Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos már most látom, hogy...

Sajnos már most látom, hogy elrontottam a gyereket! 7 hetes, és csak kézben nyomja! Mit csináljak, hogy ezen változtassunk?

Figyelt kérdés
Pár hete, még elaludt a mellkasunkon tv nézés közben, nem kellett dajcsizni, sétálni vele állandóan. Most már igen, sajnos kiharcolja. Próbáltam hagyni hagy sírjon, de attól még rosszabb. Vettem neki vászon hintát, hátha majd abban jókat alszik, de csak üvölt benne. Hogy tudom őt erről leszoktatni, vagy már késő?
2012. jún. 8. 12:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Gabkának igaza van, nem hisztiznek még ilyenkor. Esetleg majd később... :)))


Vedd fel, rád van szüksége, és tapasztalgasd, hogy mikor mi az, amivel ki tudod elégíteni az igényeit. Így nagyon hamar rá fogsz jönni, hogy mikor mi a legideálisabb reakció részedről. De egy 7 hetest még nagyon-nagyon nehéz volna elrontani. :)



/Nálunk pl. egyetlen egy sírása van a lányomnak, amikor nem veszem fel, a 65 másodperces sírás, a hajnali etetés után. :) Ilyenkor mindig, egészen pontosan 65 másodpercet sír (nem vicc), majd mintha elvágták volna, azonnal elalszik. Gőzöm nincs, hogy miért... Az elején én pl. próbáltam sétálni vele, megnéztem a pelust, igazgattam a kiságyban, kivettem, visszatettem. Majd egyszer tanácstalanul néztem egy percig, és mire kivehettem volna, már aludt is. Ez azóta is így megy, csak ennél az evésnél, és csak 65 mp-ig. :D/


Idő kell neki, hogy hozzászokjon a külvilághoz, és neked, hogy hozzászokj. A kendő valóban jó ötlet lehet, bár az én lányom pl. utált benne lenni.

2012. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon off...


Sajnos így csinálunk hülyét magunkból és leginkább a nyelvünkból. Dajcsizni, na ja. Köszi kérdező.


Mehet a pontozás is.


On.

2012. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kszi utolsó, lényegre törő válasz volt!
2012. jún. 8. 14:05
 14/19 anonim ***** válasza:

én már a 2. gyerekemet "rontom" el.:)

hányszor megkaptam, hogy el lesz kapatva, miért cipelem stb.

tök egyszerű, ösztönösen úgy érzem, hogy erre van szüksége.

sírni hagyni nem fogom, egy pár hetes-hónapos baba még ösztönlény, nem tudja mi az a hiszti.

kicsi lányom 5 és fél hónapos, ha ki van pihenve, tele a poci, tiszta a pelenka, jól elvan a földön, nézi a tesót, ahogy játszik, egy darabig...

aztán elfárad, anya kell, jön a foga, nyűgös stb., eszembe nem jutna, hogy ne vigasztaljam meg, ha az ölemben akar lenni, felveszem.

a most 3,5 éves fiamnál is így csináltam, egy okos, önálló, szófogadó gyerek, úgyhogy azt gondolom, jól csináltam.

szerintem hallgass a szívedre, és hidd el egy ilyen picit nem lehet elkényeztetni.

2012. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 hetes a kislányom :) és ugyan így van velünk is. Még csak ott tartunk hogy esténként velünk alszik el, plusz a mellkasunkon alszik el, és NEKEM IS MEGFORDULT A fejemben hogy elkapatjuk vagy sem. De napközben egyedül alszik el. Igaz hogy nagyon fárasztó hogy éjjel még ringassam, de mikor reggel együtt kelünk, és látom ahogy ébredezik, valahogy nem arra gondolok hogy előző éjjel milyen fáradt voltam. :)


Szerintem nem kell adni olyanoknak a véleményére, akik "jó szándékból" kárognak hogy így meg úgy elfogod kapatni, és hogy így hisztis gyereked lesz! Ezek az emberek (anyós, rokon, barát) úgy sem élnek együtt a picivel, igazából Te látod hogy mire van szüksége. És ha attól nyugszik meg hogy felveszed és babusgatod, akkor ezt kell tenned. Mert ő még nem tudja magát megvigasztalni, Rád van szüksége és a szeretetedre! Ahogy minden ilyen kis drága babókának!

2012. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Próbáld megnyugtatni ölben, amig igényli. Aztán rakd a kiságyba és cirógasd a kisarcát! Nekem bejött. Soha nem altatom. 13 hetes baba anyukája.
2012. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Azért egy hét hetes gyerekkel kapcsolatban az, hogy "elrontottam" nem elhamarkodott vélemény egy kicsit?:) Szerintem meglehetősen az. :) Lehet, hogy egy gyereket a születésétől fogva nevelni, formálni kell de nem rontod el, csak mert 7 hetes korában még ringatod vagy sétálsz vele elalvás előtt egy párt kört a szobában. (Milyen anya vagy Te hallod, elrontod itt dédelgetéssel a gyereked:))) Ha ez megnyugtat, az első időkben mi is ringattuk, mi is sétáltunk vele, ha nem cicin akkor kézben aludt el. Ezt kb. 3 hónapos korára már nem igényelte. Ma már 9 hónapos, fürdés után megkapja a d vitaminját, magam mellé fektetem, cicire teszem, eszik majd elalszik. Ha már elég mélyen alszik áttesszük a kiságyába és alszunk ameddig engedi. :) Ennyi. :) Nem kell rögtön kétségbe esni, vagy ilyen butaságokat feltételezni, hogy elrontottad a gyereked! Ezzel nem igen rontod el! :) Ne másokra hallgass, hanem a szívedre!
2012. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az én pici fiamat is ringattam az első perctől, de én szerettem ahogy szuszogott a karjaimban,főleg mikor a mellkasomon aludt el. Most viszont 4,5 hónaposan már nem szereti ha ringatom, fetreng a karomban, így egyik napról a másikra magától alszik el a kiságyában.

Egyébként eleinte nem is tudtam lerakni én sem, mert üvöltött ő is, a kiságyban meg főleg.

2012. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én az első kettőt "altattam", sosem raktam a kiságyba őket, még el nem aludtak a cicin, vagy a kezemben. Most a harmadikkal ugyanígy fogom csinálni. Olyan jó volt nézni, ahogy elaludtak, hallgatni a szuszogásukat...

7 hetes babától ne várd, hogy eljátsszon a játszószőnyegen. Neki egyenlőre te kellesz!

2012. jún. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!