Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik jól mert fáradt?

Nem alszik jól mert fáradt?

Figyelt kérdés

anyukák fura kérdés tudom de a fiamon mindig ezt tapasztalom..és gondoltam rákérdezek mennyire hétköznapi ez!

Tehát a napirendünk szerint a fiam 7-8 között ébred,12körül megy aludni és ha minden jól megy 3ig fél 4ig huzza..de mivel panel házbaan lakunk az élet nem ilyen szép és egyszerű..nagyon sokszor felébresztik a szomszédok..(vagy a szomszéd hapi brümmögteti a bmw-jét az ablaka alatt(fsz-en lakunk) vagy a felettünk lakó néni mászkál a fatalpú klumpájában a járólapon,vagy a jobb szomszédba lakó az italt nem megvető házaspár épp tányérokat vágdos egymáshoz,meg üvöltöznek..)

Tehát van olyan hogy délbe alszik el de már 1kor ébren van..az hagyján hogy egész du.-án nyügös utánna este aaz altatás egy órásra is húzodhat és éjjel is felébred,forgolodik,nem jó semmi,nem éhes nem szomjas csak ugy nem alszik..Ha alszik fél 4ig(amikor nem zavarják meg a kedves szomszédok) este8-9 között berakom a kiságyába nem érek az első tentebaba-tente végére már alszik is és reggel 8ig meg se nyikkan..

Ez miért van?Másnak is van igy a babája? Mert anya mindig aztmondja ha felébresztik a babát és panaszkodok neki hogy nem baj majd jót alszik az este..dehát hiába mondom hogy nem éppen az ellenkezője fog történni mindig aztmondja hogy hát pedig te meg a nővéred ilyenkor mindig olyan jót aludtatok..:)de ő nem Én meg a nővérem ahnem a fiam és ugy látom forditvavan bekötve..


2012. jún. 2. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:

és mennyi idős???

a lányom 11 lesz és van, amikor a szepa miatt kikészít.

a szitu pedig hasonló a mienkhez

2012. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én felnőttként is így vagyok vele. Ha rosszul vagy keveset aludtam egy nap, akkor este alig tudok elaludni, és a fáradtság miatt rosszabb is a hangulatom, a rossz hangulat meg rányomja a bélyeget az újabb éjszakára...

Én csak akkor tudok fáradtan jót aludni, ha iszonyatosan kimerült vagyok, de ez jó pár nap alatt alakul csak ki.

Az alvás viszont alvást szül. :)

Ha nyugodtabb vagy aznap, este is jól fog menni az alvás, és gondol babádnak is nyugalomra lenne szüksége, csak sajnos a szomszédok felkeltik.

2012. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
16hónapos..De nem gondolnám hogy a "rettegett" szepa.szorongás áll a háttérben mert csak akkor "bulizunk" éjszakánként ha nappal megzavarják az álmát..a szep.szorongás nálunk nagyon durva volt de kb 2 hónapja lecsengett..mármint ami az éjszakai alvás részét érinti..nappal lese lehet vakarni még ha wc-re mennék is fogja a lábom hogy neeeeee!
2012. jún. 2. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:

ez az idegrendszer játéka.

fura, de ez van, ki kell pihennie ahhoz magát, hogy nyugodtan tudjon aludni.

ilyenkor kicsit változtass a napirenden, kicsit elbb fektesd le, mondjuk 8kor, 7től pedig csendesebb játék legyen, sötétíts be, mesélj neki, bábozz, énekelj, így nyugodtabban fog talán aludni :)

2012. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam is igy mukodik, nem egyedi :-))))
2012. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, és én még azt figyeltem, meg, ha este elalszik 8 körül, akkor reggel 8 ig durmol, viszont ha valami miatt kitolódik az esti alvás max 9 ig, akkor reggel már 7 kor kukorékol. Ami furcsa, mert az ember azt gondolná, hogy akkor tovább alszik, de nem...2 éves mult
2012. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na erről van szó! Oké! Köszönöm bár nem rohamoztak meg válaszok ezreivel de nekem ennyi elég hogy tudjam nem kell agysebészhez vinni a gyereket mert fáradtan nem alszik..

Holnap fel is hivom anyut hogy neki is elmodjam hogy hiába a nővérem meg én beájultunk fáradtan nem földönkivüli a gyerekem és normális jelenség ez..:)

A szomszédokat amugy többször felszólitottam azonnali elköltözésre de sajnos ők többen vannak..

Köszönöm a válaszokat..meg még irhattok többiek ti is:)

2012. jún. 2. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ideig nálunk a fiam aludt déltől kb. 2ig és utána 1/2 8kor fürdettük és ment aludni, de sokszor felébredt, sirdogált óránként, félóránként. Aztán rájöttem, hogy ha 5 körül még leteszem aludni egy fél órára aludni és este kicsit később fürdettük, akkor nyugodtan tudott aludni. Szerintem már túl fáradt volt és ezért nem tudott nyugodtan aludni. Nem próbáltad még, hogy olyankor amikor csak egyig alszik, akkor letenni később 4-5 körül még egy kicsit aludni?
2012. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!