangzott, szerintem ha semmi nem válik be, és továbbra is próbálnak neki tejszínhabot meg egyéb abnormális dolgokat adni, mondd meg nekik, hogy a gyermekorvos diagnosztizált nála valami allergiát, és ezért az anyatejen kívül minden mástól allergia jöhet ki rajta... lehet, hogy ez nem teljesen igaz, de hatásos... a baba érdekében megéri szerintem. Főleg, hogy így gondolom egy órára sem mered rábízni senkire, mert azon parázol, hogy mikor mit fognak belédiktálni... Aztán később elég csak annyit mondani, hogy hála a hosszú szoptatásnak megoldódott a kérdés. :-)
2012. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Pofozkodni akaró "anyatigrisekről" a falnak tudnék menni:(, elszomorít. Nektek kellene/kellett volna jó időben, jókor egy-egy taslit kapni, hogy megtanuljátok, mi a tisztelet.


Rendben van és értem a felindulást, de némi tisztelet mégiscsak szorulhatott volna belétek. Egy nagymamáról, dédiről van szó, akik nem ártani akartak a gyereknek, csak "kényeztetni".

Persze ne tegyék, el lehet nekik mondani emberi hangon, hangnemben is, és ha még némi kedvesség is mutatkozik az "anyatigrisben", tán jobban megértik és elfogadják.


"Jaj, dédi, ne tessék, a babának ilyet még nem szabad."


Ráförmedés helyett normális magyarázattal (akár orvosi szempontból megközelítve és nem azért mert anya-apa így határozott), ész érvekkel jobban elfogadnának az idősebbek is a jelenlegi álláspontot hozzátáplálás terén (és másban is).


Persze van akinél nem működik ez sem, ott résen kell lenni, figyelni, és határozottnak lenni. De nem pofozkodni...

2012. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Régen már 3 hónaposan kezdték a hozzátáplálást, én 4 hónaposan már nem is kaptam anyatejet. És ezért az idősebbek nem tudják felfogni, hogy most mások az ajánlások. És nálunk is mindenki szörnyülködött, hogy éheztetem a gyereket. (Hiába volt fél évesen 11 kg.) Anyu is húslevessel akarta kezdeni 4 hónaposan. Állította, hogy soha nem fog megtanulni enni, ha nem adok neki már akkor. Hát, én nem hiszem, hogy egy felnőtt ember kifejlett fogsorral ne enné meg az ételt, amit elé raknak.

A csúcs az volt, amikor az egyik rokon csokit hozott az 5 hónapos gyereknek. Mondtam neki, hogy még anyatejen kívül mást soha nem kapott, úgyhogy megeheti a nagyobbik gyerek. Erre leesett az álla.

Meg egyszer voltunk egy szülinapi összejövetelen, és elkunyizták a fiamat, hogy milyen szép gyerek, hadd dajkálják. Mire észbe kaptam, már a francia krémessel etették 7 hónaposan. És nézd, hogy szereti! Az én agyam is eldurrant az ilyenekre.

Aztán nálunk jöttek a nehézségek. A lányom 6 hónaposan sem akarta a hozzátáplálást. 1 évesen is csak pár kanállal evett, és napi 5-ször szopott. Meg is kaptam anyukámtól, hogy na ugye! Mert nem kezdtem el 4 hónaposan etetni, most már így marad. Persze nem halt éhen, 1,5 éves kora óta eszi, amit mi. Hogy 1 évesen meg nem evett meg minden sz...-t tele E-faktorral, azt meg nem bánom. Szép, fejlett, egészséges gyerek.

Hagyd őket, megmagyarázni úgysem tudod. Csak légy résen, hogy mikor mit etetnek vele.

2012. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd magad! Én sajnos hallgattam rájuk, már most nagyon bánom :-((( A következő gyerekemnél senkire nem fogok hallgatni, ha kell 6 hónapig rejtegetem a család elől de nem használja ki senki, hogy bizonytalan és "gyenge" vagyok :-((


8 hónapos a lányom

2012. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem bármit mondhatsz, nem fogják megérteni, mert régen más volt. Idősebbek, tapasztaltabbak, ezért úgy gondolják jobban tudnak mindent. Az én nagymamám 80 éves lesz és nem értette miért nem azt eszi a 3-4 hónapos gyerekünk, amit mi. Mikor ő kicsi volt, még nem voltak nagy bevásárlóközpontok, mindenki azt ette a faluban, amit maga termelt, tenyésztett. Akkor nem tömték tele az élelmiszert mesterséges színezékkel, ízfokozóval, aromával, édesítőszerrel, de flakonos tejszínhab sem volt, meg dobozos tej"ital", "friss"föl és kinder csoki sem...és a hús nem büdösödött 1 hétig egy üzletben, mielőtt megsütötték.

Nálunk anyós nem szól bele, anyám is tiszteletben tartja a kérésemet, egyedül a nagyival vannak gondok. Ő múltkor kristály cukorral akarta etetni a lányomat. Igaz, hogy már 1 éves, de plusz cukor akkor sem kell neki. Na és persze mindig megkapom, hogy én mindent rosszul csinálok és sajnálkozva nézi a dédunokát, mert szerinte mindig éhes a kis drága és nagyon sovány is :D

Megértem, hogy rosszul esik. Nem tudsz mást csinálni, minthogy 100x elmondod ugyanazt nekik, vagy megemlíted, ha idő előtt kezded szeméttel etetni a picit, akkor úgy járhat, mint a mai 30-as korosztály. Minden pollenre allergiás lesz, mindentől tele lesz csalánkiütéssel (mint én is), vagy esetleg laktózérzékeny lesz. Ha ez nem hat, akkor semmi.

2012. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!