Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamik, Anyucik!...

Kedves Kismamik, Anyucik! Nektek hogy esett volna ez a szituáció, hogy viselkednétek ezek után?

Figyelt kérdés
Alig 2 hetem van kb. a szülésig,így már nagyon készülök. Mindig takarítok,persze pihenéssel meg-meg szakítva,szeretném hogy minden rendben legyen,hogy ha elmegyek szülni,majd hazajövünk, csak a picivel foglalkozhassak. Tegnap átugrott a szomszéd faluból az anyósom,a lánya/sógornőm/ és a 7 éves kislánya a sóginőmnek. Sokat morgok a párommal ha átjönnek utána,mert SOHA,még a terhességem alatt sem segítettek volna semmit ha itt vannak,de legalább maga a kérdés jól esett volna,hogy "Esetleg segítsünk vmiben?!". Hát ők átjönnek,csinibe,ülnek,pöffeszkednek,ráadásul látják milyen szép rend van,és nem vigyáznak rá. Szóval jöttek tegnap,már tiszta ideg voltam. Sütiztünk,mikor a férjem rászólt a kislányra hogy ne szórja már szét a sütit. Kínlódott,kézzel szedegette szét,de már tényleg a fele a földön volt. Erre anyósom ráförmedt a fiára,meg burkoltan rám is, hogy ne lovagoljunk már ezen,ők vendégek,miért szólunk rájuk, majd ha más is jön látogatóba azokkal is ezt csináljuk?! Nemtudom ti mit gondoltok erről. Nekem nagyon rosszul esett. Persze hogy egy vendégre majd nem szólunk rá. De ők nem olyan vendégek. Család. És ezt kell csinálni? Inkább kérte volna meg a kislányt hogy vigyázzon már,hát terhes vagyok,ne plussz munkát adjanak. Én úgy döntöttem vége a jó viszonynak. Nem szólok,de majd észreveszik.
2012. máj. 14. 07:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Ha ennyitöl vége a jóviszonynak akkor ott soha nem volt jóviszony, te alig várod hogy már valamit karattyolhass rájuk.


Elhiszem hogy idegesítö, de gondolom a nappaliban vagy konyhában történt, miután elmentek egyetlen mozdulattal felporszívozza a férjed ha te már nem akarsz semmit sem csinálni a morzsákat. ennyi. letörli az asztalt, máskor nem adsz morzsálható dolgot a kezükbe.


Ha majd nagyobb lesz a gyereked ezeket megtanulod.


Lányom másfél sokszor jönnek más gyerekek hozzánk, és mindig olyat készítek teszek eléjük amivel a legkisebb a probléma. Pl nem fogok egy full csokis kekeszet a lakásban egy másfél éves kezébe adni, mert egyenesen kikenne vele mindent. Ha kertben vagyunk az más, ott kenekedhetnek.


Szóval nyugodj meg, és nem hinném hogy akkora koszt csináltak volna hogy most napokig takarítanod kellene, mert nekem a másfél évesem nem képes akkora koszra, 1-2 óra elég hogy rendbe tegyek mindent.


Nekem sem segített és most sem segít (1 hónap és szülök) senki, ami nagyon nehéz, de ez van.

2012. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Jogosnak érzem a nemtetszésed. Ha már nem segítenek, legalább tartsanak rendet. Melleseleg a saját otthonukban rendszeretőek? Mert ha nem, akkor ugye nincs min csodálkozni. Azért ha jó passzban érzed magad, finoman megmondhatod, hogy nem túl vicces már négykézláb mászva takarítanod napokkal a szülés előtt.

Jó babázást!

2012. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen megértelek, a terhességem végén én is így gondoltam volna. Kicsit a hormonok is felerősítik a dolgot. De azért kicsit lehetnének segítőkészebbek ettől függetlenül.
2012. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Én inkább anyósod beszólására lennék mérges, nem a gyerekre, vagy bárkire, aki nem "vigyáz" a rendre. Bár nem vagyok az a minden nap porszívózós, nem vagyok rendmániás a hétköznapokban, de az tény, ha rend van, sokkal rosszabbul érint engem is, hogy milyen pillanatok alatt lesz morzsás a szőnyeg, a padló stb. De ezt el kell fogadni, ha vendégek jönnek, főleg gyerekkel, nem tarthatod azt a makulátlan tisztaságot, amivel várod őket. Egy gyerek nem nézni, hogy egy porszem, még annyi sincs a szőnyegen, és bizony még a felnőttek is akaratlanul is morzsáznak. Véletlen kiborul a sósmogyoró, ropit enni sem tányér felett szoktunk stb.

Szóval vendégség után mindig kell egy minimális rendrakás, akár a babára készülünk, akár nem.

De a másik féltől valóban elvárható, hogy ha már rájuk szóltok (gondolom azért okkal) akkor nem a "más vendékekre is rászóltok?" szöveggel jöjjenek, hanem igen is próbáljanak figyelni, még akkor is ha akár ők takarítottak volna előtte. A gyerekre nézve nem túl építő anyósod viselkedése. És valóban: vagy a hormonok miatt szerintem kicsit túlreagálod, vagy ha nem, akkor nem csak ilyen bajok vannak a családban, és tényleg a hátad közepére sem kívánod őket.

2012. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem te alig várod, hogy valamibe beleköthess. Szánalmas. Azért, mert 38 hetes terhes vagy, még nem fog megállni a világ, vagy körülötted forogni, képzeld, élnek még emberek ezen a bolygón rajtad kívül is.

Egy kislányra rászólni ezért full ciki, majd kíváncsi leszek, ha lesz gyereked, mennyit változik a véleményed. Egyébként egyperces porszívózástól ne haldokolj már. Az meg, hogy elvárod, hogy megkérdezzék, kell-e segíteni, az mindennek a teteje, én a helyedben elsüllyednék szégyenemben.

Ezzel a hozzáállással még nagyon sok bajod lesz később.

2012. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Én azért azt mondom, hogy egy 7 éves kislány már kellene, h annyira értelmes legyen, h ne úgy egyen, mint a kismalac. Az anyukájának is kellene annyi eszének lenni, h rászól, h egyen szebben. Nekem a 3ésfél éves fiam is szétszór eztazt, de ha ő még nem tudja, összeszedem utána, h ne a másik embernek kelljen. Ráadásul igaz az is, h anyóskának se és sógikának se esne le a karikagyűrű az ujjáról, ha lehajolna jóindulatból és összeszedné a 38 hetes kismami helyett.
2012. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Úgy látom rendesen le vannak pontozva, akik kiálltak melletted. Sebaj, ettől még megértelek. Nem a kislánnyal van a baj, hanem az anyóssal szerintem is. Nekem is pár hetem van hátra, és szeretem a rendet. Mondjuk az én családom és a férjemé is figyelmes, segítőkész. Kérés nélkül is azt osztják fel egymás között, hogy ki mit fog csinálni, amíg bent vagyunk a kórházban és mit ha hazaengedtek. Sosem kértem ezt, és nagyon hálás vagyok érte.

Én értem, hogy neked mi a problémád. Nem azt várod, hogy megálljon a világ, mert utolsó perces terhes vagy, hanem egy kis figyelmességet. Szerintem a szülés előtti és utáni időszakban ez normális. Más már majd az, amikor a gyerek nagyobb és úgy jönnek fel ilyen szituk. Akkor azért "könnyebb" gyorsan összevágni azt a fél órás melót, ami maradt a látogatók után, mint egy 3 kilós kis cukorfalattal a hatalmas pocidban kúszni a porszívó után. Igenis ilyenkor jól esik, ha valaki megkérdezi, hogy segíthet e. Például a férjem nem kérdezi, csak kiveszi a kezemből a porszívót...

(Egyébként meg terhesség nélkül is az a véleményem, hogy minden nevelés kérdése, meg ahogy otthon megszokták. Ez látszik mindenkin, hogy nyilvánul meg társaságban. )Maximálisan megértelek. De nyugi!!! A bébi és te vagy a legfontosabb, mert igenis ez egy különleges állapot és talán a világ is megállhat egy percre! :)

2012. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem engedtem meg sem a saját gyerekeimnek, sem más gyerekeknek, hogy a lakásomban - amit én rengeteg munkával tartok rendben - szétszórják a sütit, disznó módon egyenek. Én is igyekszem olyasmit kitalálni vendégváráskor, ami nem morzsálódik annyira, és lehet tányér felett enni. Márpedig ha lehet, akkor kutya kötelessége mindenkinek úgy is ennie: a tányér fölött. És ezt már egy 2.5 éves is meg tudja csinálni,nemhogy egy 7 éves. Minden csak szoktatás kérdése, hgy otthon mit lát- én finoman szólok, bárkiről van szó, hogy ne morzsázz légyszives, vagy vegyétek le a cipőtöket az ajtóban légyszives. Akinek ez nem tetszik az nem tud érdekelni. Én midig vigyázok másnál a tisztaságra, a gyerekeimet is úgy neveltem, elég baj az, ha más nem ilyen figyelmes, főleg, ha rokon.

Aki leszólja a kérdezőt, annak kiváncsi lennék hogy néz ki a lakása.

2012. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Ja, és Gabka, nem az a full ciki, ha valaki rászól egy kislányra, hanem az az Anyuka a full ciki, akinek a kislányára ilyen miatt rá kell szólni, mert nem volt képes ezt megtanítani neki.
2012. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

Kedves utólsó, én igen, leszóltam a kérdezőt, szerintem enyhén hisztis. És ha gondolod, gyere csak el, bármikor bátran mernélek fogadni a lakásomban, mert ugyan 36 hetes kismama vagyok én is és nem mellesleg van már két kisgyerekem (az egyik nyáron lesz 4, a másik 21 hónapos) plusz még egy kutya is lakik velünk, de nekem nem esik le a karikagyűrű az ujjamról, ha öt percet porszívóznom kell.

Én szégyellnék egy vendégnek beszólni és nálam bizony a sógornőm is ugyanolyan vendég, mint bárki más, attól meg végképp falnak megyek, hogy egyáltalán megfogalmazódik bárkiben az elvárás, hogy segítsenek neki.

Ha valaki esetleg valamibe besegít, azt megköszönöm, de még családon belül sem várom el, hogy felajánlják, ugyanis ez az én lakásom és a gyereket se másnak szülöm. Lehet ezt is lepontozni.

2012. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!