Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Makacs lázra valami tipp?

Makacs lázra valami tipp?

Figyelt kérdés
Holnap délután viszem orvoshoz,de addig is csillapítani kell. Egész germicidet C-t kapott, de az is csak 37.5-re vitte le, bár forróbbnak érzem... A hűtőfürdő kizárva, nem bírja, üvölt, tépi ki magát. Hogyan lehet adagolni a lázcsillapítókat? (16 hós)
2012. júl. 10. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A hűtőfürdőt egészen normális, fürdővíz-hőmérsékletű vízzel kezd. Észre se veszi, ha szépen játszik benne, ha a háta mögött időnként öntesz egy kis hideg vizet. Nagyon lassan hűtsd le csak.

A 37,5 teljesen jó, levitte a lázcsillapító, nem volt hatástalan.

Egyébként 3 óránként más hatóanyagú lázcsillapítót lehet adni, ha valóban makacs, 38,5 feletti lázról van szó.

2012. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként igen, úgy kezdtem. Rendes fürdővízzel, aztán adagoltam hozzá. De rájött a turpisságra, és elkezdett nagyon sírni. :( Megértem,én is utáltam gyerekkoromban, kész trauma volt a hideg vízben vacogni. :/
2012. júl. 10. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:

germicid majd 4 óra múlva lehet adni neki szuszpenziót vagy nurofen kúpot. aztán megint 4 óra múlva ismét kúpot.

de 37,5-nél nem kell semmit csinálni, az nem láz, még csak nem is magas hőemelkedés. enyémnek is pont ennyi reggel óta, nem adtam semmit, majd éjszakára kap egy fél nurofent, nehogy felmenjen.


hűtőfürdőt nem kell hűteni ha nem tetszik neki, lényeg, hogy a testhőmérséklete alatt legyen a víz hőmérséklete pár fokkal. csinálj egy kellemes langyos vizet és ülj be vele, játszatok egy nagyot, 20 perc alatt le is hűl a víz és leviszi a lázat.

2012. júl. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
37,5-nél nem is adtam semmit. De most megint 38. Megy feljebb sajnos.
2012. júl. 10. 20:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Vizez be egy textil pelenkát, és simogasd a kis kezét és a lábát vele.Sok folyadék az mindenképp kell ilyenkor.
2012. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdő priznic kötés 20-percenkét cserélni és 4-óránként gyógyszer vagy kúp Én is dolgoztam a kicsikémen estétől reggel 07:30-ig 40-f láza volt de ÉN győztem.:-)
2012. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kétféle lázcsillapítót (más hatóanyagút) lehet adni felváltva és akkor nem kell eltelnie 4-6 órának két gyógyszer között. Én aminophenazoni kúpot és cataflam cseppet szoktam (amúgy ez a leghatékonyabb, csak hát vényköteles, persze a kúp is amit írtam)


Kár, hogy a babód nem bírja a hűtőfürdőt, mert az lenne a gyógyszer mellett a legjobb. A lányom imádta! A kis kókadt gyerekem teljesen felélénkült és játszani kezdett a hideg vízben (mondjuk ő elég "perverz", normál esetben is langyos vízben fürdik)...

2012. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,már jobban van! Doki azt mondta vírusos torokgyulladás... :/
2012. júl. 11. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!