Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok pár biztató szót?

Írnátok pár biztató szót?

Figyelt kérdés
Nagyon sz@r anyának érzem magam. 8 napos a babám, és nem így képzeltem az utóbbi napokat. A kórházból bekeményedett mellel jöttem haza. a védőnőm tette rendbe a melleimet - ott még viszonylag 3 óránként evett-aludt. Itthon vagyunk 2 napja, tudom nem kellene csodát várnom, de ki vagyok purcanva. Szinte állandóan sír, a karomban nem tarthatom egész nap. Aludni sem megy nekem este, annyira fülelek rá. Ma aludtam 1,5 órát, anyukámék besegítettek. Légyszi ne oltsatok le, mert eléggé fáradt vagyok így is. A szoptatás talán mostmár normális lesz, mert lesz ma elektromos mellszívóm. Nálatok mikor, mennyi idő alatt ment az összeszokás? Ti hagytátok sírni, ha elvileg nem volt éhes, nem fázott stb? Előre is köszönöm.
2012. jún. 28. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
biztató biztató biztató
2012. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ez kedves volt.
2012. jún. 28. 15:13
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Nyugi vaaan! Először végy egy nagy levegőt és fújd ki magad! Én nekem semmi segítségem nem volt mert nem igényeltem.... depi is lettem.... baba aludt én meg bőgtem a nappaliba..... Nah mindegy! Így hogy közeleg az első szülinapja mint egy rossz álomként van meg a fejemben az első két hét! Napközben ha tele a pocakja pelus tiszta elvileg nem kellene sírnia! :/ biztos hogy elég neki a tejed? Nekem ez hibádzott.....! Cumikát adtál neki? Az nagy segítség ilyenkor mert kielégíti a szopi reflexét! Kitartás van :) Kérdezz privbe nyugodtan ha gondolod :)
2012. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás!

Azt kell mondjam, normális ahogy érzed magad. Kötözd magadra, nekem azt mondták a csecsemősök a kórházban, hogy vannak Babák, akiknek nehezebben megy az elválás. Az én Fiam is ilyen, most is igényli a közelségem, pedig már 4,5 hós Óriástörpe :)


Pár hét múlva könnyebb lesz majd :)


Én nem hagytam sírni soha, nem jó, mert telekiabálja a pociját levegővel és ki is merül a sírásban.


Nem húzgálja a lábát, nem fáj a pocakja?

2012. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ja, igen lemaradt! túl pici még ne hagyd sírni...... ez segélykiáltás és nem szabad nem tudomásul venni! Hisztizni még nem tud.....! ha huzza fel a lábát lehet pocija fáj! nagyon kell a kis testi jeleire figyelni..... :(
2012. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, tudom, hogy nehéz, de próbálj meg egyszerűen csak leülni mellé a kiságyhoz, nyúlj be az ágyrácsokon, simogasd a hátát, dúdolássz neki halkan, és gondolj arra, hogy mennyire vártad már őt.

És pihenj, amikor ő is, most minden más ráér! Használj ki minden alkalmat, minden apró kis percet. Nem lehet, hogy azért sír "állandóan", mert valami bántja? Hasfájás, például. Biztos, hogy jóllakik? Nincs esetleg rezgős pihenőszéketek? AZ általában megnyugtatja őket.

Hozzáteszem, az is lehet az állandó sírás oka, hogy érzi rajtad a feszültséget!

2012. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az eleje baromi nehéz, ki kell tartani, és bizony dajkálgatni kell, ha nyűgös, ilyenkor ne hagyd még pityeregni. Gondolj arra, hogy ha eltelik pár hét, akkor már rutinos anyuka leszel, egy vigyorgombóc babával, akiért bármi megéri (sőt, akkor már ismerni fogod, hogy melyik sírás mit jelent, lehet, hogy lesz álmos sírás, aminek a végén szépen elalszik -ilyenkor majd elég, ha vele vagy, dúdolgatsz neki, ő meg fekszik az ágyában, és simogatod a hátát). Tudom mit érzel, ismerem a helyzetet, nekem kb. egy hónap kellett, hogy mindenbe belejöjjek, és hogy igazán anyukának érezzem magam. De menni fog, mint a karikacsapás!!!

Nem volt könnyű, egy hétig negyven fokos lázam volt egy mellgyulladástól, nem tudtam felkelni mert picit megnyílt a császáros hegem, plusz elájultam a láztól... A férjem hatalmas segítség volt, mindent ő intézett, az etetéseket is néha (tápszeres lett a baba), én meg közben egy nullának éreztem magam. Utána elmúlt, elhatároztam, hogy én márpedig "legyőzöm" ezt a feladatot, és azóta sokkal könnyebb. Volt olyan perc, amikor az járt a fejemben, hogy nekem ez nem fog menni - de látod, elmúlt. És azóta semmire nem cserélném a Manóval való foglalkozást. De ehhez IDŐ kell és türelem.


Kitartás és sok boldogságot, mindenki így kezdi - nyugalom!!!!! :)

2012. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 hónap alatt sikerült összeszokni. Első hónapban vele aludtunk egy szobában. Az ő szobájában van egy ágy, mi azon ő a kiságyban. Így mindig hallottam, minden pisszenést. Én sem mertem aludni, de itt aludt a férjem is és így nyugodtabb voltam, hogy ha én nem, ő meghallja, ha van valami.

1 hónapos volt, amikor átköltöztünk a mi hálónkba.

Én nem hagytam sírni. Valami oka van, ha sír. Nem hiszem, hogy felkapna, ha felveszed. Nekem volt, hogy egész nap ölbe volt, máskor meg egyáltalán nem. Mikor milyen napja volt. Lestem minden kívánságát, mostanra nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Tudja, ha nyugtalan vagy baja van jön a segítség. A lényeg, hogy próbálj napirendet kialakítani és hozzá fog szokni, pl. a fürdetés mindig nagyjából ugyanabban az időpontban legyen. Persze ellehet egy kicsit rugaszkodni tőle. Pl. ha nagyon bealudt nem ébresztettük fel fürdeni.

Ha van segítséged akkor aludj nappal ha teheted vagy ha a kicsi alszik. Hidd el fél óra alvás is számít. Én úgy voltam vele, hogy a házimunka megvár. Senkinek sem jó, ha kimerült vagy esetleg depressziós. Akinek nem tetszik mosogasson el pl. Ha van időd majd megcsinálod.

És ne szégyellj segítséget kérni.

Egyél rendesen, este zuhanyozz le nyugodtan, hidd el sokat számít, ha legalább 5 percet magaddal foglalkozol.

Idővel jobb lesz! Még a szervezeted gyenge ilyenkor, ha erősödsz idegileg is jobban bírod!

2012. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Annyira köszönöm Nektek! :) Már látom a fényt az alagút végén. Én is abban bízom, hogy egyre jobb lesz minden ahogyan telnek a napok. Kár hogy nem ugorhatok egy hónapot előre az időben. Megnézném magunkat akkor.
2012. jún. 28. 15:27
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem vagy szar anya. Ez az időszak mindenkinek nehezen megy, még a többedik gyereknél is, csak akkor már rutinosabb az ember. Minden babának mások az igényei, és más nyugtatja meg, ezt majd kitapasztalod, de az újszülöttnek elsősorban rád van szüksége. Te vagy az egyetlen biztos pont az életében. Ne hagyd sírni! Megértem, hogy nem tarthatod folyton a karodban, de például a hasadra fektetheted, és tudsz pihenni (nem alvásra gondoltam). Nálunk kb 3 hónap volt az összeszokás mindkettővel, Addig tart a hasfájós időszak, és ők is szokják a világot. Utána könnyebb. Kitartás.
2012. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!