Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentek vissza dolgozni?...

Mikor mentek vissza dolgozni? Meddig maradtok otthon a babával?

Figyelt kérdés
Én azt tervezem,hogy ha lehet minnél hamarabb mert félek,hogy sokáig nem várnának rám.
2012. júl. 16. 12:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 22 hónapos lesz mikor én visszamegyek dolgozni most augusztusban.

Úgy terveztem 2 éves korig itthon maradok, és utána kiveszem a szabikat, addig pedig beszoktatom bölcsibe, amit most szeptemberben kezd.

De a lány, aki helyettesített felmondott, és visszahívtak. Persze úgymond ultimátummal, úgyhogy muszáj vagyok visszamenni. Aminek valahol nagyon örülök, mert jó, hogy visszavesznek, visszavárnak, de közben sajnálom, hogy lányom első nagy lépésénél, a bölcsikezdésnél sem tudok vele lenni.

Főleg hogy mostanában egyre aranyosabb. Jó lenne még egy kicsit vele lenni.

De persze itt a másik oldal is, hogy örülök, hogy eddig itthon lehetettem legalább, és van munkahelyem.


Én sem terveztem anno, hogy sokáig itthon maradok, tehát nem is akartam volna akár csak 3 évig itthon maradni. De most hogy ilyen kis okos, ügyes, szeretgetős lett, azért kicsit bánt, hogy egy "idegen" dadushoz fog napközben odabújni és nem hozzám.

De mindegy, ez most csak egy kis érzelgős-elválós időszak, túl leszünk rajta, mint mindenen. :)

2012. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzetem az első válaszolóéhoz!

Csak az én kisfiam még csupán másfél éves lesz, amikor vissza kellene mennem... én úgy jártam, hogy a csaj, akit a helyemre felvettek, szintén terhes lett, és október végéig akar dolgozni, így akkor én mehetek vissza. A kicsi két éves kora után akartam visszamenni, de így most megoldást kell találnom a fiam felügyeletére, mert nálunk még bölcsi sincs, de más településre sem tudom behordani. Így ez nálunk elég komolyan feladja a leckét.

Viszont ha most visszautasítom és nem megyek vissza, akkor lehet, hogy jövő tavasszal nézhetek nagyokat, amikor már nem kellek, mert betanul egy új kolléga. Szóval hosszú távon kell gondolkozni, mert most lehet, hogy nem éppen ideális körülmény lesz a picinek egy idegen ember felügyelete, viszont jövő tavasszal, ha felkopik az állunk a gyesemmel, az még inkább nem lesz jó a gyereknek sem! Két rossz közül a kevésbé rosszat kell majd választanom. Persze bánt, és fáj, hogy előreláthatólag egy idegen fog vigyázni a kicsikémre, de manapság már ilyen időket élünk, szegénykéknek meg kell edződniük már ilyen kis korukban... hála a csodálatos családtámogatási rendszerünknek!

2012. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember 24-én kezdi a kislányom a bölcsit, éppen aznap lesz 19 hónapos. Sajnos nem állunk jól anyagilag, így tavasszal beírattam, szerencsére fel is vették. Közben elköltözött tőlünk a férjem, így aztán szerencse, hogy amúgy is ment volna a kislányom bölcsibe. Így már tényleg nincs választási lehetőségem. :(
2012. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg úgy terveztem, hogy a lányom 3 éves koráig itthon maradok, de olyan szintű anyagi nehézségeink támadtak, hogy kénytelen vagyok visszamenni dolgozni. Szerencsére felvették a lányomat bölcsibe szeptembertől, akkor lesz 2,5 éves pont.

A munkahelyem nem vár szívesen vissza, kényszerből visszavesznek némi huzavona után, hát nem tudom mi lesz, mindenesetre van hol kezdenem, és majd meglátjuk.

Azért nyitott vagyok és más felé is tekintgetek.

2012. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

7 hos volt a lányom, amikor visszaálltam dolgozni. Csak nekem volt munkám, férjem munkanélkul volt. Ugy egyeztunk meg, hogy o lesz itthon a gyerekkel. Meg is állapodtunk a fonokommel. Kozben ugy alakult, hogy a férjemneki is kialakult a munka. Mivel megígértem és számítottak is rám, visszaálltam dolgozni, mikor 7 honapos volt a kislányom. Férjem éjszaka dolgozik, így o van a kicsivel. Szerencsére meg tudtuk oldani a helyzetet. A kicsi is megszokta. Otthoni kornyezetben van. Nekunk meg nagyon jol jon a 2 fizetés + a gyes/gyed (kulfoldon élek). Nagyon jol bevált nálunk.


18 hos kislány anyukája

2012. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Huhh... nekem már hetek óta ezen zakatol az agyam... Fiam 16 hónapos, és a GYES nem megengedhető számunkra, így arra gondoltam, hogy ha a kisfiú 2 éves lesz muszáj visszamenni dolgozni.

Fordult a kocka: belevágunk még egy baba-projectbe :)


Így - remélem - még jó sokáig itthon leszek :)

2012. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt, amikor visszamentem dolgozni. Muszáj volt, mert a gyes nagyon kevés, úgyhogy elsősorban anyagi okai voltak. Kevesen engedhetik meg maguknak, hogy 3 évig otthon maradjanak a gyerekkel, de nem panaszkodom, mert külföldön van, ahol 3-6 hónapig kapnak csak gyedet az anyák.
2012. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben kezdi a bölcsit, októberben lesz 2 éves.


Azért így, mert se túl nagy, se túl kicsi korkülönbséget nem szeretnénk. Úgy tervezzük, hogy 4-6 hónappal később abbahagyjuk a védekezést.

2012. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
1 éves még csak, meglátjuk hogy állunk jövőre. Attól függően maradok itthon 2, vagy 3 éves koráig.
2012. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék 3 éves koráig itthon maradni a kisfiammal, annak idején a lányommal sikerült! Mivel koraszülött és beteg volt a kisfiam, nagyon fontos lenne, hogy minél később kerüljön közösségbe... bár az anyagiak itt Békés megyében...

Mindenesetre heti 24 órában dolgoztam a terhességem előtt, és a Gyes csak kb 6 ezer ft-tal lesz kevesebb, mint a fizetésem, így még bölcsibe íratni sincs értelme... hacsak nem találok másik munkát addigra.

2012. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!