Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor megszületett a babád,...

Amikor megszületett a babád, azonnal éreztétek iránta a feltétel nélküli őszinte szeretetet? És az apukája?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 12:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig is bevállaltam, még a családom elött is.

Ikreim születtek, az egyik babámnál rögtön éreztem, a másiknál nem. Nem tudom miért,de nekem is kellett vagy 1-2 hónap,hogy "szeretni tudjam". Aggódtam érte, zavart,hogy nem tudom ciciztetni,de ez csak rátett egy lapáttal, mert a másik babám cicizett és ez is nagyobb kötődést ad. Sokáig dolgoznom kellett azon,hogy ő iránta is úgy érezzek...már lassan másfél évesek, vele nagyon nehéz, és ezt nem csak én látom így, hanem más is, mert egy igazi rosszcsont, aki rengeteget visít ráadásul, na meg a tesójával is imád gonoszkodni...nagyon nehéz,hogy sokkal többször kell rászólni, fegyelmezni,mint a testvérére, de már imádjuk egymást!

Persze ő inkább apásabb, ai ikertesója pedig anyásabb. De talán nincs is ezzel baj.

2012. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
én a férjemről ezt tudom elmondani:Mikor még a pocakomban volt a kislányunk én tettem oda a kezét a hasamra eleinte mert nem merte nem akarta,aztán csodálkozott és olyanokat kérdezett mint egy kisgyerek.Nagyon aggódott végig mert a családban már volt egy sérült gyerek és valahogy nem merte beleélni magát.Mindig azt gondolta vmi baj lesz a babával.A szülőszobában nem volt ott.Tudom hogy rosszul van ilyen helyen így nem is kértem tőle.Sajnos amikor először látta az egy pillanat volt csak még egy fényképre sem volt idő(köszönet érte a mogorva csecsemős nővérnek)Amikor hazamentünk első este fürdés szopi után beraktam a kiságyba és elmentem én is tusolni.Mikor végeztem bementem és látom hogy a férjem ül a kiságy mellett fogja a baba kezét és beszél hozzá.Még most is sírva fakadok ha felidézem.Odaraktam az ágyunkba középre a kis pólyást apa meg melléfeküdt és nézte.Akkor jöttem rá hogy nekik nem olyan természetes hogy egyszer csak ott a saját gyereke.Mi érezzük több hónapon keresztül a jelenlétét de ők nem igazán.Nagyon jó apa lett belőle azóta már van egy kisfiúnk is.
2012. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi évekig próbálkoztunk, mire összejött, nagyon akartuk. Mégis, amikor megszületett, nagyon nagyon furcsa érzés volt, amikor felkönyököltem megnézni. Mindenki mondta, hogy nagyon szép, de én nem láttam annak. Csak néztem, hogy "ez az én gyerekem?" Valahogy másnak képzeltem. Mégis, olyan ismerős volt az arca, mintha mindig is ismertem volna őt, amióta én élek, azóta. Kicsit bonyolult érzések kavarogtak bennem. Rádöbbentem:hiszen éz én vagyok! :) Az apja, aki végignézte a világrajövetelét, azt mondta, hogy gyönyörű kis ördög. :) Mivel korababa lett, így rögtön elvitték a koraszülött osztályra, nem lehetett velem. Csak a pihenőidő után mehettem hozzá, csendben nézegettem,ahogy fekszik az inkubátorban, és sirdogáltam, mert sajnáltam, minden vénájába be volt kötve valami. Másnap vehettem kézbe, és attól a pillanattól, hogy megéreztem a bőre közelségét, határtalanul imádtam! Az apukája 3 hétig nem foghatta meg, hivatalosan csak üvegen keresztül láthatta, a nővérek mondták is, hogy nem látszik rajta semmi érzelem. Ugyan mi lászana az arcán, amikor egy visszatükröződő üvegen keresztül mutatnak neki egy csomagot? Kintről szinte semmi nem látszik. Persze volt egy aranyos nővér, aki segített aput becsempészni egy puszi erejéig, apa és lánya azóta szerelmesek egymásba. :-)
2012. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Őszinte leszek, nálam nem volt rögtön, pedig egy áhított, és elsőre megfogant baba volt. Nem tudtam érezni, hogy az anyja vagyok, pedig szoptattam.

Aztán egy hónap és sok bőgés után belövellt az anyaság érzése. Azóta anyatigris vagyok :D

10 hónapos kisfiú anyukája.

2012. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

én mikor megszületett a babám nem éreztem. ott volt egy kis tündéri csöppség aki nagyon tetszett nekem és napról napra szerettem bele, majd kialakult az az igazi feltétel nélküli szeretet.

szerintem nincs ebben semmi szégyellnivaló, sőt most meg sem akarok halni mert leírtam (nem is értem ezt a kommentet?!?) valaki úgy tud szeretni, hogy egyből érzi, valakinél ez kialakul fokozatosan, a szerelemmel is így vagyunk, nem?

állítom, hogy ez normális és nem érzem ettől szaranyának magamat, már 2,5 éves a fiam és mindent megtennék érte, egyszerűen imádom úgy ahogy van :)))

2012. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az első pár kommentet olvasva azt hittem,én vagyok a hülye.:)

Nekünk nem tervezett baba volt (saját lakásban éltünk,26 és 28 évesek voltunk,rég óta tartó stabil kapcsolatban,szóal nem volt gáz),ezért én ennek tudtam be mindig is,hogy nem érztem azt az eufóriát,amiről mindenki mesél.Persze szerettem,mindent megadtam volna érte,de fura volt.Mikor szültem,eszmbe sem jutott,hogy nem lesz egészésges,mikor kibújt akkor is csak azt néztem,milyen ronda lett a hasam.Rámtették,én meg csak néztem rá,fogtam,és azon gondolkodtam,hogy jesszus,valaki ittfelejtett egy igazi gyereket és jó lenne ha visszajönne érte,mert ez nagyon fura.Aztán mellém rakták,betoltak az őrzőbe én meg simán elaludtam mellette.Eszembe sem jutott,hogy ráfekhetek,leeshet,bármi.Aztán mikor vittem két naposan a vérvételre (bababarát kórház,itt egy percre sem viszik el,mindenhová nekünk kell vinni) és bénáztak a vénájával,szerencsétlen meg üvöltött,na akkor elkezdtem bőgni és azt mondtam,hogy adják vissza és ne nyúljanak a gyerekemhez.Ekkor éreztem először.A másodikkal már a terhesség alatt is aggódtam,szülésnél nem érdekelt a hasam,csak a gyerek és nem aludtam el az őrzőben,csak néztem milyen gyönyörű és hogy szuszog-e.Mondtam is,hogy a másodikkal értem meg az anyaságra.A védőnőm szerint ez borzasztó egyszerű.Az elsőnél egyszerűen nincs még anyai ösztönöd.És szerintem igaza van.

2012. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az elsőnél kellet egy pár nap, vagy hét, már nem is emlékszem. A másodiknál viszont azonnal megvolt. Igaz, vele volt egy kis ijedtség a születésnél (vagy inkább nagy ijedtség), és talán az aggodalom is, vagy a rutin, nem tudom.
2012. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Apa pedig egyformán lassan dolgozta fel az eseményt mindkettőnél.
2012. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Én sem éreztem az elejétől, hogy szeretetem. Azt hiszem inkább sajnáltam. Úgy érzetem, hogy nagyon kicsi és védtelen szegényke, és ezért nekem gondoskodni kell róla. Aztán múltak a hónapok és lehetett vele kommunikálni, kezdett nyílni, akkor kezdtem szeretni is. Talán 4-5 hónap kellett hozzá, hogy kialakuljon az a feltétel nélküli, hatalmas szeretet felé.


A második babámnál valahogy könnyebben ment, ő sokkal előbb, talán 2-3 hónap után tudtam szeretni. De emlékszem a kórházban néha szabályszerűen haragudtam rá. A nagyobb ugye otthon volt, és őt megviselte az, hogy kórházban vagyok meg az egész kistestvér-téma. Emlékszem szó szerint azt gondoltam, hogy "emiatt nem lehetek az igazi gyerekemmel". Persze közben utáltam magamat ezekért a gondolatokért.

2012. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szeretni szerettem, de a kötődés, az az igazi, mindent elsöprő, amire célzol, na, ahhoz kellett jópár hét... bevallom :-)
2012. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!