Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mással is előfordul néha hogy...

Mással is előfordul néha hogy elszakad a cérna és ingerültebben szól a babájához?

Figyelt kérdés
Totál kivagyok! A babám nem valami nagy alvó nappal, de 1-2 napja rekordokat döntöget. 5 hónapos lesz és ha összeadom kijön mondjuk összesen 1 óra alvás nappal és az is 3 részletben. Ma délután már annyira elegem lett ebből, hogy kissé ingerülten szóltam hozzá amikor 25 perc után felébredt. Igazságtalannak érzem, hogy az én gyerekem miért nem bír legalább 1 órát egyben aludni délután? Ezek a 20-30 percek arra elegek hogy lereszeljem az almáját meg elmosogassak! Totál elegem van!
2012. júl. 13. 15:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Majd lesz, amikor úgy gondolsz erre vissza, hogy milyen könnyű volt. Én ma a 2 éves fiammal hadakoztam, mert a motorját megunta, közbe még a kezemben volt egy üditő és a drágám egy 100 kilós németjuhászhoz akart benyúlkálni, ami húzta már fel az orrát. Mikor elhúztam a fiam onnan, akkor jött a hiszti. És ez csak egy kis része a sétának.
2012. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

de hát akkor tud ő aludni egyben 1 órát is,csak akkor annak az okát kell megkeresni,hogy mikor rövidet alszik mi zavarja meg az álmát!!éhség,szomjúság,melege van,zaj van stbg.

Képzeld az én fiamnál totális kis apróság volt:1 hónaposan jöttem rá,hogy ő elsötétített szobában tud csak hosszan aludni,előtte 20 perceket aludt ő is és persze visszaaludni nem tudott és az egész nap egy nyűg volt mert persze totál kialvatlan volt.

2012. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát emberek vagyunk, nem? Nem mindig tökéletesek, ezáltal nem mindig reagálunk tökéletesen.

Mindenkinek más a határ. Én is rosszul viselem, ha nem tudok aludni, de van, aki még rosszabbul, és van aki könnyebben. Nem vagyunk egyformák, de ettől még senki nem lesz rosszabb, vagy jobb anya.

Imádom a gyerekeim, DE: ettől még van/volt életem, saját érzéseim, saját gondolataim, és igényeim. És bizony, mikor nem tudsz 20 percre leülni csendben, gügyögés nélkül, csak reggeltől estig, megállás nélkül a baba van, meg a háztartás, az bizony ingerlékennyé tesz engem is.

Lehet lepontozni, megkövezni, kiközösíteni, ez van. Nem vagyok tökéletes :)

És nem gondolom, hogy attól, hogy néha ingerültebben szólsz a babához, bármi baja lenne. Ugyanmár... Régen ki foglalkozott egész nap csak a babával? Ugyan senki... és mégis lettek egészséges felnőttek (a mai elferdült tinikhez képest mindenképp...)

2012. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán akadok ki, mert áldott jó fiam van, de most, hogy volt a nagy meleg szegény nem tudott aludni, ami érthető volt, és állandóan nyávogott. Már mindent megtettem, hogy jó legyen neki de elszakadt a cérna, és rákiáltottam, hogy most már fejezze be. Ekkor ő nagyra nyitotta a szemét, mint aki azt kérdezi na "ezzel a nővel meg mi van", és elkezdett nevetni. Rájöttem, hogy felesleges volt kiabálni, de akkor ki kellett adnom magamból. 7,5 hónapos fiú anyukája.
2012. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

Soha nem szóltam még ingerülten a babámhoz, pedig ő sem egy könnyű eset. És nem azért, mert olyan tökéletes, vagy kiegyensúlyozott lennék, hanem mert egyszerűen tudom, hogy nem azért nyűgös, hogy velem kiszúrjon. Egy baba ilyen, ezzel jár az anyaság, hogy sok mindent fel kell áldozni a gyerek érdekében, és hogy lesznek olyan napok, amikor még egy szendvicset se tudok nyugodtan megenni. Aki ezeken kiakad, az azt hitte, hogy a babáját egyszerűen ki lehet kapcsolni, amikor valami elfoglaltsága van anyukának? Hát nem, ez sajna nem így működik, aki ezt nem hajlandó elfogadni, az ne szüljön gyereket.

Jöhet a lepontozás!

2012. júl. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint néha mássokkal is előfordul ilyen. Persze vannak kivételek (utolsó válaszoló) akik jól tudják kezelni az ilyen nehezebb napokat. Ez a "ne szüljön gyereket aki ilyen meg olyan...stb" szövegen azért kicsit elszomorodtam. Aki ilyet mond nagyon magabizots lehet. De kérném tőle, ha bármi nehézség lesz az életében amit úgy érez hogy nem jól kezelt (nem hiszem el hogy egy ember életében nincsen ilyen soha), akkor gondoljon arra amit itt nekem írt.
2012. júl. 14. 08:46
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyesmi sok mindenkivel megesik. Az én lánykám 14 hónapos és jön a foga, előtte nagy meleg volt, előtte három napoz láz, szóval kb. egy hónapja nem aludtam végig az éjszakákat, amitől már eleve fáradtabb és ingerültebb vagyok sajnos. Tegnap is felkelt 10-kor sírva, aztán fél 12-kor. Nagyon rossz, amikor már félig alszom fel kell kelni. Aztán fél 12-től kb. fél3-ig kínlódtunk, felváltva mentünk be a párommal, ringatás, küzdelem, mire végre elaludt, és a végén már rászóltam, pedig tudom, hogy a foga miatt van. De hát ha az ember ki van... nem lehet mit tenni.
2012. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy az 5 hónap alatt most először fordult elő hogy nem voltam annyira kedves és türelmes. Pedig az elején sokkal nehezebb volt, mivel a lányom nemcsak hogy nem aludt nappal rendesen hanem rettentő sírós is volt. Elég nehéz időszakon vagyok túl vele, amit szerintem elég jól kezeltem, mindig mosolyogtam rá, még akkor is ha egész nap sírt, mert tudtam, hogy nyugalomra és biztonságra van szüksége. Tegnap nehezebb napunk volt, de összehasonlítani sem tudnám az elejével amit akkor átéltünk. Mindenesetre végül minden jól alakult, csak nekem volt egy kis lelkiismeretfurdalásom, hogy nem voltam olyan türelmes vele. Ezért írtam ki ezt a kérdést, mert velem még ilyen soha nem fordult elő és kiváncsi voltam rá, hogy más anyukák hogyan állnak ezzel.
2012. júl. 14. 10:36
 19/21 anonim ***** válasza:
kedves kérdező.engedd el a füled mellett aki "olyan tökéletesen nevelem a gyerekem" kommenteket.ne is mérgeld ilyennel magad.igen is mi is lehetünk kimerültek és sajnos akaratunkon kívül ugy szólunk akár a gyerekhez akár máshoz.
2012. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Na, gondoltam, hogy megkapom a "te olyan tökéletes vagy" kommenteket, hiába írtam, hogy nem gondolom magam tökéletesnek, ugyhogy ne is gyertek ezzel, de hát látom szövegértelmezési gondok vannak.

Akkor megpróbálom érthetőbben:

Nem, nem vagyok tökéletes, ahogy senki sem az, követek el hibákat. Az, hogy nem ordítok a pár hónapos babámmal, az még nagyon-nagyon messze van a tökéletestől. Igen, én is néha kimerült vagyok, meg néha ideges, de nem úgy vezetem le, hogy üvöltözök egy kisbabával. Erről ennyit.

Ne felejtsétek el ezt is lepontozni, hátha annyival is kevesebb feszültség lesz bennetek, és akkor talán kevesebbet veszekedtek a babátokkal.

2012. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!