Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell a szobatisztaságra...

Hogyan kell a szobatisztaságra szoktatást kezdeni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezd a kakival, azt általában tudod mikor kell neki, akkor menjetek gyorsan a bilire. Szép lassan a pisilés is jönni fog vele. Szerintem minden az anyától függ hogy áll a dologhoz. Neked kell a gyerekedet megfigyelned, a szokásait, milyen gyakran és mikor. Gondolok én arra, hogy én pl ha felkel a fiam egyből megyek vele wc-re, és ezt a szokja meg.Ő már csak egyszer alszik napközben, és az alvás után ugyanígy teszek. Evés után általában szokott kakilni, ha netalán nem is szól, elmegyünk wc-re és megkérem, nyomja a kakit, nálunk ez nagyon hamar bejött. Pisilés kicsit több türelmet igénylő dolog(kivétel a tiszteletnek, mert azért vannak nagyon ügyes babák)főleg a játszás közben sokszor megfeledkeznek magukról, és jön a baleset. Szóval sok türelem, és kitartás. sok sikert és mihamarabbi pelus nélküli boldog életet
2009. júl. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és az nem sül el visszafelé, hogy mondjuk ha látom, hogy kezd "erőlködni"(ez mindennap kb. ugyanabban az időben van)ráteszem a bilire?szóval nem lesz az, hogy amíg nem ül a bilin nem fog erőlködni?

húú, remélem érthető voltam

2009. júl. 11. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem is tudom. Olvastam róla, hogy van akinek már az 1 éves gyereket sikerül bilire szoktatni. Máshol meg azt mondják, hogy könnyen visszafelé sülhet el a dolog, mert ha erőlteted, annál inkább bepisil. Tied mennyi idős? Anyu, meg a védőnő is azt mondta, hogy 2-2,5 éves korban simán ráér. Lehetőleg nyáron, akkor adj rá csak egy kis bugyit. Nem nagy gond, ha bepisil, de mégiscsak érezni fogja, hogy kellemetlen, akkor előbb rászokik. És akkor már tud szólni. Ja, de tényleg előbb a kakival kell kezdeni.
2009. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi még sehol nam tartunk a 2 éves lányommal. Ugyanis nem szól se pisi, se kaka esetén. A kakát ugyan észreveszem, amikor erőlködik, de ha hozom a bilit és ráültetem rögtön elmegy az inger és nincs is türelme tovább ülni.

De úgy vagyok vele, hogy ráérünk. Sok gyereket ismerek, aki októberben, meg decemberben lett szobatiszta. Szóval a nyár nem garancia semmire. A gyereknek is meg kell érni rá.

2009. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Anyósom bilit vett az akkor 8 hós fiamnak. elfogadtam, de szépen letettem a wcénkbe. Százszor elmondta már, hogy a másik unokája, már 9-10 hósan szobatiszta volt. Ne mondja nekem senki, hogy egy 9 hós baba, már tudatosan ráül a bilire. Egyetértek az előttem szólóval egy gyereknek meg kell érni erre. Novemberben megyünk Hévízre (ajándékba kaptuk az üdülést) és az anyósom ekkor újra kapott az alkalmon, hogy akkor jó lesz, mert addigra szobatiszta lesz a fiam. Én csak mosolygok rajta, hagy mondja. 14 hós a fiam, de egyáltalán nem érdekli a dolog. Az sem zavarja ha végigfolyik a lábán. Ha ráültetem a bilire szépen ül rajta, de ennyi! Majd jövő nyáron.

A barátnőm kislánya februárban volt 2 éves és ő akkor lett szobatiszta.

2009. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog visszafelé elsülni(csak ott fog nyomni), mert azt nem igen tudja visszatartani.De mégis azt előbb tudja szabályozni, a záró izmai előbb megérnek, mint a pisilésnél. Különben teljesen igaz, hogy a gyereknek kell rá megérnie, de azért a szülőnek is segíteni kell, mert ha nem tudja mi történik vele, akkor mire is érjen meg? Erőltetni, meg tényleg nem szabad, mert az tényleg a visszájára fordulhat, a gyerek megdacolja magát, és csak azért is bepisil, bekakil. Ez lehet akkor is amikor már mondjuk rég óta azt hisszük, hogy szobatiszta. Gondolnak egyet, és nem foglalkoznak a dologgal. Ezért mondják, hogy nekik kell megérniük rá. Ki hamarabb, ki később. Egyébként szerintem 1és fél éves kor előtt tök fölösleges, és tényleg időjárás független. Talán annyiban jobb nyáron, hogy a pisis bugyiban nem fázik fel olyan könnyen mint télen, és takarítani is könnyebb utána.(nekem az egyik fiam 20 hónapos korára lett szobatiszta nappal és este, a másik aki most 18 hónapos, már csak éjszakára kap pelust) Sok sikert és sok sok kitartást.
2009. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!