Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nincs egy kicsit...

Szerintetek nincs egy kicsit túlreagálva ez a "milyen cipőt viseljen a gyerek" kérdés?

Figyelt kérdés
Régen nem volt kérdés,egyik gyerek örökölte a másik után,a parasztgyerekek 30-40 éve mezitláb mentek iskolába és senkinek semmi baja nem volt.Picit üzletszagú nekem az,hogy 10-12.000 ft-ért ajánlgatnak baba/gyerekcipőket.Biztos vagyok benne,hogy sokan nem engedhetik meg maguknak,mégsem lesz baja a gyereknek.Viszont egy szezonban 2 cipő biztos kell,összeszámolva majd' 100.000 elmehet egy évben csak a gyerekcipőre.Normális ez???

2012. máj. 30. 14:09
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekelne,hogy milyen az a jelzés ami azt jelenti,hogy jó első lépés cipőnek!


Ment a zöld kéz mindenkinek,de még jöhetnek vélemények :)

2012. máj. 30. 20:10
 22/26 Disi ***** válasza:
Mi is ilyen dilemma előtt álltunk egy-két hónapja, elég korán elindult a kisasszony :))) Végül nagyon sok véleményt meghallgatva Siestát vettünk első lépés cipőnek. Kicsit nyitott így jó lesz nyárra is remélem. Ezen kívül vettünk használtam 21-22-es Nike kiscipőket a netről, ez majd később lesz jó csak rá, de tényleg nem győzi az ember pénzzel. Mi is úgy voltunk vele, hogy az elsőre rááldozzuk, és ezután is veszünk majd neki új cipőt is, de úgyis kell másik cipő mellé, ezért vettük a használtakat. Minden gyerkőc más, egy ismerősöm kisfiának úgy kellett cipőt csináltatni ortopédus javaslatára, szerintem mindenki bízik benne, hogy csak egészséges legyen a gyerkőc lába. Az pedig tényleg nonszensz, hogy annyiba kerül a 19-es gyerekcipő, mint egy felnőtté. Tényleg minden bőrt le lehet húzni a szülőkről, mert úgyis megvesszük.
2012. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem ha 30-40 éve egészségesen fejlődtek a gyereklábak, mert mezítláb mentek iskolába..... Akkor miért kell annyi idős embernek méretre csináltatott talp betét és cipő????

Ha kell igen is megveszem a haránt emelős bokatartós cipőket a gyereknek. Jó, lehet hogy nem 12000 ért de 5-6000 ftért.

2012. jún. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva : nem is kicsit van túlreagálva. És a legelső anyuka írta a legjobban : a baba és gyerek cuccokban van a legnagyobb üzlet.

Lányomnak kínaiban veszek cipőt. Kezdettől fogva. Nem azért, mert nem szeretem a lányom. Nyilván anyagi vonzata van, másrészt pedig nem hiszek ezekben a csoda cipőkben. Ha mindenféle talpbetétes cipőkkel nyomjuk a lábfejet alul, mitől erősödik meg a gyerek talpazata ? mert ott ugyanúgy izmok vannak, amiknek erősödni kell, főleg amikor 1-1 számot nől a gyerek lába.

2012. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

túl van reagálva, de azért mert túl sok az infó! (úgy mint az etetésben és minden más téren)

Azért a cipő szerintem is fontos- nem az hogy most milyen márka, hanem hogy a gyerek lába megfelelően alakuljon ki 6éves korára.

Nálunk sajna - a fiaimnak nagyon figyelni kell a lábaikra, mert nagyon lúdtalpasak, és folyamatosan gyógytorásszal ellenőriztetem őket, mindenféle talpbetétet kapok nekik... Szóval nem mindenkinél mindegy.

De azt én is utálom, hogy egyszer azt hallani, hogy csak puhatalpú, utána a harántemelőst, utána azt, hogy bármit csak harántemelőset ne.... ezért van az, hogy túlreagáljuk, mert lényegében minden állítás alá van támasztva hihetően- és nem tud anyuka-apuka dönteni.

Én pl 2ortopédusnál is voltam a fiaimmal, homlokegyenest mást mondtak. Ezért vittem őket gyógytornász ismerőshöz- és eldöntöttem, hogy csak neki "hiszek" és olyan cipőt adok rájuk, amit ő mond.

2012. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 TKI Ibolya ***** válasza:

Siesta cipőre nekem azt mondta az ortopéd orvos,hogy az beteg lábra van kitalálva és az egészséges lábnak többet árt mint használ.

3 gyerekem van egyedül a cipőn nem spórolok. Az 1 éves fiamnak 5800 forintért vettem szandit utoljára.Szerintem ez elfogadható ár.Nem értem miért kellene kettő egy szezonra? Gyerekeimnek mindig kibírta cipője egy szezont soha nem vettem kettőt.Na ez a túlzás!


Egyébként a jó cipő bőrből van,egyenes hajlékony a talpa és merev a sarka,hogy tartsa a gyerek bokáját.

2012. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!