Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nincs egy kicsit...

Szerintetek nincs egy kicsit túlreagálva ez a "milyen cipőt viseljen a gyerek" kérdés?

Figyelt kérdés
Régen nem volt kérdés,egyik gyerek örökölte a másik után,a parasztgyerekek 30-40 éve mezitláb mentek iskolába és senkinek semmi baja nem volt.Picit üzletszagú nekem az,hogy 10-12.000 ft-ért ajánlgatnak baba/gyerekcipőket.Biztos vagyok benne,hogy sokan nem engedhetik meg maguknak,mégsem lesz baja a gyereknek.Viszont egy szezonban 2 cipő biztos kell,összeszámolva majd' 100.000 elmehet egy évben csak a gyerekcipőre.Normális ez???

2012. máj. 30. 14:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
De, enyhén túl van reagálva. ÜZLET!!!!!!!
2012. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Anya1 ***** válasza:
87%

A cipő dolog IS túl van reagálva de az tény,hogy a bokát tartó cipő azért jobb mint egy tangapapucs egy gyereknek nyilván...

Viszont azt sokan benézik,hogy a gyereknek mezitláb a legjobb: merthogy ez CSAK terepre,kültérre igaz, a sima padlón otthon ezerszer rosszabbat tesz,ha mezitláb hagyja.

Mindenesetre vannak gyerekek akik alkatilag ,örökletesen vagy akármiért hajlamosabbak a lábbal kapcsolatos eltérésekre-nekik KELL a döntött cipő, de ezt a doki is fogja javasolni.

Aki pedig nem hajlamos azt a leghanyagabb szülő sem tudja elrontani lábilag-de azt mondjuk senki nem tudja előre,h a gyerek melyik kategóriába esik...

A Siesta viszont tökéletesen felesleges dolog, sőt!

Sokat kell a természetben lenni, mozogni ,és ha valami gyanús akkor ortopéd orvos lássa a gyereket.

Bokáját tartsa a cipő, a Crocs nem napi viselet hanem tengerpartra lett tervezve, de ezeken kivül már alkati a dolog.

Oviban a benti cipő viszont ne legyen a legrosszabb merthogy az az ovis játszós mert abban van a legtöbbet a gyerek,ezt sokan elfelejtik!!!

2012. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Anya1 ***** válasza:
83%

Halkan megjegyezném,hogy az a példa is túlreagálás,hogy 30-40 éves dolgokat hoznak fel emberek minden témában példának,mert ilyen alapon a fenének kellett lemászni a fáról,anno ott is tök jól elvoltunk...

Nem szabad és nem is lehet összehasonlitani ilyen távlatokban dolgokat - az arany középút viszont sosem árthat meg.

2012. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes ez a cipő téma. Azért ezek az elephanten, siesta cipők drágák, de bőr. A kínai olcsóbb, de műbőr, feltörő a lábát bele izzad a lába.

Én nem a márkát nézem, hanem hogy bőr legyen.

Eszméletlen árakonadják ezeket a cipőket. Télre elephanten csizmát veszek, mert meleg, bőr, nem ázik át.

Tavaszra őszre Nike soortcipő, bőr, stapabíró, 6.000 Ft, olcsóbb mint egy kifejezetten gyerek márkájú cipő.

Nyárra siesta szandi, mert bőr, Auschanban 5000 Ft minden siesta szandi.

Vettem Kínában 2500-ért csini szandit, műbőr, a csattoknál feltörték a lábát, a talpa csúszott, és csúnyán lement róla a műbőr, 2 hét után ütött kopott volt.

Vettem már Next cipellőt is 7000- ért, első alkalommal

Lerúgta az orrát, annyira sikány minőség. Nekem a fentiek váltak be, 2 gyereket is kiszolgálnak, mert bőr, nem megy tönkre hamar.

2012. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

Én azt a megoldást találtam az anyagi nehézségek leküzdésére, hogy akkor tavasztól őszig mezítláb kint az udvaron és bent a házban, télen nem csúszós talpú zokniban bent, a kevés kint töltött időre pedig nem kell a legdrágábbat venni, mert nincs rajta sokat... Talán szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy olyan helyen lakunk, ahol ez kivitelezhető.

Mi anno szinte mindig mezítlábaztunk, nagyon szerettük, csak annyi, hogy gyakran kellett lábat mosni. :) Én a mai napig szeretek mezítláb sétálni, amikor csak tehetem.

2012. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Én sem veszek műanyag bóvlit, sem használt-turkált kitaposott cipőt a járni tanuló, vagy járást gyakorló gyermekemnek. De nem veszem meg a 12 ezer forintos csodacipőt sem.

Olyat veszek, amin rajta van a jelzés, hogy első lépés cipőcskének jó, nem műanyag, és tartja a bokát. A márka nem érdekel.

Általában 5-7 ezer forint között vásárolunk cipőt a fiamnak, két éves lesz nyáron.

2012. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%
Anya1-el egyet értek totálisan abban, hogy nagyon tévútra vezethet, ha 30 éves dolgokat hozunk fel. A világ fejlődik. Nem vissza, hanem előre. Ezért mosakszunk már minden nap a heti egy helyett, és ezért járnak a gyerekek koruknak megfelelő osztályba, ezért gyógyítható a legtöbb betegség, és ezért van kevesebb csecsemőhalál, de napestig sorolhatnám, hogy ne visszafelé példálózzunk az időben!!
2012. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
egyedül a cipőkérdés az amelyikben annyira nem érzem magam kompetensnek és annyira kevés orvosi támogatást kaptam ez ügyben hogy megveszem neki amit a nagy többség javasol és a nagy többség nem a kínait javasolja, e fölötti árkategóriában van kismillió, azok közül mazsolázok, miközben szívom a fogam hogy vajon jó lesz-e. Ha ráadsz egy turis pólót (én megteszem), semmi kárt nem okozhat, egy rossz cipő annál többet. Ráadásul a gyerekorvosok és ortopéd orvosok is ellent mondanak egymásnak, nem érzem igazán hogy melyiknek kellene hinnem. Reménykedek hogy nem lesz baja.Amúgy persze túl van lihegve, mint minden gyerekkel kapcsolatos dolog amiatt az egyszerű tény miatt hogy a saját gyerekednek szeretnéd a legjobbat megadni. Másik ilyen nagy biznisz az esküvő, mondván, az a nap legyen tökéletes.
2012. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

ha egészségesen fejlődő babáról van szó, akkor oké, hogy "mindegy"

de látnád az én babám borzalmasan álló lábfejét:(((

az első gyerekemnél csak azt néztem, hogy bokafogós legyen.

a második babámnál már sajnos nem mindegy, hogy milyen a cipő:(

én a gyógytornászunk véleményét kértem ki és rá hallgatok.

2012. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok mondani h 3 kínais cipő ment tönkre pár hónap alatt míg egy adidas cipő jó volt egy évig,még most sincs baja csak kinőtte.Így árban is ugyanott vagy,sőt!
2012. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!