Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok így? Nem bírom!

Csak én vagyok így? Nem bírom!

Figyelt kérdés
2 kislányom van. Egy 2 éves és egy 2 hónapos. Egyikőjük sem alussza végig az éjszakát. Délután is,mire a nagyobbikat sikerül elaltatnom(1-1,5 óra) addigra a kicsi gyakran fel kel. Utána nem alszik vissza. Minden nap főzök,pakolok,takarítok,játszok velük. 10 perc nyugtom nincs. 2-3 órákat alszok éjszaka. Nappal semmit. Teljes 2 hónapja nem voltam a gyerekek nélkül sehol. A nap 24 órájában csak velük vagyok. És mindennél fontosabbak nekem,de kezdem úgy érezni,hogy megbolondulok. És olyan kialavatlan vagyok,hogy borzasztó. Alig bírom nyitva tartani a szemem. Ti hogy bírjátok?

2012. jún. 16. 17:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
41%
utolsó válaszoló: mi az hogy ilyen nagy és nem alussza át az éjszakát????hát mindennek mondható egy 2 éves csak nem nagynak...Viszont valóban elvileg már rég aludnia kéne békésen éjszaka...de ő sem olvasta a könyveket, amiben ez van leírva mint az én fiam sem!Kérdező:Azért azt nem hiszem el ,hogy a férjedet nem lehet megkérni,hogy kelljen ő, ha nem is minden nap egyszer-egyszer a gyerekekhez!Nem reggel megy dolgozni ahogy írod hanem délelőtt!!!!Az én férjem tényleg rengeteget dolgozik 5 30 kor kel és este 18 30 kor ér haza...fizikai munkát végez!!!Mégis ketten vállaltuk a gyereket, ő is fáradt én is fáradt vagyok 14 hónapja...Viszont szó nélkül (nem minden éjszaka) de 2-3 szor felkel, ő és ellátja a fiunkat születése óta!!!Nálatok 2 van!!!: beszélj a férjeddel,hogy ő is segítsen nem egyedül vállaltad a két babát!!!!!!%
2012. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Sok jó ötletet kaptál, így csak ismételni tudok: gyerekek napirendre szoktatása, kevesebb házimunka, több kikapcsolódás. De ezeknek alap dolognak kéne lennie.

A férjed pedig egyáltalán nem dolgozik olyan sokat, hogy ne tudjon besegíteni semmibe! Ha csak 10-re megy dolgozni, akkor reggel tud egy kicsit segíteni a gyerekek körül és te addig nyugodtan végezheted a dolgodat. Néha már az is kikapcsolódás tud lenni :) Vagy addig menj el te vásárolni. Délután ugyanígy. Minden nap van valami elintéznivalója munka után? Vásárolni elég lenne max. 1-2x hetente, a többi dolog micsoda, ami miatt nem tud munka után hazamenni?

Az altatási problémákhoz és az éjszakai ébredésekhez nem tudok más tanácsot adni, mint hogy hagyni kell egyedül elaludni a gyerekeket. És ez nem egyenlő azzal, hogy hagyjuk sírni őket! Tudom miről beszélek, mert 2 fiam van, akik pár hetes koruktól egyedül alszanak el nappal és éjszaka is (persze időnként besztrájkolnak, de akkor is elég, ha melléjük fekszem és kész, nem kell ringatni, simogatni stb).

Hidd el, nem érdemes mártírkodni, legfőképpen a gyerekek miatt!

2012. jún. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem meg igaza van annak a válaszolónak aki szerint egy 2 évesnek régen aludni kéne éjszaka,egy két éves azért,már sok dologban önálló, legalábbis ,egyedül eszik,alszik,segít az öltözésnél,fogmosásnál fürdésnél mosakodik stb.legalábbis a mi környékünkön egy 2 éves az már abszolút nem baba,14 hónapos fiam is rengeteg dologban önálló,nem én erőltettem,az a baj hogy sokan manapság csecsemőként kezelik a 1-1,5 éves gyerekeket is ezért sem nagyon csinálnak dolgokat 2 évesen egyedül(nem neked írtam kérdező hanem egyik felháborodott válaszolónak)
2012. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Fel kéne fogni, hogy vannak rosszabbul és jobban alvó gyerekek! Az én 2 évesem sem alszik jó, többször ébred éjjel (nem mindig, időszakai vannak), de ettől még más dolgokban önálló: szépen, tisztán eszik kanállal, próbálgatja a bilizést, egyedül mászókázik, csúszdázik, futóbiciklit hajt. Éjjel viszont olykor felébred.

Minket a szüleink hagytak csecsemőként sírni, ezt ma divatosan "aludni tanítás"-nak hívják, ettől még nem lettünk jobb alvók, az öcsém ovisan még simán minden éjjel rendezte a cirkuszt (szomjas vagyok, pisilnem kell, leesett a plüssmacim, nem vagyok álmos, soroljam?). Én magam 27 éves vagyok, mégsem alszom végig akkor sem az éjjelt, ha a gyerekek véletlenül hagynának. Csak már felnőtt vagyok, megoldom egyedül. De itt egy 2 évesről van szó!

2012. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Szia! Tudom ,hogy ez nem idevaló, de semmiért se vállaltam volna be ilyen kis korkülönbséggel gyerekeket, anyám példáján okulva.A húgom 2 évvel kisebb tőlem, és ezután a korszak után az következik majd, hogy állandóan veszekedés lesz a két gyerek közt, Te pedig tégy mindig igazságot. Egyébként én is a kicsi mellett visszább fogtam a házi munkát.A kaja az első a többi az megvár, de van amikor virslit főzök vagy sajtos tésztát és kész.Hetente egyszer nagytakarítás hétvégén apát bevonva.Inkább én vásárolok, apa hagy örüljön addig a babának...és amikor csak tudok alszok a gyerekkel.Egyébként semmi segítségem (nagyi) nincs ,de a páromat én is befogom nem kell annyira sajnálni őt.Hidd el a munkába járás inkább feltöltene téged is, a babázás sokkal kimerítőbb.Mi néha cserélünk 1-2 napra mert be kell ugranom dolgozni, és ő fáradtabb a 2 gyerekkel, mint én 10 órai munka után, ja és semmilyen házi munkát nem csinál meg ilyenkor, "csak" vigyáz rájuk és ellátja a kicsit.
2012. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
...még az "anyósnak" üzenném, inkább segítene a menyének, hogy ne akadjon ki ő is a gyerekektől.
2012. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!