Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól hordhatom kenguruban?

Mikortól hordhatom kenguruban?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, nem tudom, tehetem-e már kenguruba. Könnyebb lenne a közlekedés..
2012. jún. 28. 14:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, kinek szántad 5-ös válaszoló az offodat, de ha rám, akkor : Én nem szidom a kendősöket, se nem vagyok kenguru párti, nyitott vagyok az uj dolgokra. Igazából valami tanácsot szeretnék, mert mikor a nagylányom volt kicsi, nem volt a kendő ennyire ismert és felkapott, csak a kenguru, ezért ez a kérdésem! A kendővel nincsen semmi bajom, csak elég bonyolultnak néz ki a kötözése (lehet hogy nem az, sőt biztos hogy könnyü, csak bele kell jönni)
2012. jún. 29. 08:23
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.

Bocsi, hogy kicsit zavaros volt a válaszom, az off-ot is a 4. válaszolónak írtam.


De visszatérve az eredeti témához:

"Egyébként a kendő azért nem jó nekünk, mert azt irtd, hogy 6-7kgig. Na, mult héten volt a fiam 5250 gramm, igy nem valószinü hogy sokáig tudnánk hordani!"

Ez csak a rugalmas kendőre igaz, a szövött kendőt végig lehet használni.


[link]

Ez egy Manduca csatos hordozó (SSC). A támlája magassága cipzárral állítható, így megtartja a pici baba fejét. Ez egy nagyon jó hordozó, nekünk is van. A csatos hordozókat általában csak ülni és/vagy mászni tudó babáknál ajánlják, mert kiegyenesíti a gerincet, ha erősen meghúzzuk. A Manduca (és a Bondolino) a kivétel(ek), mert ebben gömbölyödik a gerinc, így:

[link]

Nagyon megéri, de mindenképp ajánlott előtte kipróbálni, mert a csatos hordozók amiatt, hogy előre formázva vannak, nem mindenkinek kényelmesek, mert nem lehet annyira személyre szabni, mint pl. egy kendőt.

Itt van néhány link, ahol meg lehet venni:

[link]

[link]

[link]

[link]

Vagy a Mamami fórumon találhatsz használtat valamivel olcsóbban.


Remélem tudtam segíteni! :)

2012. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
55%

OFFolok en is kicsit:))


Az volt a kerdes hogy mikortol hordhatja kenguruban,es nem az hogy melyik a jobb.Mi lenne ha 1x mar arra valaszolnanak a kedves valaszolok konkretan ami a kerdes?:)) Nem kendő-kenguru haboru van.

2012. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

ON: téves válasz az, hogy most is, csak közben fogd a fejét. Biztos nagyon kényelmes lehet... Közben mivel kapaszkodjon a villamososon?


Nem háború, csak jót szeretnénk neki, azt ha ideálisabb megoldást találna.

2012. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ortopédia honlapján találtam. középtájt találod a kengurus rész, nem ír konkrét hónapot, csak fejlettségi kort. Na, de olvasd el :)

2012. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
4-es vagyok. Azért zárkózom el a kendő elől pl, mert én meg azt hallottam, hogy az lehet káros, mert túl görbén tartja a baba gerincét. Egy ismerősöm babája balesetet szenvedett vele, egyszerűen kiesett a baba a kendőből az utcán. Nyilván nem lett jól megkötve, de azért akkor is ijesztő. Ezért én nem szívesen használnék ilyesmit, nekünk kényelmesebb és egyszerűbb, és szerintem biztonságosabb a kenguru, ennyi. A babám elmúlt 4 hónapos, újszülött korától kezdve napi rendszerességgel kenguruval visszük sétálni, mint mondtam rendszeresen ellenőrzi ortopéd orvos más okokból, és semmi problémát nem okozott neki a kenguru.
2012. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%

5. vagyok megint.

Kedves nasocska! Válaszoltam a kérdésre, csak még kiegészítettem. De pontosan a válaszom a mikortól kérdésre: soha.


Kedves 4. válaszoló!

Kösz, hogy válaszoltál! Én ezt, hogy túl görbén tartja hátat, még sosem hallottam. De ez nem is igaz. A kendő csak felveszi a gerinc vonalát. Semmivel nem görbébb ilyenkor a gerinc, mintha pl. kézben van vagy hasra fekteted.

A kendőből kiesés durva. De ezért kell elmenni vele tanfolyamra. Egy jól megkötött kendőnél lehetetlen, hogy kiessen belőle a baba. És egyébként ha valaki nem akar kötözni, annak ott a csatos hordozó. Olyan, mint a kenguru, csak megfelelő tartást biztosít.


Bocsi kérdező, most már befejezem az off-ot....

2012. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

15-ös, köszönöm szépen a linket, elolvastam, és aggaszt, mert az irja, hogy akkor használjuk az ülö kengurut, h a baba rendesen tartja a fejét. Az én kis 6 hetesem tartja ugyan, de még korai, hogy stabilan tartsa!

5-ös és 4-es válaszoló, én örülök az offotoknak, érdekes amin vitáztok. Ez a kendőkiesés...én még nem hallottam ilyet! Most megyünk egy baba boltba a párommal, kipróbálom a kendőt is, kengurut is. :) Majd irok, sikerült e beszerezni valamit!

2012. jún. 30. 09:39
 19/24 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, ide megyünk utazóágyért, és megnézem ezeket a kengukat! :)

[link]

2012. jún. 30. 09:59
 20/24 anonim ***** válasza:

12. vagyok?

Na, Kérdező, hogy álltok a babahordozó vásárlással? :)

2012. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!