Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, névadásnál azt is...

Szülők, névadásnál azt is figyelembe vettétek, hogy mit jelent az adott név? Mennyire számít a név jelentése szerintetek?

Figyelt kérdés
Vajon elég az is ha tetszik nagyon egy név, vagy fontos, hogy mit jelent? :-) (pl az Ádám névnek az a jelentése,hogy ember) ez szerintem szépnek számít. Mennyire lehet ez mérvadó? Zavaró lenne ha nem jelentene különösen valami szépet a gyermek neve?
2012. júl. 13. 06:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem második keresztnévként kapta a Mírát, a jelentése miatt. Én csodának éreztem, hogy van, így aztán a neve is csoda (Míra-a miraculumból) lett
2012. júl. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
igen, figyelembe vettük. Sajnos be is jött a neve: éberen őrködő. Mi is virrasztottunk mellette éjjel....
2012. júl. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mi egyáltalán meg sem néztük mit jelent a neve:) (Most hogy írtad, utánanéztem)

Nekünk Patrik a kisfiúnk aminek a jelentése:rómainak született nemes. Jó tudni:):)

2012. júl. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

A név jelentése NEM jelent semmit a gyerek sorsában vagy természetében. A nevelés a meghatározó.

Egyik gyerekemnél sem érdekelt,hogy mit jelent a neve.

2012. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát nekem fontos volt. Úgy értem, ha valamelyik nevet ízlelgettük, de nem tetszett a jelentése akkor azt elvetettem. De nem így válogattunk eleve hogy na akkor majd az jellemző legyen rá (barátnőméknek Dórája van mert nehezen sikerült a baba és a Dóra jelentése ajándék azt hiszem). Pl. a lányom ezért nem lett Rebeka mert jelentése megkötöző vagy jól táplált...A Dalma nevet is ízlelgettük, jelentése testes...

na én ilyet nem akartam a kislányomnak, jól is tettem mert nem egy átszakadt típus az már most látszik. Nem dagi de kis tömzsi.

2012. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is Mirám van...és azért lett Mira,mert azt mondták,hogy mindketten meddők vagyunk,és soha nem lesz gyerekünk...5 év sikertelenség után ,természetes úton mégis lett:)
2012. júl. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel kapcsolatban elmesélek egy sztorit. Az én fiam: György Viktor. /földműves-győző, győztes/ 5 éves lehetett, amikor megkérdezte,hogy mit jelent az ő neve? Mondtam neki, hogy földműves, és győztes. Erre ő: paraszt? mondom én, hogy igen. Másnap megyek érte az oviba, és szólítja az óvó néni, hogy: Viki, jöttek érted! Az én kisfiam reggel ugyanis közölte az óvónénivel, hogy ő mától nem paraszt, hanem győztes. Így ment ez addig a napig, amíg el nem következett a György nap. Nálunk visszamenőleg mindenki György a családban. Mindenki megkapta az ajándékát, csak az én kicsi fiam nem. Odasomfordált a nagyapjához, és kétségbe esett arccal azt kérdezte: Papa, én nem kapok semmit? Mire az apám: Te, hát miért is kapnál valamit, te Viktor vagy! Erre kitört a sírás, hogy ő nem Viktor, ő igenis György. Így történt, hogy egy irányítható tank-ért lemondott arról, hogy győztes legyen. Azóta sem mutatkozik be úgy, hogy György Viktor, csak a György nevet használja.
2012. júl. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem számított, csak részben. Ha nagyon nagyon tetsző névről volt szó, nem érdekelt volna, de ha csak szimplán "ez egész jó", akkor kiesett a talonból a jelentése miatt.

Pl a Trisztán névbe beleszerettem, adtam volna, hiába jelenti azt, hogy szomorúságra született, csak az apukának nem tetszett.

2012. júl. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálunk több fontos kritérium volt a névadás terén: magyar név legyen, s mind hangzásban, mind jelentésben olyan, amit szívesen adunk a gyereknek. Én hiszem, hogy a név kötelez, hogy sorsunk a nevünkben (is).

Így lett egy Rékánk (RÉ-ka, vagyis a nap lelke), egy Attilánk (atyácska, dinasztiaalapító) és egy Csengénk (cseng, csengés szóból származtatva a leírás szerint), plusz mindhárom névnél nagyon pozitív tulajdonságokat írt a Sorsunk a nevünkben c. könyv. Nem mellékesen tetszettek ezek a nevek és a vezetéknévhez is jól mennek. :-)

2012. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Figyelembe vettük: bár elsősorban a hangzása volt fontos, azért "nomen est omen" :) Elég sok névnek ugye egyértelmű a jelentése, sokhoz meg valami ismert történet tartozik (bibliai, mondai... stb.), aztán meg ha nagyon ritka, úgyis meg fogják tőle kérdezni többször életében, hogy miért kapta, mit jelent. Meg mint az előző aranyos történet is mutatja, a gyereket is érdekli majd, valamelyest befolyásol(hat)ja az önképét.
2012. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!