Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kényes kukis kérdés, többi lent?

Kényes kukis kérdés, többi lent?

Figyelt kérdés

Kisfiam 22 hónapos lesz hamarosan, és egyenlőre eddig jön hátra a bör a fütyijén. A dokinénink szerint majd magától teljesen hátrajön, nem kell rángatni. Nem is szeretném felrántatni a bőrt a kukiján, de biztos hogy szépen idővel magától hátrajön?????????? Mások hogy állnak ezzel a kérdéssel? Tapasztalatokat, képeket várnék ha lehetséges. Előre is köszönöm.


[link]


[link]


2012. máj. 30. 13:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Félreértesz,nem minket sért.Hanem ilyen világot élünk,amikor rengeteg a beteg perverz ember. És én pl nem szeretném,ha a gyermekeim nemi szerve ott virítana az arcuk előtt.

Egyébként húzogattátok a fütyijét kicsi korától vagy nem?

2012. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Persze, kicsi korától fogva húzogattuk neki, szépen óvatosan. Egyszer egy egészen nagy részen hátrajött neki a bőr, amikor kimozgott alóla a fehér csomó, akkor kamilláztuk neki 2-3 napig, és szépen rendbe jött. Gondolom ha feltépik szegénykéknek akkor is valami hasonló dolog történik csak az egész kukival. :(
2012. máj. 30. 13:40
 13/22 anonim ***** válasza:

szia!


Leírom atapasztalatomat, aztán okulj belőle, ha szeretnél.

Mi állandóan kérdezgettük a dokit kb. 1 éves kora után, h ez normális-e h nem bírjuk felhúzni? Persze, tök normális hormonális-sejtes letapadás NE húzogassuk még finoman SE, mert berepedezhet. 2 éves korára oldódik.

Oké. 2 éves lett, semmit nem oldódott, sőt, elkezdtem észrevenni h amikor pisil "felpuffad " a kukija....

Na, itt megint elmentünk dokihoz : ez normális -e?

Nem, ez már nem normális dolog (akkor érdekes már nem volt az), menjünk el sebészetre vele.

Oké. Sebészorvos rögtön mondta, ez fitymaszűkület, ne várjunk vele, meg kell műteni mihamarabb.

Addigra a párommal már ott tartottunk, h annyira hittünk a gydokinak is, aztán kiderült h húzogatni kellett volna, miért pont egy sebésznek higgyünk?

Elvittük máshova, másik gyerekkórházba. Na, ott egyből krémet írtak fel (ezzel kenegettem minden nap a fitymánál )és kb. 1 hónap múlva menni kellett. Akkor feltépte az ottani gydoki. 1 hónapig kenegetni kellett körömvirágkrémmel, meg pár napig csípett neki a fürdetésnél, pisilésnél, de mára teljesen oké, szépen visszahúzható.

Szóval röviden: húzogassátok!!! Ne érdekeljen ki mit mond, mindig a fürdetésnél egy picit. És ha akkor se jön neki hátra nézessétek meg, de ne menjetek bele rögtön a műtétbe!

2012. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen, hogy részletesen leírtad nálatok mi volt a tapasztalat.
2012. máj. 30. 13:47
 15/22 anonim ***** válasza:
Még annyit szeretnék mondani,hogy most a csapból is az folyik,hogy nem szabad húzogatni.Rögtön a fiam születése után közölte a védőnő,hogy ők is csinálták az új módszert,az összes gyerek a sebészeten kötött ki,volt,akit körül kellett metélni. Ha kicsi korától húzogatom,nem tudok kárt tenni.Onnantól csak genetikai adottság kérdése,hogy mikor jön fel rendesen.
2012. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szívesen:)

És a feltépéstől sem kell félni, kb. 2 perc. Utána van sírás-rívás , meg mondta az ottani doki ha nagyon fájna neki éjjel, adhatunk fájdalomcsillapítót neki, de őszintén, 1 éjjelre kellett, utána egyre jobb lett.

Ezt csak leírtam, lehet h a ti esetetekben fel se kell tépni. De annak a fitymának szépen előre-hátra mozogni kell, ahogy a "nagyon" is :))

2012. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13:51, nagyon jót írsz! Engem is leteremtett egy ismerősöm, h mi az h nem húzogatom/juk, az ő idejükben ez alapvető dolog volt... Nem tudom mi ez a "nagy hullám" hogy nem szabad húzogatni, vagy miből jön, de több bajt hoz, mint hasznot....
2012. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi is a trendnek és orvosi tanácsnak megfelelően nem huzogatuk. Eredmény, két évesen a sebészeten kötöttünk ki.Utána 1 hét kínlódás, minden pisilés fájt neki, fürdéskor is ordított,minden kenéskor. Senkinek nem kívánom. Most 4 éves,de emlékszik rá. Soha egyetlen dokinak nem hajlandó a kukiját megmutatni.
2012. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az enyém 16 hónapos, születése óta húzogatjuk neki, már majdnem teljesen hátra jön. Gyerekorvos tanácsára tettük, a dokink körzetében nem is nagyon van fütyi gond.

Szóval én is azt mondom húzogassátok, csak picit amennyit a bőr enged, előfordul, hogy ahogy hátra húzod a bőr alól kijön egy kis trutyi, az a bőr alá került popsikrém és hasonlók, annak a helyét párszor bekened betadinnal és kész.

2012. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:


[link]

2012. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!