Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok így? Nem bírom!

Csak én vagyok így? Nem bírom!

Figyelt kérdés
2 kislányom van. Egy 2 éves és egy 2 hónapos. Egyikőjük sem alussza végig az éjszakát. Délután is,mire a nagyobbikat sikerül elaltatnom(1-1,5 óra) addigra a kicsi gyakran fel kel. Utána nem alszik vissza. Minden nap főzök,pakolok,takarítok,játszok velük. 10 perc nyugtom nincs. 2-3 órákat alszok éjszaka. Nappal semmit. Teljes 2 hónapja nem voltam a gyerekek nélkül sehol. A nap 24 órájában csak velük vagyok. És mindennél fontosabbak nekem,de kezdem úgy érezni,hogy megbolondulok. És olyan kialavatlan vagyok,hogy borzasztó. Alig bírom nyitva tartani a szemem. Ti hogy bírjátok?

2012. jún. 16. 17:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Az hogy a gyereket vigyem át mamához vagy adjam le néha,az elég nehéz,mert a nagyobbik kb 3 órát van el nélkülem a kicsi meg 10 perc után ordít amíg vissza nem megyek érte. Már próbáltam. Apuka besegít a háztartásba,de ő meg sokat dolgozik. Reggel 10-től délután 5-ig. Utána ő megy el bevásárolni minden félét elintézni és 7-8 körül ér haza. Hétvégén meg nem akarok egész nap aludni,mert akkor végre együtt vagyunk meg tudunk menni erre-arra. Az meg,hogy a kicsiknek jobb egy kipihent anay az igaz,de ők nem látják rajtam,hogy KO vagyok. 2-es válaszoló menyét pedig nagyon irigyelem. Úgy látszik ő valami szuper anyuka. Én sajnos nem vagyok az.
2012. jún. 16. 19:53
 12/26 anonim ***** válasza:
65%

Mi a gond a 2. válaszolóval? Ő nem írta, hogy a menye szuperanyuka, hanem azt, hogy még nem hallotta panaszkodni. (Hát mert én sem anyósomnak panaszkodom, hanem barátnőimnek, anyukámnak, valószínű a menye is így tesz.)

Viszont reggel 10-től ?? (az már délelőtt) dolgozik 5-ig a férjed? Mit szólnál ha annyit dolgozna, minta férjem 2 műszakban reggel 7- től este 7-ig? Menj el te boltba, amikor hazaér, addig is egyedül vagy és kicsit kikapcsolódsz. Határozott napirend is fontos. Hétvégén meg menjen ki sétálni a gyerekekkel a férjed, vagy aki tud, te meg aludj.

2012. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomnak én se panaszkodnék az tuti...
2012. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, én csak azt tudom mondani, hogy valahogy szabadulj ki a mókuskerékből. Ehhez pedig ne nagy dologra gondolj! Egy kis séta, egy kis torna, egy kis beszélgetés valakivel...nem tudom, de próbálj meg pár percre kikapcsolódni. Ha nincs segítséged, akkor az nagyon rossz lehet, de remélem ezen a korszakon is hamar túl leszel. Kitartást!
2012. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

Főzz annyit, hogy 2 napra elég legyen, és olyanokat ami mellett nem kell ott állnk, akkor másnap nem kell főzni. Pl. Töltött paprika, vagy Paradicsomos gombóc, spagetti, gulyás, főzelék sült kolbásszal virslivel, paprikás csirke tésztával, tepsiben hús burgonya lesütve, rizses hús.

Amíg ez fő berakom a mosást, beágyazok. Kiteregetek, megfő az ebéd, és 10-re végeztem, szabad az egész nap!

Én napközben csak egyszer pakolok el, este. Úgy is előszed 101 játékot, elalvás előtt együtt pakolunk.

Heti 1x takarítok, amikor a férjem itthon van szombaton vagy vasárnap, és vigyáz a gyerekekre.

Mindenndélelőtt kimegyünk, így lefárad a nagy, és alszik délután, ha fél óra alatt nem alszik el, akkor kész, nincs alvás aznap.

Este 6- kor vacsi, 6:30 fürdés, 7-re alszik! És annyira fáradt, fel sem kel akkor egész éjjel.

A picinek vettünk hintát, abban elvan a nappaliban míg teszek veszek, rálátok.


A lényeg, kelj fel 6-kor tedd oda az ebédet, mosást, teregetés, kis pakolás, és 8-9 re kb. kész minden, szabad a nap!


Így délután tudok velük aludni, ki pihentebb vagyok!

2012. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen korúak a gyerekeim, a fiam 2 éves, és szintén nem egy jó alvó, a kislányom 2 hónapos, ő meg olyan, mint az ekkora babák általában. :)

Nem vagyok szuperanya, de ettől még azt gondolom, nem tragédia, ha a 2 hónaposod mellől még nem mászkálsz el. Ő még nagyon picike, talán anyatejes is, egyelőre kizárólag Rád van szüksége. Pár tipp azonban eszembe jutott, ami nekem segít kiszállni a mókuskerékből.

Nem tudom, a te picid milyen, az enyém nyugis. Bárhova el lehet vinnem magammal, akár barátnőzni is, csúnyán hangzik, de olyan,mintha ott sem lenne, nagyot alszik. Hétvégén néha előfordul, hogy a nagy a mamáéknál tölti a napot vagy lemegy a játszóra Apával, és akkor én a kicsivel sétálok. Kvázi egyedül.

A másik: próbáld meg összehangolni a napirendjüket! Egy ilyen picikénél ez még nagyon rugalmas. Persze segítene, ha tudnánk, hogyan telik egy napotok.

Az éjszakáról meg: mi történik, amikor a nagy felébred? Hogyan altatod vissza? Hol alszik ő és hol a kicsi? Lehet, hogy segítene, ha egy időre beköltöznél a szobájukba, hátha csak a közelségedre vágyik a nagy is, és így azért nyugodtabbak lennének az éjszakák.

2012. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Így aztán sok értelme van,hogy minden második válasz töröltetve lett...
2012. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Férjed nem tud éjszakánként segíteni??!!

Nekünk mikor megszületett a kicsi 21 hónapos volt a nagy és az apja altatta el és ő ment be hozzá ha sírt.

2012. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Tényleg sokat töröltek.... :S Férjemet nem akarom éjszaka ezzel nyaggatni. :) Reggel megy dolgozni.
2012. jún. 16. 22:55
 20/26 anonim ***** válasza:
19%
Mozdulj ki nélkülük, nem normális, hogy napi 24 órában 2 hónapja velük vagy. A nagyobbikkal pedig valamit kezdeni kéne, mert nem normális dolog, hogy ilyen nagy és nem alussza át az éjszakát.
2012. jún. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!