Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babának hozzátáplálá...

5 hónapos babának hozzátáplálás napi hány alkalom legyen?

Figyelt kérdés
Szopizik,eddig répát és almát adtam neki a délelőtti szopi után, tízórai gyanánt. adjak neki másik kaját délutánra is vagy egyenlőre elég a plusz 1 étkezés?
2012. jún. 26. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem is kellene még neki 1x sem. 6 hós korig elegendő a kizárólagos szoptatás.De ha már elkezdtétek, akkor még 1-2 hónapig maradjon csak 1 étkezés. 1 éves korig fő táplálék az anyatej.

Majd 8-9 hónapos kor körül vezesd be az uzsonnát. védőnő

2012. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gabszem ***** válasza:
Na felejtsd el amit az előző felszólaló írt! Nyugodtan tápláld hozzá, semmi baja se lesz tőle. De szoptasd is nehogy elapadjon a tejed. Egyelőre elég ha napi egy étkezésnél (legjobb az ebédnél) adsz neki gyümit-zöldséget, egyre nagyobb adagokban, mig ki nem tudsz váltani egy etetést.
2012. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor a 6 hónapos mérésen voltunk, mondta a védőnő, hogy napi 5 étkezés kell.

Reggel - Szopi

Tízórai- Gyümölcs

Ebéd - Főzelékek (zöldség)

Uzsonna- Tejpép félék

Vacsora-Szopi

Persze minden étkezés után szopi ha igényli a baba.

Addig énis csak 1x adtam neki.Megis ijedtem, hogy éheztettem szegényt, de ha nem lenne elég neki a tej akkor ugyis sírna.Azóta probálom tartani a leírtakat, persze van mikor alvás miatt elcsúszunk és kimarad valami.

2012. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!