Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentek vissza dolgozni?...

Mikor mentek vissza dolgozni? Meddig maradtok otthon a babával?

Figyelt kérdés
Én azt tervezem,hogy ha lehet minnél hamarabb mert félek,hogy sokáig nem várnának rám.
2012. júl. 16. 12:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
3 évig akartam a kisfiammal itthon maradni. De sajna csak 2 év sikerült.
2012. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy jártam hogy a lányom másfél éves volt amikor válaszhattam hogy elfogadom az állást amit ajánlottak, vagy ha nem ki tudja lesz e másik a szakmámban. Én nagyon a szívemre hallgattam (második baba és kislány és kis tündér volt imádtam vele lenni) és nemet mondtam. Lejárt a gyed persze nem kapok állást azóta se a szakmámban, "csak egyszál érettségis" munkákat tudok elvállalni nulla pénzért kb.Úgyhogy utólag nézve bár inkább adtam volna bölcsibe (bár nálunk sincs állami csak fizetős szóval mindenképp rosszabbul jöttünk volna ki másfél évig, viszont utána mikor már ovis jobb lett volna mert lenne egy biztos állásom.)
2012. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs... most lesz egy éves.

A munkahelyemre csak tömegközlekedéssel tudok eljutni, ami napi 2x1 óra, ha minden jön. A munkaidő 8.30-17.00-ig tart, tehát legkorábban 6-ra tudnék odaérni az oviba/bölcsibe, de az már késő. Rajtam kívül nem tud érte menni más, arról nem is beszélve, hogy ritkán tudnék haza indulni a munkaidő végeztével, pénteken se lehet hamarabb elmenni. Ráadásul a közvetlen főnökön nem díjazza, ha valaki a gyerek miatt trükközik, pedig lássuk be, ez néha elkerülhetetlen (ünnepély, szülői, betegség).

Pedig szerettem a munkámat, 1999 óta ott dolgozok.

Ti ezt hogy oldjátok meg?

2012. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sajnos csak a Gyed végéig tudunk kitartani, bár úgy terveztük, hogy a kicsivel 3 évig leszek itthon. Nem sikerült vele sem...A lányommal is 2 évig voltam, így most már majdnem teljesen biztos, hogy a fiammal is, hacsak nem történik valami csoda anyagi téren. Bizakodom, mert jókat hallok a bölcsiről és én is bölcsis voltam, állítólag szerettem :) A fiamnak már most mondom, hogy milyen jó lesz neki a gyerekekkel a bölcsiben, stb...De azért fáj a szívem.
2012. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13! Próbáld magaddal vinni oviba oda, ahol Te dolgozol. Sokan így csinálják, ha jól megindoklod és időben jelentkezel, valószínűleg fel is veszik valahová a közelben.
2012. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet, de sajnos nincs óvoda a környéken ;( Most lobbizunk munkahelyi oviért, de nem túl jók a kilátások ;(
2012. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor valahol, ahol útba esik, hátha :)
2012. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!