Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy viselkednétek a...

Ti hogy viselkednétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Majdnem 8 hónapos a fiam (félvér, afrikai apuka) Gyönyörű fiú, ezt mindenki mondja. De nem tudok úgy sétálni vele az utcán, hogy ne néznék meg, sőt még fényképet is szoktak csinálni róla. Engem nagyon idegesít, hogy egy egyszerű dolgot nem tudok elintézni. Örülök, hogy megnézik, mert különlegesnek számít, de nem gondolnak bele az emberek az én helyembe???
2012. júl. 2. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is engedném fényképezni..ott kezdődik...Ki tudja milyen emberek, és hol fog kikötni a képe...??

De mindenesre annyira nem homogén ma már a nemzetünk (ez nem negatív felhang), hogy amíg 10 éve nagy kuriózum volt egy félvér gyermek, mostanra már nem igazán az. Én is megnézem, más is, de ennyi.

2012. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gondolnak bele. Igazából nem is akarnak.

Valóban "különleges" a gyermeked, mert nem mindennapi látvány. Emiatt sokan képesek úgy viselkedni (pl. fényképezés), mintha egy látványcirkuszban lenne.

Te csak mosolyogsz, megköszönöd a dicséreteket, de magadban majd felrobbansz.


A lányom 100% magyar vérű. Mégis úgy néz ki, mint egy igazi játékbaba. Mindenki ahhoz hasonlítja. A korabeli társai (főleg a lányok) sokszor hiszik/gondolják úgy, hogy egy babával játszanak.

Rengetegen dicsérik, akárhova megyünk.

A legdurvább, hogy boldog, boldogtalan simogatja és hozzányúl. Tapogatja a fejét, hogy milyen édes és gyönyörű.

Ez odáig fajult, hogy a lányom mindenkit megharap, aki nem ismerős.. nem bírom leszoktatni róla, bár már csillapult ez a "tünete".

Az orvos és a védőnő szerint ez teljesen normális, egyszerűen csak védekezik! Szerintem meg azok hibája, akik kérdezés és agyi kapacitás nélkül nyúl oda egy vadidegen gyermekhez..

2012. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
DE miért nem mondod, előző udvariasan, h ne nyúlkáljanak hozzá?? Én sosem értettem ezt. Az én fiam szép arcú, az volt babaként is, sokan mondogatták, h nagyon szép baba...DE sosem engedtem , h hozzányúljanak, megfogdossák. Elég volt csak rájuk néznem, aztán már húzták vissza a kezüket....Nálam működött.....
2012. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Idegeneknek én megköszönném a dícséretetés és gyorsan távoznék. Ahogy látnám, hogy valaki fényképezni próbál, rászólnék udvariasan, hogy nem szeretném, ha idegenek fényképeznék. Ha mégis erőszakoskodna, akkor szintén megfordulnék és elmennék. Szerintem nem az az udvariatlan, hogy otthagyod az idegent, hanem az erőszakoskodás.
2012. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én megkérném Őket,hogy ne fényképezzenek,mert Ő egy gyermek nem látványosság.

Kisfiam teljesen magyar,aranybarna haj nagy kék szem,de nagyon szép pofija van, már pár naposan a kórházban Ő volt a kis kedvenc.Bár hova megyünk mindenhol megdicsérik a múlt héten még két kamasz fiú is azt mondta jaj de szép baba. Az Öreglányok mindig össze akarják fogdosni,meg felemelni,én meg szépen megkértem Őket,hogy ne tegyék,nem szeretem ha idegenek végig taperolják a gyereket.A tegnap pl a játszótéren egy nem túl szimpatikus anyuka simogatta meg amíg elmentem a padig az innivalóért,nekem nincs problémám senkivel aki nem ártott nekem nem szólt be stb,de az anyuka és a kisgyerek olyan koszos volt és büdös,hogy rá 10percre hazavittem a fiam,hogy megmossam a kezét.Nem vagyok tisztaságmániás,de azért igényes vagyok,és nem szeretem ha idegenek simogatják a fiam,mert nem játékszer.

2012. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2. Igen, ő is csinálja, ha egy ismerős mondjuk elkéri, odaadom neki, mert tudom, h 2 mp és jön vissza, de újabban az lett a mániája, hogy megfogja két kézzel a haját az illetőnek és az arcába harap. Ezt eddig jó kedvnek vettem, de valószínű, hogy neki is már elege van ebből, pedig annyira még fel sem fogja.


Már gondolkodtam, h levágom a haját, mert arra figyel fel mindenki (hatalmas göndör haja van)

2012. júl. 2. 10:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Rájuk kell szólni. Rólam egyetlen egyszer készített idegen ember fotót (oké, ez 25 éve volt...), de ő is megkérdezte az apukámat és elmondta, hogy a helyi újságban fog megjelenni, hozzájárul-e. Mai napig megvan az az újság :).

Ezzel csak azt akarom hangsúlyozni, hogy mai világban már nem szabad hagyni, hogy fotózzák. Lehet túlaggódom, de nem szeretném azt sem, hogy mások pénzt keressenek vele, meg azt sem, hogy neadjisten pedofilok élvezkedjenek rajta.

A hozzányúlkálásért meg ölni tudnék, mindig az jut eszembe, hogy sokan (akikről nem is gondolnánk) még a wc után sem mosnak kezet, kell az hogy utána meg a gyerekemet taperolja? Nem szabad hagyni. Nem az az udvariatlan, aki nem engedi, hanem aki kérdezés nélkül nyomul bele az intim szférába, mert bizony az már a gyerekeknek is van.

2012. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Neked nem akad meg a szemed pl. egy kínai kisbabán?

Örülj neki hogy szép, mindenkinek tetszik!

2012. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8. Itt nem az a lényeg, hogy gyönyörködnek benne, mert az nyilván mindenkinek jól esik.

De ne inzultálják már!

2012. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A fényképezést nem engedném, finoman szólnék hogy kérem, ne tegyék, de a bókoknak örülnék és büszke lennék :)



Egyébként olvasd el a kommenteket: minden 2. anyuka áradozik hogy az ő gyerek olyan különleges szépség, hogy mindenki csodálja és fogdosni akarja, mert játékbab külsejű és extraszép és stb. stb.......tehát látod, a magyar gyerkücök anyukái is ugyanezzel a "problémával küzdenek"....minden 2. anya gyerekének csodájára járnak ...:)))))))) Ezek után ne lepődj meg, hogy hogy valóban különlegesnek számító, szépséges félvér kisbaba kiváltja a csodálatot :)

2012. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!