Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjam neki a gyümit és...

Mikor adjam neki a gyümit és az ebédet?

Figyelt kérdés
Úgy jön ki álltalában a hami időnk, hogy 9 óra, 11 óra és 2 óra. Ilyenkor mikor adjam neki a 10 órai gyümit, illetve az ebédet. Úgy jól fogom csinálni, hogy a 9 órai hami előtt gyümi és szopi, majd a 11 órásnál ebéd és szopi? Vagy toljam el az ebédet a 2 órai hamira? Hogy lenne a legcélszerűbb? Egyébként is nekem ez a hozzátáplálás olyan bonyolult ezért bocsi az értelmetlen kérdésért.
2012. jún. 22. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, ahogy először írtad, tehát 9 óra gyümi, 11 óra ebéd. Szerintem ez azért jobb, mert ha új ételt vezetsz be és esetleg bántja a pociját, akkor estére már rendbe jöhet és tud aludni. Nálunk ez vált be.

Nem olyan bonyolult ám ez a hozzátáplálás, csak nem szabad "rágörcsölni". Nem minden baba követi a hozzátáplálási táblázatot, úgyhogy lehetsz rugalmas és nem kell mindig túlzottan ragaszkodni az előírásokhoz. Úgyis a babád fogja eldönteni mi a jó neki. :-)

2012. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat. Igen sajnos nekem ez nagyon rossz tulajdonságom, hogy én az életben mindig előírás szerint pontosan csinálok mindent, nem tudom magam szabadjára engedni, ezért is olyan nehéz számomra a hozzátáplálás is. Most megpróbálok ezen változtatni és kicsit szabadjára engedni magam, remélem sikerül. :)
2012. jún. 22. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:
szoptasd meg 9kor, majd 10kor adj neki gyümit, f12kor meg ebédet. és majd szép lassan hagyd el a 9órás szopit :)
2012. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően mindegy, igazítsd a babád igényeihez. Én inkább 11-kor ebédeltetném (nem 2-kor).

Az én lányom nem tízóraizik, mert nem éhezik meg addig (amíg eröltetni próbáltam a napi 5 étkezést minden evésünk ordításba torkollott mert nem volt éhes), ezért így néz ki egy napi étkezésünk:

7-8 óra között reggeli: tápszer

11-12 óra között ebéd: főzelék

15-16 óra között uzsonna: gyümölcs, általában sűrítve valamivel (keksz, gabonapép, zabpehely, köles stb...)

19-20 óra között vacsora: tejpép


Ebből is láthatod hogy én is előbb ebédeltetem mint dél (bár ez nálunk a tízórai elhagyása miatt is alakult így). Az elején nekünk is sok gondunk volt a hozzátáplálás már csa azért is mert kislányom nagyon rossz evő... de már egész jól belerázódtunk... amióta elhagytuk a tízórait és bébiétel helyett én főzök neki, egész jól eszik és már egész sokmindent (7 hónapos).

2012. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!