Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülött babákat miért...

újszülött babákat miért altatnak külön szobában?

Figyelt kérdés
Most annyian irtátok ezt hogy nemtudom hogy én külön altassam e-!régen megvoltam győződve hogy nemkell külön szobában alatatni mig kicsi. igazából most sem értem miért kell ilyen kicsikét külön altatni nem elég lenne 3-4 hónaposan?ti már az első nap külön szobába teszitek és miért?
2009. jún. 30. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát nálunk két ok miatt. Egyrészt nem fér el a kiságy a szobánkban.:) Másrészt így apának és nekem marad egy hely, ami csak a miénk, ahol este összebújhatunk, és nem kell attól félnünk, hogy felkel a törpe. Nem kötelező semmi, Te döntsd el, hogy Neked mi a jó.
2009. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Én az első naptól külön szobába tettem és semmi gond nem volt. A szobája melletünk van és már arra felébredtem, ha megmozdult. Kb 2 másodperc alatt átérek.

Azért tettem külön szobába, mert úgy gondolom neki is joga van a csendhez, a nyugodt körülményekhez ha alszik, én se szeretném ha aludnék és mellettem dumálnának, tévéznének, én pedig nem akartam 8-kor lefeküdni. A másik ok, hogy én éjszaka fejtem, mert nem tudtam szoptatni és a mellszívó is elég hangos, és nekem kellett a fény is. De ha ez nem lett volna, akkor is a külön szobára szavaztam volna.

2009. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Mi pont 2 hónaposan tettük külön szobába. Akkor már 2 hete teljesen átaludta az éjszakákat, ezért döntöttünk így. Nekünk nincs hálószobánk, hanem a nappaliban vagyunk, így zavarta őt a tévé, a számítógép, a beszélgetés, minden, sokkal jobban aludt a csendben, sötétben a saját szobájában. Előtte viszont jobb volt itt mellettünk, nekem sem kellett mászkálni, ha megéhezett éjjel. Pont mellettem volt a kiságya, csak átnyúltam érte, evett, aztán vissza, kb fel sem ébredtem.
2009. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
12:50, nálunk ugyanez a helyzet. 1+2 fél szobás lakásunk van, a nappali az nappali, a félszobába pedig nem fér be a kiságy. egyébként meg miért ne altassam külön szobában, ha megtehetem. pél pillanat alatt ott tudok lenni bármikor. most 3 hónapos a babám, 3 perc alatt magától elalszik az ágyában. biztos, hogy nem esne jól, ha most kéne megkezdeni az átszoktatási procedúrát, se nekem , se neki. egyébként újszülött kora óta átalussza az éjszakát, enni kelt fel 2x hathetes korágig, azóta este 10től alszik reggel 8ig, van hogy 9ig is egyhuzamban. én nem hiszem, hogy hiányoznék neki éjszaka, de ha igen, akkor is biztos szólna. még csak felelőtlennek sem érzem magam, légzésfigyelő is van alatta.
2009. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen a szülők döntése. Minden család más és más. Én szerettem volna külön szobában altatni, de még anyukámnál laktunk, nem volt szabad szoba, csak egy fél szoba, ahol a felnőtt ágy + a kiságy alig fért el, de hát rá voltunk kényszerülve. Így egy éves volt a fiam, amikor saját szobája lett. De különben ha van rá lehetőség, akkor már az elejétől külön altattam volna, én azért tettem volna így, hogy már rögtön megszokja a dolgot, mert azt tapasztaltam, hogy minél kisebb egy gyerek, annál könnyebben szokik hozzá egy adott szituációhoz, helyzethez. De persze mindenki maga dönti el.
2009. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónaposan tettem külön. Előtte velünk volt, de külön ágyban. Az első hetekben még a kislámpa is mindig égett, hogy bármikor ha felkelek rá tudjak nézni. Aztán kiégett az égő és mire szereztem be újat, addigra leszoktam az éjszakai kukucskálásról. A baba is hamar átaludta az éjszakát. Kb. 2 hós koráig én keltettem éjszaka, hogy egyen, aztán erről is leszoktam.

Most a második babát várom és ugyanígy tervezem, mert ez nagyon bevállt.

2009. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az elején a mi szobánkban aludt, aztán 6 hetes kora óta külön szoba, külön ágy, azóta átalussza az éjszakát, most 3,5 hós
2009. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Egyértelműen közös szoba és tovább is mint 3-4 hónap. Minimum 6-7 hó szerintem. Az lenne a legjobb, ha a pároddal mindketten ugyanott aludntok egy szobában a babátokkal. Kegyetlen dolognak tartom egy újszülöttet megfosztani attól a jó, biztonságos érzéstől, amit az anyja/szülei közelsége jelent. Mi ún. oldalkocsis megoldásban alszunk: a kiságy egyik oldalaát nem szereltuk fel, fekvőfelülete egy szinten van a mi ágyunkéval. Így együtt is alszunk, de ő mégis hozzászokik a saját ágyához. Ha éjjel szopizni akart, vagy felébred, csak karnyújtásnyira van, fel sem kell kelnem az ágyból, és mielőtt teljesen felébredne és tiszta erőből sírni kezdene, mellre teszem. Hamarabb megnyugszik, nekem meg nem kell esetleg többször is korzózni a lakásban, amitől én is csak jobban felébrednék, nehezebben aludnék vissza. Pihentetőbb mindkettőnknek. A gyerek álmát meg nem zavarjuk.
2009. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Mielőtt megszületett a fiam, hevesen tiltakoztam az egyszobában aludjon velünk a kicsi felállás ellen. Azért van saját szobája, hogy ott legyen. Most viszont, sokkal nyugodtabban alszom, hogy két lépésen belül van a gyerek, egy mozdulattal magam mellé tudom tenni, ha felriad, nyugodt picurka. (10napos)

Ha nincs itthon apája, akkor velem alszik a nagyágyban. Annyi, hogy hármasban csak pár percig alszunk, utána kegyetlenül a helyére teszem.

És mindenhol nyugodtan alszik. Akár a kis kuckójában, akár a nagyágyban.

2009. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
12.56-os vagyok természetesen nem ott éljük a mindennapjainkat az csak háló, tv nélkül. Csak aludni járunk oda
2009. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!