Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy élitek, éltétek meg,...

Hogy élitek, éltétek meg, hogy a hozzátáplálás során kevesebbet/kevesebbszer szopizik a babátok?

Figyelt kérdés
Nem aggódtatok, hogy talán túl gyorsan megy az elválasztás? Nem féltetek attól, hogy bár a babának tetszik a másfajta étel, de nem tudjátok a szopizási igényét is kielégíteni, mert gyorsan apad a tej? Vagy ezzel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi. Megosztjátok velem? Harcoskodásra nem vagyok kíváncsi!!!!
2009. júl. 9. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mióta kislányom eszik gyümit, meg főzit, türelmetlen szopi közben. Korábban, amíg csak szopizott, szépen megdolgozott azért a mennyiségért is, ami nehezebben jött a szopi vége felé. Mostanában viszont nagyon türelmetlen, addig hajlandó csak szopizni, amíg könnyen jön az elején, utána pedig behisztizik, és nem szopizik tovább. Egyre kevesebb a tejem amúgy, pár hete még egész délelőtt elég volt Neki csak a tejcim, most már viszont kell Neki tápit is adnom, mert hol elfogy, és nem elég Neki, hol pedig nem szívja ki rendesen a türelmetlensége miatt. Szóval, a tanulság számomra az, hogy ha elkezded a hozzátáplálást, a babucid rákap, és nem akar majd megdolgozni a tejért, mert tudja, hogy sokkal könnyebben is kajához juthat. Ma már ott tartunk, hogy manókám nem nagyon igényli a szopi miatti testközelséget sem. A tej amúgy nem apad el, amíg szoptatsz is, csak annyi változik, hogy annál kevesebb termelődik, minél kevesebbet eszik a babád. ha egyáltalán nem szoptatnál, akkor is legalább egy hónap, mire teljesen elapad. Sajna ez ilyen, de nézd a jó oldalát, nem kell folyton idegeskedni, hogy ha megéhezik, hova vonulj el szoptatni, főleg, ha nem otthon vagy.
2009. júl. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!én 4hónapos korában kezdtem el hozzátáplálni,mert lusta volt szopni.Kb egy pár hete van,hogy már csak napi 2-3x szopik.most múlt 8hónapos.épp ma írtam ki egy kérdést,mert tegnap még jó voltam neki,de ma reggel nem tudtam már megszoptatni-egyszerűen nem kellett neki.

a tejemen nem vettem észre hogy annyira apadt volna,annyi van,amennyi kell neki.már a teákat se iszom.Egy részem már örül,hogy lassan leszokik a szopiról,mert így már én is belekezdhetek a fogyózásba,másrészt meg aggódom persze,hogy így kicsivel több mint 8hónaposan mi lesz?hogy oldom meg a tejalapú étkezéseket.szerencsére már eszik tejpépet vacsira uzsonnára joghurtot...így talán kibírjuk valahogy ha leszokik

2009. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök neki, mert olyan szenvedés volt a szopi, mindig kevés volt a tej, s utánna sírás rívás hogy még éhes, most pedig úgy örülök hogy eszik barackot almát meggyet tejpépet, s annyit amennyit csak akar!

Nálunk azért még megy a szopi, igényli a cicit, csak azon nyugszik meg, s azon tud elaludni, még ha csak nem is jön belőe semmi :)

2009. júl. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most vagyunk 5 hónaposak.3,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.Azért ilyen korán,mert a babóca 2 hónapos koráig nem volt neki elég a tejem és pótolnunk kellett.Így mivel kapott tápszert is elkezdhettem a kóstoltatást.A lényeg nálunk nem sokat változott a szopási igény,és a tejem sem kezdett el apadni.Pedig délben főzeléket kap,délután pedig egy kis gyümölcsöt.Korábban,mikor megelégeltem a tápszer csinálgatást,elkezdtem igény szerint szoptatni,és úgy érdekes mód elég volt a tejem.

Most úgy csináljuk,hogy a pépes kaják után egy kicsit rárakom még cicire,tulajdonképp inni.A hígabb tejet kiissza és nem is kell neki több.

Nagyon szeretem szoptatni,pedig van mikor megharap:) Sajnos ez a rendje,előbb vagy utóbb elválasztódnak,de nem törvényszerű,hogy a hozzátáplálással egy időben történjen ez meg.

Nem tudom,hogy hányszor és hogyan szoptatod,de próbáld meg többször cicire tenni,hátha beindul újra a tejed.

2009. júl. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bennem is annyi minden kavarog! Már a legelején kaptunk tápszert kiegészítésnek, de a mai napig csak este fogadja el. Illetve, ha nap közben adok neki, akkor is csak 50-60 ml-t eszik, annyi tejem meg nekem is van, majd hülye lennék ezért elapasztani. De este igényli is a cumisüveget a szoptatás mellett. Viszont volt olyan mélypontom, hogy akár óránként kért, és nem a nagy meleg miatt, csak úgy szopizott, 5 perceket, és kész, aztán 1 óra múlva kezdtük előről. Alig hízott valamit. Éppen ezért mi is hamar elkezdtük a hozzátáplálást, és nagyon szereti, eddig 1x kapott egy nap. Viszont most úgy gondolom (5 hónapos), még egyet be kell vezetnem, mert még most is 8-10 alkalommal eszünk egy nap. Ami kiszámíthatatlanná tesz mindent, a nagy étkezések persze megvannak, van egy keret, reggeli, ebéd, vacsi, de a többi!!! Őrület! Viszont mindig, mikor oda jutnék, hogy akkor vagy több tápszerrel próbálkozom, vagy most, hogy plusz étkezést bevezetnék, olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy el akarom tőle venni, amit szeret. Önző lennék? De ha egyszer már elindulunk ezen az úton, ahogy ti is írtátok, nincs megállás! De sokszor már idegőrlő, persze nem azért, mert álló nap kószálni szeretnék, de így sokszor csak lopva tudunk délutánonként lefutni sétálni is, mert hátha 1 óra múlva éhes lesz. Majd az is eszembe jutott, valóban, mi van akkor, ha elfogy a tej, de ő mégis szopizni akar? Este csak úgy alszik el. Akkor az üres cicit csócsálja, majd egyszercsak rájön, hogy nincs benne?
2009. júl. 9. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:

9:31-es vagyok.Tök hasonló a helyzetünk,mert nekem is cicin alszik el esténként.Én úgy gondolom,hogy amíg van szopási igénye addig biztosan lesz valamennyi tejem.A természetre bízom magunkat:) Később még lehet ebből gondunk,az esti cicin elalvásra gondolok,de egyenlőre jó így.Én is élvezem,ő meg pláne.Később majd egy kis ölelésért,vagy egy pusziért majd úgy kell könyörögni,most kiélvezem,hogy ölelgethetem,csókolgathatom,és a szoptatás is belefér a sorrendbe:)

Meg kell tanítanunk nekik,hogyan étkezzenek,és ennek ez a módja.Ma már ritka,hogy 3 éves korukig szopjanak a babák,én addig csinálom amíg tudom,amíg igényli.Reméljük tejem is marad addig:) Ez nem önzőség!Éppen egy nagyon fontos dolgot tanítasz neki,életének egyik alap feltételét!

2009. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sosem gondoltam úgy rá, hogy elválasztás. Én csak hozzátáplálásnak fogtam fel és nem az volt a célom, hogy kiváltsak egy-egy szopit. Imádtam, imádok szoptatni, pedig már csak 2x szopizik és már alig van mit, 15 hónapos és mindent eszik. Mindig a szopi volt az elsődleges a másféle kaja csak másodlagos. A tejem sem apadt, megmaradt a bensőséges viszonyunk, de valóban ez már tényleg a láthatatlan kötelék gyengülése anya és fia között, és mivel ez az első, ezért reagálsz rá érzékenyebben. A következő majd a fizikai, amikor elkezd járkálni, de hidd el, mindig szüksége lesz rád, az anyukájára! Sőt, minél nagyobb annál jobban ki tudja fejezni a szeretetét és a szopit felváltja egy ölelés egy puszi! Imádom!! (Remélem, jól értelmeztem a kérdésedet)
2009. júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, jól értelmeztétek a kérdést, köszönöm mindenkinek, még pityeregtem is! :-))
2009. júl. 9. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!