Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a pofozás...

Hogyan szoktassam le a pofozásról?!

Figyelt kérdés
14 hós a fiam, és ha hisztizni kezd akkor pofozkodik keményen. Kisebb korába is csinálta, de nem hagytuk,rászóltunk.De már egyre durvább a dolog.Szerintetek mit tegyek?
2012. jún. 18. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogd meg a kezét ilyenkor magyarázd el,hogy nem szabad mert fáj,mutasd meg neki hogyan simogasson pofozás helyett,ahhoz még túl kicsi,hogy ha 40szerre sem érti meg ráütsz a kezére,még nem értené meg miért kapja.
2012. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam így is ahogy írtad.Néha megérti,néha nem.De volt úgy hogy pofont adott, és akkor az apja erélyesen rászólt,hogy nem szabad...olyan édesen átkúcsolta a nyakam és búj+adott puszit.
2012. jún. 18. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is szóljatok rá, egyszer majdcsak abba hagyja. Semmi esetre se engedjétek meg, mert később még nehezebb lesz leszoktatni.
2012. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Rá kell csapni a kezére, ha a szép szó nem használ. Én ilyet biztos nem engednék meg, pláne egy 14 hós gyereknek.
2012. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 15 hónapos fiam is ezt csinálja hónapok óta. Hol jobban rájön, hol kevésbé. Sosem hagyjuk szó nélkül, és bizony már a kezére is csaptam, mert csíp, mar és hozzá még harap is, ha olyan kedve van. Teljesen el vagyok keseredve, mert olyan, mintha a falnak beszélnék, fél perc múlva újra próbálkozik. Próbálom ilyenkor a simogatásra terelni a figyelmét, vagy a puszira, sokszor sikerül is, de pár perc múlva újra jön nekünk... egyszerűen nem értem, sosem durváskodtunk előtte és vele sem, de látszik rajta, hogy élvezi a rosszalkodást, mert vigyorog közben. Néha eljátszom, hogy sírok, mert fáj amit csinál, akkor megölel, de legközelebb sem tartja ez vissza a durváskodástól.
2012. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!