Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van, az, hogy manapság...

Miért van, az, hogy manapság a szülők nem képesek megtanítani a gyerekeket az állatvédelemre?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. Elkeserítő, ami az osztályomban megy! A gyerekek semmibe veszik az állatokat. Egyik osztálytársamnak pl. volt egy kaukázusija, aki öreg korára már olyan beteg lett hogy fel se tudott állni (láttam a kutyát). A gazdák semmit nem tettek, orvoshoz se vitték, még csak nem is vitték el elaltatni sem, hanem hagyták szenvedni! Aztán egyik nap odajött ez a gyerek, és közölte minden érzelem nélkül, hogy Dorka kimúlt...

Másik oszt.társam egy bichont tart kint a kertben, láncon, mondván, hogy büdös. Télen is kint volt. Szóltam is az egyik menhelynek, azt írták, megnézik és beszélnek a gazdákkal, és tájékoztatnak ha történik valami előrelépés. Ez kb. 2 hónapja történt, azóta nem írtak, szerintem ki sem mentek. Ennek az oszt.társamnak a barátnője azt az elvet vallja, hogy a kutya azért van, hogy az embert szolgálja, és azt csinálja amit az ember elvár tőle. Ez oké, de van egy határ!

Megint egy másik oszt.társam mondta, szeretne kutyát. Ajánlottam neki egy menhelyt, erre azt mondja, nem fog büdös sérült korcsot venni.

A fent említettek mind lányok voltak. A fiúknak az a véleménye, hogy az össze ki...ott kutyát le kéne lőni mert semmit sem érnek. Ez a mai fiatalság. Szerintem ez elkeserítő, a szülők miért nem tanítják meg a gyerekeket arra, hogy szeressék, de legalább tiszteljék az állatokat?! Másik iskolásoktól kérdezem: nálatok is ez megy?


2012. márc. 13. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

> A fiúknak az a véleménye, hogy az össze ki...ott kutyát

> le kéne lőni mert semmit sem érnek.

Engem az zavar, hogy térdig járunk a kutyaszarban. Ami persze nem a kutya hibája, hanem a gazdájáé. Szóval én nem csak a szarógépeket lőném le, hanem a bunkó gazdáikat is. Persze vannak kivételek, néha-néha látom hogy felszedi a kutya után a szart a gazdája, de ez elég ritka látvány.


> a szülők miért nem tanítják meg a gyerekeket arra, hogy

> szeressék, de legalább tiszteljék az állatokat?!

Azt nem értem, hogy ha a gyerek nem szereti, nem tiszteli az állatokat, akkor minek vesznek neki kutyát?

2012. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon egyszerű, mert nem olyan környezetben nőttek fel. Ne várd el egy olyan embertől a kitőrő állatszeretet, aki egész életében a panelban lakott és állatok soha nem vették körbe. Te egy kicsit kilógsz a sorból ebből a szempontból. Az egész oda-vissza megy: Te se várd el másoktól, hogy ugyanúgy fog érezni az állatok felé, mint te. Nagyon rossznak tartom, ha a saját nézeteidet másra akarod erőltetni. Nem tehetnek róla, hogy ebben nevelkedtek fel.
2012. márc. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes.Én idősebb vagyok mint te (20),de a barátnőim nem nagyon vannak képben a helyes állattartással kapcsolatban.Az egyiknek van két kutyája,nincs ivartalanítva egyik se,és nevetve mondja,hogy kiszökött a kan,ment csajozni a szomszédba.Hát de mondom mi van ha lesznek kicsik?Oltani se oltatja őket soha,kérdezem,hogy miért,erre mondja a másik barátnőm,hogy ők nem fajtatiszták(na nem ezzel a szóval mondta) nekik biztos nem kell.O.o Aztán rám néznek furcsán,mikor mondom,hogy szerintem fontos az ivartalanítás,meg hogy rendesen kell foglalkozni az állattal stb.

Régebben meg volt két ismerősöm,mindkettőnek volt kutyája.Pároztatták őket,csak úgy poénból,ráadásul testvérek..

Ha lesz gyerekem biztos,hogy nem így fogom nevelni.

2012. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb gyerekkel semennyire nem foglalkoznak a szüleik. A mai fiatalság nagy része a tv és számítógép előtt nő fel, nem is akarnak tudni az állatokról.


Én gyerekkoromban még békát, gilisztát, csigát, rovarokat gyűjtöttem az udvaron, minden rossz edényt és vödröt berendeztem nekik, majd állatkerti bemutatót tartottam a szüleimnek. Képzelheted, mennyire voltak kíváncsiak rájuk, mégis hagyták, hogy órákon át mutogassam nekik a hatalmas gyűjteményt :) Utána pedig együtt elengedtük őket.


Most pedig pont azt láttam, hogy egy gyerek rámutat egy gilisztára az úton, erre az anyja: fúj, taposd el! Hát legszívesebben nekifutásból rúgtam volna fel. Ekkora a különbség szülő és szülő között. Tehát én nem csodálkozom, hogy ilyen rossz a helyzet.


Hogy miért van ez így, nem tudom. De tartsd meg a lelkesedésedet, próbálj meg minél több embernek segíteni, felvilágosítást, útmutatást adni a témával kapcsolatban.

2012. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek a gyerekekkel is valószínűleg úgy bánnak a szüleik mint egy kutyával...
2012. márc. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 multigenius ***** válasza:
0%
akkor te egy kis élösködő pics@ vagy szard már le mit csinál más az álatával én is a kutyámat karikásostorral verem ha valami roszzat csinál az én oszt társam éásóval vágja le a kutyák fejélt ésd a kiskutyákat meg fölakasztja azt leszarom ő vette övé nem szólok bele
2012. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát te se vagy százas,kedves utolsó.:)
2012. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

multigenius

És ezt el kéne hogy higgyem? Na persze...

2012. márc. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!