Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Apa vigyáz rá, folyton...

Ha Apa vigyáz rá, folyton megsérül a baba (8 hós, de feláll, mászik stb). Elesik vagy beveri a fejét Apa fejébe stb. Nem megyek el itthonról, csak ha pl. én mosogatok, zuhanyzok vagy ilyesmi. Nálatok is előfordult?

Figyelt kérdés
Az tény, hogy nagyon lassú a reakcióideje, de sokszor nem fogja, amikor kéne stb.... Lehet ezzel valamit tenni? Már mindketten kivagyunk...
2012. jún. 30. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apukanak tessek megmondani hogy szedje ossze magat es ne a fotelbol vagy kanapebol figyelje a gyerkocot:)) Meg kell vele beszélni hogy oda kell figyelni.Nem kiabálva üvöltve,hanem nyugodtan.Vagy mutasd meg neki hogy ti a babaval miket szoktatok csinalni ,jatszani ha apuka nincs otthon.És akkor addig ő is csinálja azt.
2012. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából jól elvannak, tud vele játszani, csak nem figyel eléggé... Ezek szerint van remény?
2012. jún. 30. 23:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát előfordult... Úgy elesett Apával a 15 hós fiam, hogy úgy nézett ki, mint egy "ketrecharcos".
2012. jún. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én ugyanígy jártam a mamikkal. és rájöttem, hogy tök egyszerű a válasz. az anyai ösztön csak benned van meg. ők egyszerűen nincsenek olyan finomra hangolva mint mi.
2012. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tök normális dolog, hoyg néha beveri a fejét lefejel valamit, ha mindig elkapod akkor nem fogja megtanulni a korlátait.
2012. júl. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet.


Barátőm fia 3 éves, el kellett vinnie pszichológushoz, gyógytornászhoz felmérésre a gyereket, mert sokszor elesik, neki megy ennek annak.


Kiderült, azért van, mert az Anyuka túl félti a gyereket, mindig rászól ez se, azt se szabad, mert elesel, és ha 2 méterrel arrébb esel,

bevered a fejed a járda szélébe.....


De csak ha az anyukával van, akkor esik ennyit, az apjával nem, mert ő mindent megenged, a gyerek felmászhat a mászókára, a toronyba a játszótéren.....


A szakemberek azt mindták, a gyerek nem ismeri a saját határait, nem érzékeli a körülötte lévő dolgokat, sok mindentől fél, mert túl volt féltve, ezért esik kel, mert nem érzi mi milyen közel, messze van!


Nem tudós mindentől megvédeni, megóvni, mindig vannak apróbb balesetek, lesznek is, de ezek kellenek, hogy a gyerekben kialakuljon a félelem érzet, korfináció, védekezés....

2012. júl. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Járóka? Apa meg kívülről szórakoztatná.
2012. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak apró balesetek mindentől nem tudod megóvni,nem is kell,mert nem tanul meg magára vigyázni.Kisfiam 6 hónaposan állt,fel és kezdett el mászni a onnantól egy csomó helyről leesett elgurult,eldőlt,nem lehetett mindet kivédeni,amíg csak kúszott addig nem volt gond,mikor már járt is 11-12 hónaposan na akkor már kék foltjai is voltak mert beverte a kis lábát vagy neki ment valaminek,előfordul,és ha 1 pillanatra nem figyel az ember képes elesni,leesni,neki menni,beverni,becsípni stb Arra kell figyelni,hogy nagy baleset ne érje komolyabb baja ne lehessen,én ezért is teszem a karámba ha házimunkát csinálok amibe nem segíthet ott biztonságban van.
2012. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja most 14 hónapos
2012. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem szabad elkapni ha mászás, felállás közben elesik. ebből tanul :)

ha mindig a sarkában vagy és elkapod mikor kicsúszik alóla a lába akkor nem tanul meg jól esni és sokkal rosszabb lesz később.

2012. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!