Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nincs egy kicsit...

Szerintetek nincs egy kicsit túlreagálva ez a "milyen cipőt viseljen a gyerek" kérdés?

Figyelt kérdés
Régen nem volt kérdés,egyik gyerek örökölte a másik után,a parasztgyerekek 30-40 éve mezitláb mentek iskolába és senkinek semmi baja nem volt.Picit üzletszagú nekem az,hogy 10-12.000 ft-ért ajánlgatnak baba/gyerekcipőket.Biztos vagyok benne,hogy sokan nem engedhetik meg maguknak,mégsem lesz baja a gyereknek.Viszont egy szezonban 2 cipő biztos kell,összeszámolva majd' 100.000 elmehet egy évben csak a gyerekcipőre.Normális ez???

2012. máj. 30. 14:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

De túl van reagálva, ahogy a hozzátáplálás, öltöztetés, stb,

A baba-, gyerek holmikban van a legnagyobb üzlet.

2012. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

A Siesta mindenhatósága túl van reagálva mert tényleg embertelenül drága és nem csak az A CIPŐ.


viszont amióta válság van az emberek átestek a ló túloldalára és a bobby shoes-t már szezonkezdettől fogva nagyon viszik . pedig 3-4 éve még egy méretből több db figyelt a polcokon mostmeg örülök ha egy ! db ot kapok a 3-5 éves korosztály méretéből.


igen igazad van abban hogy kell két cipő de ha az ember tudja hogy lesz a kisbabának majd tesója is akkor ügyesen lehet úgy vásárolni hogy uniszex dekort színvilágot választ. ezzel némiképp csökkenthető a költségvetés a későbbiekben.

2012. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Valamilyen szinten igen. Pont egy pár órával raktam fel én is egy olyan kérdést, hogy ki milyen cipőt vett először, milyet ajánl. Mivel nekünk első baba, így nincs kitől örökölni. És valószínűleg én is meg fogom venni a minőségi cipőt a lányomnak. Nem vagyok ellene a kínainak, de nem mostanában veszünk olyat. Gondolom mindenki a legjobbat akarja mindenből a gyermekének, ezért is veszik meg horror áron a kiscipőket.
2012. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit túl van reagálva, az igaz.

DE: Míg régen többnyire mezítláb szaladgáltak a gyerekek, nem számított, hogy egyébként meg volt egy megörökölt, kitaposott cipőjük, mert a lábnak legjobb volt mezítláb.


Most ha olyan cipőt akar valaki, ami kimondottan gyereklábra lett kitalálva, az drága (mondjuk az általam leginkább kedvelt Salus nem ennyire drága), meg kell fizetni.


Olcsó kínai meg tényleg nem jó, sem tartósságra, se a gyerek fejlődésben lévő lábát nézve.


Szerintem az a baj, hogy széles a skála, valaki erre esküszik, valaki arra. És sajnos sokan csak az "olcsó" kínait tudják megvenni.

2012. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nekem is első baba.A dolgomat még az is nehezíti,hogy 3 vélemény van,miszerint

1. csak keménytalpú legyen!

2. csak puhatalpú legyen!

3. minél többet mezitláb,cipőt csak kint!


Kb úgy érzem magam mint anno az altatásnál,hogy háton ne mert megfulladhat,hason ne mert bölcsőhalál,oldalt ne mert a gerince,.. :S

2012. máj. 30. 14:18
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kerdezo pont en is ezen gondolkodtam a minap. Mi kulfoldon elunk de itt nincs ennyire tullreagalva. Meg nem lattam, hogy barmelyik gyereknek baja lett volna. Pedig rengeteg szulovel beszelgettem a bolcsibe, babauszason, jatszohazba, tobbgyerekes anyukaval.
2012. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

Szia


én a 2. válaszoló vagyok kétgyermekes anyuka.

puhatalpú cipőcskét főleg lakásban pl. első emeleti v. kertes kövezett padlón ajánlott feladni.


a keménytalpút szokniuk kell főleg utcán már a lépegető segítséggel járó baba kap.


mezítláb : egészséges kétségtelen de csak ha ki tudod küszöbölni hogy nem lép tüskébe, ürülékbe üvegszilánkba és nem fázik fel.


Remélem segítettem .

2012. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Ugyan nem tanácsot kértél, de írok:

Mezítláb a legjobb, de nem kemény talajon, hanem homokban, fűben , nem éles kavicsokon. Ha teheted nyáron, hagyd cipő nélkül.


A lányomnál Salus volt az első cipő, ez a bokát is tartja. A fiamnak meg pont a Salus nem volt jó, mert neki O lába van.

Szerintem nem árt a gyerekorvos tanácsát sem kikérni, mert ha éppen befelé dől a bokája, talán érdemes lenne supináló cipővel kezdeni (Salus), az egyébként kemény talpú.

2012. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

maga a használt cipő szerintem nincs túlreagálva.

nekem is az a véleményem, hogy nem jó ha a tesótól örököl, mindenkinek más a lábboltozata, tényleg sok a lútalpas, bokasüllyedéses, szinte már népbetegség :(


de az már, hogy azon belül, hogy új legyen, tényleg túl van reagálva. fiamnak még soha nem volt méregdrága ciőja, az elsőre költöttünk, mikor elindult akkor falcont vettünk, azóta a deichmannban veszünk 2-3.000.-ért és tökéletesen megfelel :)

mi sokat jártunk oropédiára mert túl korán állt fel a fiam és elgörbült sajnos a lába. ott is azt mondta több orvos is, hogy mindegy milyen márka meg mennyiért veszem csak:

1. fogja a sarkát (még a bokáját se kell ha elég merev a sarok része)

2. betonon csak hajlékony de kemény talpúba (a beton nem veri vissza a lépést mint a normál talaj, ettől ez asok láb betegség)

3. használt és kínai cipő tilos (állítólag azoknál a harántemelő nem jó helyen van)


én ehhez tartottam magam :)

2012. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Huhhh... hát én erre szoktam mondani, hogy "ez nem a 60-as évek..."


- A cigánygyerekek most is mezítláb járnak (nyilván nem iskolába)

- a szieszta cipő - szerintem - nem túl egészséges.

- én falusi lányként nőttem fel, rengeteget szaladgáltam mezítláb, mégis lúdtalpam van

- párom 35 éves - anyósom már akkor (35 éve) szieszta cipőt adott a lábára, mégis lúdtalpa van. Viszont soha nem adta már akkor sem a testvérei által kinőtt cipőket rá.


....és hasonló véleményen vagyok a hozzátáplálásról is. Nem biztos, hogy hallgatok anyukámra, mikor azt mondja, hogy "3 hónaposnak felesbe add a tejbegrízt!", meg hogy 6 hetesen(!) húsleves.


Ezek már nem azok az idők - modernebb, átgondoltabb (+ üzletiesebb) világot élünk.

2012. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!