Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a szülés utáni 1-2...

Hogy telik a szülés utáni 1-2 hét itthon, amikor az apa és a nagymama is itt van?

Figyelt kérdés

A férjem szabadságot vesz ki 1 hétre miután haza hoztuk a picit, az anyukám pedig segít nekem ameddig csak tud. Nagyon fiatalos, és jól ki is jönnek egymással, de mégis tartok attól, nem leszünk-e itthon túl sokan? Nem nagy a lakásunk sem, két szobás.

Ki mit csinál? Apuka nem unatkozik?

Hogy volt nálatok?


2009. júl. 6. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem nem fogod soknak érezni, minden segítség jól jön, az a fontos hogy mindenki jól kijöjjön a másikkal, nekem 2 nagymama volt velem, apa sajnos dolgozott. Mamák takarítottak, segítettek beletanulni a baba körüli dolgokba, vagy ha éppen nem volt mit csinálni akkor egymással beszélgettek, ez volt kb. egy hét, utána 2 hétig váltva jöttek segíteni - de így nagyon jó volt, egyedül nagyon nehéz lett volna, mert alapvető dolgokat is (fürdés, tea főzés stb.) nehéz kivitelezni ha nincs valaki aki a babára vigyáz. Üdv: 6 hetes baba anyukája
2009. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ó, az első napokban, hetekben még 3 ember segítségét is simán elviseltem volna! Hála az égnek, nekem is volt olyan szerencsém, hogy mindkét nagymama (felváltva) és a férjem is itt voltak. Ez nagyon jó dolog , sokaknak egyedül kell megbirkózniuk a hirtelen jött feladatokkal. Nálunk az anyukák főztek, a férjem vasalt, mosott, takarított. Mindenkinek volt feladata, nem unatkoztak.

2009. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Apa szabin volt, de a papírügyeket intézte, rohangált folyamatosan. Anyámat másnap hazaküldtem, mert csak kerülgettük egymást a kis panelben, és jobb volt inkább apával hármasban. Pedig császáros voltam, mégsem kellett állandó segítség. Nekem az volt a jó, hogy egy nagy adag kaját hoztak a nagyszülők, max. elmosogattak. Ennyi. Sokat alszik a baba az elején, és így én is tudtam eleget pihenni, tenni-venni. Szerintem készülj úgy, hogy anyukád ott marad, aztán legfeljebb nem kell. Minden jót! :)
2009. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

imádom anyukámat, de örültem, hogy megértette, hogy nem akarok senkit az első 1-2 hétben magam körül csak a férjemet és a picurkát

csak félórákra ugrottak be, kaját hoztak és megdajkálták az unokát, aztán mentek


anyum mai napig is olyan, hogy 60 fokban is betakarja, hogy meg ne fázzon :) szóval enyhén szólva máshogy képzeljük el a gyerekgondozást :))

az első két hét csak arról szólt nekem, hogy összeszoktunk a babával, próbáltam ráérezni, mi jó neki, mikor miért nyöszörög, gyönyörködtem benne - nem hiányoztak a tanácsok

így is elég egymásnak ellentmondó tanácsot kaptam a terhesség alatt, meg most is - a védőnő, gyerekorvos, barátnők, nagyszülők mind mást mondanak egy-egy témáról

2009. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk "csak" apa volt itthon velünk, így pont jó volt. Mindenben segített, kivéve a szoptatást :D Éjjel, amikor hulla voltam, ő ment át a gyerekért és hozta hozzám szopizni. Mondjuk nálam nagyon jól jött a férjem ilyenfajta hozzáállása, mivel a császáros sebem csúnyán begyulladt, szinte felkelni sem tudtam, nemhogy menni.
2009. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
szerintem anyukád fölösleges. én úgy csináltam hogy nem segitett senki,gondoltam önálóbb leszek,mert ha valaki ottvan aki már gyereket föl nevelt, akkor tuti az lesz hogy ezt igy csináljam azt úgy!én ez miatt felidegesednék. nálunk nemvolt 1 hétig senki úgy gondoltam magamra vagyunk utalva és csak a férjem segitett,és nagyobb jól megvoltunk nem pánikoltam ugy voltam hogyha kell segitség majd hivom. De ha nem kell minek jöjjön? ha ott van anyud akkor tuti kérsz tőle segitséget,ha nincs ott önálóbb vagy ami szerintem jó!
2009. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
pár hét múlva szülök, lehet nem jól tettem, de megmondtam Anyukámnak is meg Anyósomnak is, hogy pár napig tuti nem szeretnék látni senkit sem. Amíg Apa itthon lesz, addig jobb is lenne, ha nem jönne senki se a nyakunkra, utána majd lehet jönni csőstül. Igaz mindkettőnk szülei 100+ km távolságra vannak, szóval ha jönnének az ittalvást is jelentene.
2009. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen más!!!!!Ha első baba akkor jobb ha csak ti vagytok 3-an!Ezt hidd el ,mert szerintem annál csodálatosabb nincs,mikor magatoktól tanultok bele a dolgokba!A pelenkázást is mindenki más hogyan csinálja.Szóval jobb ha te pelenkázod.Nekem mikor hazajöttünk a korházból, hááááááááát 3 napig kapott a férjem szabadságot, utánna 7 kor ért haza este minden nap. Én voltam itthon a babámmal nagyszülők nem voltak mert mondtam 2 hétig semmi képp ne jöljenek csak megnézni de segiteni ne!Nekem jobb volt!Én iy olyan szar tanácsokat kaptam már terhesen mindenki azt tanigatta hogy fürdessem!mindenkinek van egy fürdetési teknikája másként fogjastb. Ha én úgy látom babaámnak ez jó akkor ezzel engem ne idegesitsenek!Azt mondtam abban jó lenne segiteni hogy főtt ételt hozzanak hogy ne kelljen főznöm ennyi!!!!!Egész nap én voltam a babámmal vagyok:) 5 hetes,nagyon jó, szerintem sokkal talpraesettebb lettem hogy nem segitett senki ezért is akartam hogy hagyjonak a tanácsokkal és ne jól jennek ide!!szerintem ez még semmi milesz ha járni fog.Ha már több gyereked is van na akkor aláirom jól jön a többire hogy vigyázzon a mama!
2009. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
utólsó előtti:szerintem jól tetted:)én az ott alvóstól rosszúl lennék:)
2009. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de az én lányom annyit aludt, és szerintem minden baba az elején hogy mindent meg tudtam mellette csinálni. KÉsőbb nehezebb lesz, amikor már sokat van fenn, mert igényli hogy vele foglalkozz. Biztos van akit jobban megvisel a szülés, de ha simán megy és nem hagyod el magad,elég a párod otthonra.Ti vagytok egy család! Ha valamit akarsz csinálni vagy pihenni, neki add a gyerekét ne az anyukádnak szerintem! Lehet hogy neki is jobban esik.
2009. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!