Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagnál korábban lett szobati...

Átlagnál korábban lett szobatiszta a babád? Mikor?

Figyelt kérdés
Minek tudod be ezt a korai érést? Vagy talán nem is korán érő, hanem te vetettél be valamilyen praktikát?
2012. jún. 5. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit veszünk átlagnak? A hivatalos papír szerinti átlagot ami minden gyereknevelési könyvben más, vagy az itt néha egymást túllicitáló anyukák által beírtak szerinti átlagot? (bocs, de néha tényleg félelmetes, hogy miket olvas az ember, ezért akinek nem inge....)


Az én kislányom 2. szülinapja után nem sokkal lett teljesen szoba és ágytiszta egyik napról a másikra. Meglepő módon balesetünk is csak talán pár alkalommal volt, éjjel pedig egyáltalán nem. Nem erőltettük, Ő kérte, hogy már nem baba, nem kell pelus. Ennyi...


Ez átlagnál korábbi-e, nem tudom, de szerintem 16 éves korára nem az fogja a fiúkat érdekelni :)

2012. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Átlag: mindenhol azt olvasom, hogy másfél éves kor előtt ne is próbálkozzunk, mert nemhogy eredményt nem fogunk elérni, hanem még kárt is teszünk. Emellett azt is írják, hogy kb. 2 és fél, de teljes szobatisztaság 3 éves kor körül várható.


Ehhez képest, ha az idősebb nemzedéket kérdezem, ott már hallok nem is egy! másfél évesen már szobatiszta gyerekről.


Egyszerűen nem értem azt a kontrasztot és erre keresnék magyarázatot. Amellett, hogy nem gondolom, hogy bármelyik fél is hazudna. Csak ez összezavar.

2012. jún. 5. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Régen más volt minden. A textil pelus jobban zavart minket, mint a gyermekeinket a tökéletes nedvszívó eldobható pelus. Az én fiam is 2 évesen lett szobatiszta és ágytiszta egyszerre 3 nap alatt. Szerencsém volt vele, mert májusi, egyből jött a jó idő, kertes házban lakunk, levettem róla a pelust, csak egy kisgatya volt rajta, amit csak kiöblítettem, és tettem a szárítóra. Első nap kb. tízszer bepisilt, második nap csak ötször, harmadik nap este szólt, hogy pisilni kell. Onnantól kezdve nem lehetett ráadni a pelust tépte le magáról, és azt mondta súr, súr(szúr, szúr). Egy hét múlva elkapott egy csúnya hasmenéses vírust, egy nap kb. 20-szor kakilt, de egyszer sem (!) csúszott be neki. A kicsi most 17 hónapos, kíváncsi vagyok, hogy nála hogy fog alakulni a szobatisztaság, de ő alig mond egy-két szót, úgyhogy nincs sok esély rá!
2012. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy hormon, ami olyan 3 éves kor körül kezd el termelődni és ennek hatására nem pisil be éjszaka. A nappali az más, az szoktatás kérdése, de az éjszakait hiába erőlteted, ha nincs még meg a hormon, be fog pisilni.

Aki mást mond, az hazudik.

2012. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam 2 éves és 1 hónapos volt, amikor nappalra szobatiszta lett (én erőltettem és 2 nap alatt sikerült, egyszerűen levettem a pelust és nem adtam vissza rá többet), még egy hónap kellett az ágytisztasághoz. Az ágytisztaság azért is kialakulhat, mert rögzül a kis agyában, hogy ha pisilnie kell, akkor menni kell. A fiam a nappali szobatisztaság kialakulása után nagyon rosszul aludt éjszaka 1 hónapig, mire rájöttünk, hogy a pelus zavarja. Levettük, azóta felkel éjjel pisilni. Persze balesetek vannak, havonta egy nappal és egy éjjel, csak pisis baleset természetesen. Szeptemberben lesz 3 éves, miniovis már január óta. Meggyőződésem, hogy ha nem erőltettem volna, akkor most is pelust hordana.
2012. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem leszek hasznos, de leírom nálunk mi van, mert engem is foglalkoztat ez a kérdés. 16 hónapos a lányom Kb két hónapja vettem neki egy bilit, hogy nézegesse, szokja, kicsit játsszon vele. Ez volt az első dolog, amibe BELEpakolt dolgokat. Persze rengetegszer mondtam gogy bili, ide kell pisilni, kakilni. Egyetlen egyszer ültettem rá, azonnal le is szállt róla. Kb egy hét múlva (persze ruhástólű) magától ráült. Fordítva. (A háttámlába kapaszkodik, így szemből ül a bilire.) És közben kpopgtatja a bilit, hogy kaka. Emellett ha elkezd kakilni, erőlködni, mondja, hogy kaka. Hogy ebből mi lesz, azt nem tudom, de ha jön a nagy meleg, tuti lekerül párszor a pelus, a többit majd meglátjuk, magam is kíváncsian várom a folytatást.
2012. jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez valóban érdekesen és egyben biztatóan hangzik :)
2012. jún. 6. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!