Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok pár biztató szót?

Írnátok pár biztató szót?

Figyelt kérdés
Nagyon sz@r anyának érzem magam. 8 napos a babám, és nem így képzeltem az utóbbi napokat. A kórházból bekeményedett mellel jöttem haza. a védőnőm tette rendbe a melleimet - ott még viszonylag 3 óránként evett-aludt. Itthon vagyunk 2 napja, tudom nem kellene csodát várnom, de ki vagyok purcanva. Szinte állandóan sír, a karomban nem tarthatom egész nap. Aludni sem megy nekem este, annyira fülelek rá. Ma aludtam 1,5 órát, anyukámék besegítettek. Légyszi ne oltsatok le, mert eléggé fáradt vagyok így is. A szoptatás talán mostmár normális lesz, mert lesz ma elektromos mellszívóm. Nálatok mikor, mennyi idő alatt ment az összeszokás? Ti hagytátok sírni, ha elvileg nem volt éhes, nem fázott stb? Előre is köszönöm.
2012. jún. 28. 15:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Lehet kinyomtatom a válaszaitokat, és ahányszor rám jön a depi elolvasom. :)
2012. jún. 28. 15:41
 12/17 anonim ***** válasza:

Nemsokára fog majd mosolyogni Rád, onnantól sokkal könnyebb lesz.

Magnebéhatot tömd azért, nekem sokat segített :)


És gratu a Babihoz!

#4

2012. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagytam sírni. Az első napok, hetek leginkább egy nagy végtelenített szoptatáshoz voltak hasonlók. Amikor befejezte az órás szopizást, szinte kezdődött az egész elölről. Kitartás, ilyenkor a hormonok is nagyon dolgoznak. Ha tudod, altassad magadon, a mellkasodon, legyél mindig mellette. Az első 6 hét gyermekágyas időszak, ne most akard megváltani a világot, neked most nem a háztartás a feladatod, főleg ha első gyerekről van szó, hanem egyszerűen próbálj meg ráhangolódni a babára, akkor pihenni, amikor ő alszik, ha van segítséged, akkor fogadd jó szívvel. Kaját most rendelni is lehet, akkor a főzés és mosogatás is meg van oldva. Pihenj, pihenj, pihenj, ez most a legfontosabb. Óriási dolgon vagy túl, most meg kell szokni, hogy ott egy baba, az éjszakák pedig még egy pár hétig legalább nagyon zűrösek lesznek. Ne csodálkozz, ha olyan érzéseket vált ki belőled, amitől megijedsz még magad is, mert nem ilyennek ismerted magad, ez most normális. Én azt tanácsolom, hogy legyél ott a babád mellett folyamatosan az elkövetkező pár hétben, és hidd el, hogy minden egyes nappal közelebb vagy ahhoz, hogy jobb legyen a helyzet!
2012. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg!

Nekem az első 3 hónap volt kemény,tejem sem volt,állandóan sírt a babám,nem aludt,nem aludtunk,ki voltam készülve.Mai napig is azt mondom nem sírom vissza azokat az első heteket.Most pedig egy tündéri,nyugodt,jó alvó 13 hónapos.Ez ilyen,az eleje kőkemény "kiképzőtábor" de idővel sokkal jobb lesz,összeszoktok,és te is megnyugodsz!Kitartás :)

2012. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtság, nagy levegő, zanga-zanga. Tudom nem vigasz, de sokan átestünk ezen, nem megy egyik pillanatról a másikra az összeszokás. Én pl 3 hónapos koráig ölben hurcibáltam folyton a fiamat, mert ha letettem, hiába bújtam mellé ordított, mint a sakál. Nehéz volt folyton egyedül, mikor aludt akkor csináltam meg a házimunkát, hát nem voltam egy matyó hímzés:-) Nem volt szívem sírni hagyni, én is próbáltam, hogy betettem a kiságyba, odaültem mellé, simogattam, báboztam neki, még meséltem is. Lassan megszokta, hogy nincs mindig ölben. Aztán 3 hónaposan 180 fokos fordulat, megszerette a kiságyat, elmatatott a játékaival, tudtam csinálni a házimunka egy részét, mikor ébren volt, mert elég volt, ha sűrűn odamentem, megsimogattam, nyomtam egy puszit a buksijára, és elmondtam, hogy mit csinálok éppen. Hidd el, ahogy telnek a napok egyre könnyebb lesz, és eljön majd az idő, mikor végre alhatsz éjszaka, csak ne keseregj, meg ne gondolj ilyen hülyeségeteket, hogy szar anya vagy, mert ez butaság. Próbálj napirendet kialakítani, minél hamarabb ( ez még a kísérletezés ideje, nehogy elkezdj azon idegeskedni, hogy nincs még napirendetek), az állandóság nyugtatja a kicsiket, meg neked is könnyebb lesz. A fiam 6 hetes korában kezdtem el, és hamar ráállt, sokat segített mindkettőnknek.
2012. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Huu most visszagondoltam én is mi volt az első hetekben. :) Egy éve. Horror volt. :) Hazajöttünk a kórházból és depressziós lettem. Azt gondoltam, hogy megbántam, hogy ezt vállaltam. Minek kellett nekem gyerek. A régi életem akarom vissza. Sírtam szinte egész nap. A baba meg velem. Ezt úgy, hogy évekig azon szenvedtünk, hogy összejöjjön a baba és a terhességem is nehéz volt, mert kicsin múlott, hogy nem vetéltem el 21hetesen.

A baba megérzi, ha a mamája nincs rendben. Mikor a nagylányom hazajött és megfogta az akkor már 1-2 órája ordító babát, abban a pillanatban megnyugodott és elaludt. Érezte már rajtam, hogy feszült vagyok. Nem tudtam mit csináljak vele. Aztán ahogy teltek a napok, hetek úgy alakult a dolog. Rájöttem, hogy nem kell folyton kézben lenni, ha láttam hogy nem a pocakja kínozza, akkor kiságy hasra fektetés (erre is rájöttem pár nap alatt, hogy ő bizony hason szeret csak aludni) paskoltam kicsit a popsiját és már aludt is, de volt hogy nem igényelte a paskolást. Aztán amikor már a napi rutin beállt, akkor könnyebb volt, mert a babát megnyugtatja,ha mindent ugyanúgy csinálsz.

Szóval kitartás, teljesen normális amit most érzel. Pár hónap múlva majd olyan távolinak tűnik ez az egész. :) Akkor majd gyere ide vissza és írd le, hogy mit érzel :)

2012. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, hogy nekem bevált a pólya is, mert megnyugvást adott neki, hogy körbeöleli. Ezt egyébként még a kórházban mondta az egyik csecsemős a hosszú tartózkodásom alatt, hogy vannak babák, akik nagyobb biztonságban érzik magukat benne az első időben. Nekünk bejött. Ilyen melegben éppen csak lazán kötöttem bele. Esetleg próbáld meg Te is :)
2012. jún. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!