Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első kisbabádnak milyen...

Első kisbabádnak milyen használt dolgokat vásároltál, és mit vettél neki újonnan?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 22:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsi új volt, de csak egy 40.000 Ft-os 3 funkciós Bergon, tehát semmi márka. Meg az első ruhatára volt új, utána használtan kivéve a bodyk, és a cipő, most már a gatyó és az atléta ne meg a zokni. Ezek mindég újak. Ja, még új volt a cumisüveg készlet is, meg a babahordozó is. (4000-ért vettük akciósan, 10.000-ről volt leértékelve. Jókor voltunk jó helyen:-) ), meg a mellszívó is új volt.

A többi dolog használt volt.

2012. jún. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%
Mindene új volt,illetve most is az,mert a Párom nem bírja a használt dolgokat.Az utazóágyat örököltük ismerőstől,de végül érintetlenül vissza is adtuk,mert a fiunk inkább velünk aludt idegen helyen.
2012. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Mi is egy csomó mindent örököltünk,mert van egy 5 éves kisöcsém.Babakocsit,ágyat,pelenkázószekrényt,kádat,autósülést,babahordozót,Fisher Price babahintát,mérleget,ruhákat is,néhány játékot.

Újonnan vettük a ruhák 30%át,kb 30%ot örököltünk, a maradékot a Hádába,vagy más angol turiba vettük,mind kitűnő állapotban,sok belőle tiszta új,még a cimke is rajta volt,akkor a Babakarámot és az etetőszéket is újonnan vettük,ezenkívül az összes szükséges tisztálkodási szereket,kellékeket,és az evéssel kapcsolatos kellékeket újonnan.

2.babánknak amit biztos vennünk kell az valószínűleg a kiságy,a babakocsi,mert eléggé lestrapáltak már,nem bírnak ki még egy gyereket úgy gondolom.

2012. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sok használt ruhát vettem (megengedhettük volna magunknak az újat, de kész őrültségnek tartottam, hogy ha a bababörzén kaptam 2-300 Ft-ért gyönyörű kis rugikat, amikről meg nem mondta volna senki, hogy használt, hogy kiadjak érte ezreket), használtan vettük a babakocsit, a hordozót (megjegyzem, a hordozót azóta a harmadik babónk fogja használni, de még mindig úgy néz ki, mint az új), később a rugós hintát, a járássegítőt, az utazóágyat.

Most a harmadik babónak alig vettem valamit, egyrészt maradt a tesókról, másrészt kaptunk barátnőméktől is rengeteg ruhácskát, kis takarókat, mózesbe huzatot, stb. Most egy fonott mózesbe szerettem bele- használtan, meg is fogom venni. Ja és a napokban vettem kiságyra rögzíthető pelenkázót a teszveszen, szintén ugye használtan. Szépen lemostam, olyan, mint az új, csak felébe se került.

2012. jún. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
Ja, az kimaradt, hogy pl. cumisüveget, mellszívót, ilyesmit csakis újonnan vettem természetesen. Valószínűleg attól se lett volna semmi bajunk, ha használtan veszem ezeket is, de ebből újat szerettem volna. De megértem, aki ezeket is használtan veszi, hiszen remekül ki lehet fertőtleníteni mindent.
2012. jún. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Ruhákat, szinte mind kaptuk (használtan) vagy turiban vettük. Mind nagyon szépek, jó állapotban vannak. Vettünk is néhányat, de szerintem nem igazán érdemes új ruhákat venni, mert nagyon hamar kinövi.

Sokmindent kaptunk kölcsön a barátnőmtől, pl. mérleg, légzésfigyelő, babakád, baldachin tartó, babakád állvány, rácsos ágy, kókusz matrac.

Én egyáltalán nem éreztem hátrányát a használt dolgoknak, és így is maradt bőven venni való.

2012. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megtehettük volna, hogy mindenből újat kapjon. Engem el is kapott a láz, a terhességem utolsó 4 hónapjában táppénzen voltam, ráértem a neten nézelődni, és hát csodaszép dolgokat láttam. De végülis nem kellett olyan sokmindent megvenni. A kiságy még az enyém volt, a szüleim megőrizték. Pelenkázó komódot kaptunk használtan ismerősöktől. Egy kis komód a ruháknak szintén volt itthon, amit nélkülözni tudtunk máshonnan.

Az autóba a hordozót rokonoktól kaptuk.

Babakocsit ismerősöktől vettünk 15000-ért, mintha új lenne, a kereke sem volt megkopva, még a tüskék is rajta voltak.

Ruhákat angol turkálóban vettem-veszem, gyönyörűek, meg a Tescoban, mikor leárazás volt/van. Ami mindenképp új: zoknik és sapka, később pedig csakis új cipőt és kisgatyát fog kapni, ezeket nem vennék használtan.

Amit újonnan vettünk: kád, egyszerű kézi mellszívó, babajátékok (rágóka, csörgő, játszószőnyeg, szundikendő), kókuszmatrac, rácsvédő a kiságyra, textilpelusok, törölközők, plédek, babatakarók , apróságok: orrszívó, cumi, cumisüveg, kiskanál, fésű és kiskefe (de ezek közül nem használunk még semmit).

A szobáját majd most a nyáron csináljuk meg, veszünk új szekrényeket, szőnyeget, lámpát stb. Bár nem kisbabás lesz, hogy aztán pár év múlva meg mindent cserélni kelljen, hanem csináltam papírból állatfigurákat, és majd gyurmaragasztóval felragasztom, később meg le lehet cserélni.

11 hetes Kisfiú anyukája

2012. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megengedhettük volna magunknak, hogy mindent újan vegyünk, mégsem tettük.

Rengeteg dolgot örököltünk nővérem két gyerekétől. Sőt, inkább: mindent! 2 dolgot kivéve: légzésfigyelő (nekik nem volt) és cumi (kaptunk, persze, de újat vettünk). Cumisüveget is adtak, de mivel az enyém csak szopizik, nem volt rá szükségünk. Egyébként, most hogy már itató- és szimpla poharazik is a babám az övékét használjuk - semmi baja, ugyanúgy koptatták a gyerekfogak azt is - legalább nem az újat sajnálom.

Persze, szerintem itt van egy fontos dolog: tudom, hogy amiket a szájába vesz, honnan valók. Idegentől én sem vennék ilyen dolgokat!

Viszont szerintem semmi baj a többi használt dologgal, pláne, amit tényleg alig használtak. Én is szoktam turizni ruhát a babának, amiben az is jó, hogy nem az aktuális bolti tömegegyenruha van rajta.

És persze veszünk is néha-néha neki új dolgokat. Nekünk ez így jó.

2012. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
66%

Használtan; Babaruhákat és játékokat. Nem látom értelmét 1 kisruháért több ezer ft-ot kiadni. Turiba használtan egy nagy szatyornyit vettünk 5 ezerért. Gyönyörűek! Teszveszen és vaterán is szépeket ki lehet fogni. Játékot úgyszintén a netről. Már többet is rendeltem, nem kopott, törött, bóvlik. Még én is simán tovább tudom majd adni! A többit újonnan, olcsón vettük.

Egyáltalán nem kell szégyellni ha használtat veszel. Mi is megengedhettük volna mindenből az újat, de minek?

2012. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Mi is megtehettük volna, de nem ragaszkodtam a mindenből újat-hoz.

A férjem maszekolt egy házaspárnál, és munkadíj ellenében odaadták a kombi kiságyat (szinte egy karc nincs rajta)a fürdetőkádat állvánnyal, és a babahordozót.

Nővéremtől kaptunk 2 hatalmas zsák ruhát, másik két ismerősünktől szintén ennyit.

Amihez ragaszkodtam, hogy új legyen, az az autósülés volt. Babakocsit újonnan vettük 40eft-ért. Amikor valahol leárazás volt, mi is vettünk játékot, ruhákat.

Ja, és a másik amiből csakis új kellett az a hazahozós ruha. Anyáéktól ajándékba kaptunk egy gyönyörű pólyahuzatot is, ezeket elraktam emlékbe a lányomnak. :)

2012. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!