Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első kisbabádnak milyen...

Első kisbabádnak milyen használt dolgokat vásároltál, és mit vettél neki újonnan?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 22:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20-as vagyok. A cumik és a cumisüvegek is újak, ennyi volt a kikötésem. :)
2012. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szinte mindent használtan vettünk:kiságyat,fürdetőt(kaptuk),pelenkázó komódot,ruhákat(kaptunk is,vettem is),babakocsit(multifunkciósat).

Hordozót vettünk újat,vannak neki új ruhácskái is főleg anyum jóvoltából és a játékai is újak,de egyik sem FP.Ágynemüje is új +a sport kocsit is mamáéktól kapta.

2012. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
22-es vagyok:cumisüvegek az nálunk is újak.
2012. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Az első gyermekemnél (fiú) semmit nem vettem használtan. Elraktam mindent, a ruhácskákat is, miután kinőtte, hogy ha a második is fiú lesz, akkor szépen meg legyen minden. Erre (valóra vált az álmom) kislány lett a második, így a fiú ruhákat szépen eladtam, családban tovább adtam. A lánykámnak csak újszülött ruhácskákat vettem párat, az összes többi ruhát a barátnőmtől kapom. Orrszívó-porszívón kívül semmi újat nem vettem neki. :)
2012. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Új dolog volt: babakocsi, orrszívó, hordozó, hordozókendő, textilpelus, kifogó, babakád, matrac a kiságyba, bundazsák, 1-2 rugi, pihenőszék, sapka, plédek.

Használtan vettük a pelenkázót, kiságyat kaptuk. És én nem szégyellem, de a legtöbb ruháját a vaterán vettem, semmi bajuk nincsen. Felháborítónak tartom, hogy horror ára van a boltban egy új ruginak és egyéb babaruhának.

2012. jún. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Én egy kicsit akkor el vagyok tévedve, mert azt gondoltam, hogy sokkal többen vesznek teljesen új dolgokat. Lehet, hogy túl sok amcsi babavárós filmet néztem... :)
2012. jún. 12. 07:49
 27/27 anonim ***** válasza:

Mi anyagi okok miatt vettünk a lányomnak anno használt dolgokat!A terhességem felében párom jól fizető munkahelye csődbe ment. :(

Kiságyat és ruhákat vaterán használtan vettem és nem bántam meg végül.2,5 éve kiszolgál minket a kiságy és már a fiam használja.Hordozót és babakocsit kaptam,de mivel a terepviszonyok nem engedik meg, fél év után vettem használtan másikat.Játékokat rengeteget kaptunk,így csak a rágókát vettem meg újonnan.Mellszívót is újonnan vettem,amihez volt 2 cumisüveg,így azok is meg voltak oldva.

Fiamnál már dőzsöltem és 5000-ért vettem egy új 40.000 Ft-os hordozót.Sztem a tulajdonosa nem tudta,hogy mennyi lehet,mert kapta.

Cipőt és bugyit a lánykámnak újat veszek,bár van pár,ami használt,pl a Nike cipői,de azokat olyan olcsón vettem,hogy nem mertem kihagyni és első osztályúak.Mindenki újnak nézte.:)

A ruháit is úgy veszemm,hogy újszerűek vagy akár újak.Sokat ki lehet fogni így és nagyon a bolti ár töredékéért.Én minden nap böngészem az aukciós oldalakat és sok jót kifogok.A 2 gyerekre havi szinten nem költök 10-15ezernél többet ruhákra és senki meg nem mondaná,hogy nem üzletből öltöztetem őket!A minap voltam kilós turiban és egy csomó címkés,új ruhákat vettem.Csak itthon átmostam őket.És ezekeet nem sajnálom annyira,ha pecsétes lesz vagy esetleg kiszakad.Az új rucikkal mostanában így jártam sajnos.2 nadrág 2 nap alatt kiszakadt és mindkettőt üzletben vettük.Sajnos beakadtak a gyerekülés csattjába és kiszakította őket.Ezeket sajnáltam. :(


Tehát én nem félek a használt dolgoktól.ennél csak az az irritálóbb,hogy van a Next márka és azért az anyukák nagy része ölni tudna.De nem az újak miatt,hanem a használtakért.És még akor is képesek 4-5000 Ft-ot kiadni egy pólóért.Szerintem e a nem normális dolog.

2012. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!