Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hónapos. Ti...

Kislányom 8 hónapos. Ti vinnétek, vittétek már nyilvános fürdőbe, strandra?

Figyelt kérdés

Jövő héten a családdal elmegyünk strandolni és visszük magunkkal a pici lányomat is. Nem tudom, hogy merjem-e bevinni a vízbe (természetesen nem gyógy- és nem termál vízbe). Sokan ijesztgetnek, mások meg biztatnak, hogy nyugodtan, hisz semmi baja nem lesz.


Kérlek, csak akkor írjatok, ha már vittétek fürdőbe (nem lett baja a picinek, vagy sajnos gond volt utána). Az elméletekkel és a nem vittem mert... azután már sokat utána olvastam. Konkrétumokat szeretnék! :D


Köszönöm előre is!


2012. jún. 20. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 7 hónaposan járt először strandon,és 8 hónaposan a Balatonon.Semmi baja nem lett. 2× 1-1.5 órát pancsiztunk.Nagyon élvezte:)
2012. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha azt látod, mások is viszik oda a picit, ahová mennétek, - ha te magad meg vagy elégedve pl. a tisztasággal, ezt lemérheted a medence körül is, mennyire tiszta, ápolt a környezet, olyan lehet a víz is.

A termál víz is jó neki, de nem a meleg, és nem is a jéghideg. Ennél is fontosabbnak tartom, hogy mindig, a vízen is, árnyékban legyetek, főleg a baba.

2012. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez természetes, hogy árnyékban és napvédő krémmel megyünk. :)


Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 20. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon élvezte ennyi idősen a strandot!

Vettünk neki beülős úszógumit, aminek a tetején árnyékoló volt, abban nagyon szépen elvolt, fogni sem kellett, húztam toltam benne. Vittem pár gumi kacsát, fürdő játékot neki.

Babakocsiban aludt a strandon, az üveges ebédjét a büfében megmelegítették.

Szintén vittük strandra, valamint a Balatonba is.

2012. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7 hónapos a lányom, a múlt héten voltunk, és imádta. :) Semmi baja nem lett, maximum csak annyi, hogy nem lehetett többet a vízben. :)
2012. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia..

Bár írtad,hogy nem ilyen jellegű választ vársz,engedd meg mégis,hogy leírjam...hátha hasznos.

Most beszéltem erről a gyerekgyógyászunkkal,ő a nyivános strandokat (néplavór)egyáltalán nem ajánlja...azt mondat,hogy iszonyúan védtelan a pici lányok szeméremteste még és egy életre szóló betegséget is összeszedhetnek.

Szóval én nem vinném még!:)Nem kisérletezgetnék,hogy lesz e baja vagy sem.

Esetleg egy alternativ megoldást lehetne,hogy visztek egy kicsi pancsolót neki és a saját vizében ő is pancsikolhat:)


Mégegyszer bocsi,ha nem teljesen a kérdésedre válaszoltam...

2012. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 hónapos, 7 hónapos volt, amikor először vittük fürdőbe. Kb. 2 órát voltunk, minden rendben volt, nagyon élvezte. A Balatonra megyünk nyaralni, ott is be fogom vinni a vízbe. A lányom is kicsi volt még, kb. 10 hónapos, amikor elkezdtünk vele strandra járni. De egyszer valamelyik kisebb tóban bőrfertőzést kapott, amit kenegetni kellett. Strandtól és a Balcsitól soha nem volt baja.
2012. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tavaly 6 hónaposan vittük a fiunkat először strandra, aznap többször is benne volt a pancsolóban és nagyon imádta. Vett neki az apja beleülős úszógumit és azzal húzogattuk a vízben, volt is hajcihő, amikor ki akartuk hozni :-D

Viszont sajnos másnap belázasodott, összeszedett valami vírust, de az is lehet, hogy az már előtte lappangott benne, mert a doktornőnk szerint kicsit gyors lett volna a vasárnapi strand után hétfőn reggelre belázasodni. Ráadásul utólag valószínűsíthető volt, hogy 3 napos láza volt a babámnak, az pedig tényleg korábban kellett, hogy megfertőzze. Mindenesetre a fiam keresztapja orvos, és neki az a véleménye, hogy minden betegség immunerősítő egy ekkora babának, amiken sajnos át kell esni, mert később sokkal betegesebb lesz, ha most minden külső hatástól óvjuk... persze csak ésszel, lehetőleg csak a gyerekmedencébe vidd még be, és úgyis látod, hogy mennyire tiszta a hely. Én a helyedben vinnék neki egy kis medencét, és ha nem találod alkalmasnak a gyerekmedencét a babádnak (pl. ezren vannak benn és a felnőttek is beleülnek), akkor még mindig lehet pancsoltatni a sajátjában :-D Jó strandolást nektek!

2012. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 21. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!