Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság adnak még ilyenek...

Manapság adnak még ilyenek neveket a szülők?

Figyelt kérdés
Az olyan nevekre gondolok mint Lajos, Károly, Mihály, József, Béla stb...? Mostanában egyáltalán nem hallani,max akkor ha az apuka is azt a nevet viseli.
2012. máj. 30. 16:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Gézát ismerek, ha az ide tartozik. Jó a felvetés, mostanában ritkán hallom ezeket a neveket kisgyerekek körében. Ez is csak egy hülye divat. :-)
2012. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1,5 éves Ferikém van és az ismeretségemben is van egy egy hónappal "idősebb" Ferike :)
2012. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak azért kérdeztem mert ha 2. gyerkőc fiú lesz Imre lesz.:) 1 részt apuka miatt.:) nem kedvenc, de elmegy:) apuka nagy vágya:) Írtátok 1 páran a Mihályt..hmm nem is rossz:)
2012. máj. 30. 18:37
 14/16 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkoztam amikor babát vártam.

Valahogy nem tetszettek a "most menő" nevek,de azért pl Béla nekem nem tetszett volna a fiamnak.Végül Balázs lett.

Viszont ismerek pici Dénest akinek a beceneve Deni, így sokáig nem is tudtam hogy mi az eredeti keresztneve:)

2012. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ismerek 2 éves Ferikét, ő a nagybáttyja után kapta a nevét, mert az apukájának már van egy ugyanolyan nevű fia (másik anyától). Én azon is csodálkozom, hogy van egy Gyuri a huszonéves ismerőseim közt (gondolom apja után).


Ismerek egy Júliát, fél éves.

Ő ugyan nem az anyukájáról kapta a nevét, de gondolom, nagyszülőről vagy egyéb rokonról...

2012. jún. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

05-30 18:04

Gratulálok a Ferikékhez, gyönyörű név, mindig is a kedvencem volt (kár, hogy én sosem adhatom, ha lesz fiam:-( )


Kérdező, ismerek Misikét (7 éves), Dénest (3 éves), Petikét többet is, Tibikét (3 éves), meg Jancsikát (5 éves).

Nyilván ezek közül is vannak szépek, kevésbé szépek, de valahogy (szerintem) akkor is jobban mutat majd a hivatalos papírokon, mint egy mostnagyontrendiéskülönleges Dominik/Noel, vagy egy hiperszuperdivatosextramagyar Zétény/Koppány...

Bocs mindenkitől...

2012. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!