Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá a cumira...

Hogy szoktassam rá a cumira hogy ne az ujját szopja?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudod. Vannak cumis gyerekek ( a nagylányom ilyen volt) és vannak akiknek nem kell, ha megfeszülsz sem. A kicsi az utóbbi, megvettem neki minden létező cumifajtát, de nem akarta...mondjuk ő végül nem az ujja mellett döntött, hanem a nyelvét szopja és van egy rongyija.
2012. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez volt a lányom gond nélkül elfogadta a cumit de a picur nem akarja sajnos este sűrűn sűrűn azt veszem észre hogy az ujját szopja elalváshoz szopja a cumit is ha a szájába rakom de pár másodperc múlva kiköpi ma is úgy aludt el hogy tartottam a kezemmel a szájába nagyon nem szeretném ha rászokna az új szopásra mert azt nem lehet elvenni a cumit pedig elveszem és kész ha már nagyobb igaz a cumi se jó de két rossz közül az a jobbik :)
2012. jún. 10. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Csak mert én is írtam ki hasonló kérdést annak idején, amikor 2 hónaposan nekiállt ujjat szopizni a kisebbik fiam. Sokszor éjjel is arra keltem fel, hogy cuppogja az ujját és visszaalszik vele. Aztán ahogy egyre többet játszott a kezével, már nem volt ideje bekapni. 4 hónapos korában már elalváshoz sem kellett neki. Cumira nem is akartam rászoktatni, bár nem is volt rá igénye.
2012. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
próbáltál másik fajta cumit??lehet ami most van nem jön be neki,legalábbis az én fiamnak az avent nem jött be viszont a mammos igen.
2012. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én mindig megvettem az aktuális méretet, de elutasította, én azért benn hagytam a kiságyában egyet-egyet, hátha. Hat hósan egyszer csak rákattant a cumira és leszokott az ujjszopásról. Igenis van ilyen. Az ujját viszont soha nem vettem el tőle, nem akartam szekírozni vele. Ő így döntött, de ha marad ujjszopós, azt is elfogadtam volna.
2012. jún. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mennyi idos? az en lanyom mar terhesen is au uhn lattuk, hogy az ujjat szopta (mindig), ugy szuletett, hogy veresre volt szivva az ujja. azota ha meglatom, cserelem.. o az elejen kikopte, mostanaban mar annyira nem. neha furan neznek,hogy a cumit "tomom" a szajaba, de nem akarom meg egyszer auzt, hogy rongyos legyen a keze.. meg ismeros meg 9 evesen is szopta az ujjat, a cumit remelhetoleg el lehet venni hamarabb :D


szerintem probald "cserelni", hami utan rogton, azzal bufiztesd, vagy amikor tul faradt hogy kikopje..vagy amikor az ujjat ragja

2012. jún. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én örültem mikor már nem kellett neki a cumi(1-2hónaposan cumizott csak),aztán kb.6hónaposan kezdte az ujját szopizni,de csak ha fáradt.Most 10hónapos,de most is csak akkor szopizza az ujjacskáit,ha álmosodik,máskor nem is veszi a szájába,igaz nem is férne,mert mindig rág valamit. :D
2012. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!