Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tőletek is szoktak butaságokat...

Tőletek is szoktak butaságokat kérdezni a babátokkal kapcsolatban ismeretlenek?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz nyolc hónapos és kifejezetten nagy baba szerintem (78-80 cm körül van és több, mint tíz kg).

Néhány furcsa kérdés, amit kaptam:


1. Ma egy üzletben az eladó megkérdezte, hogy: "Mennyi idős? Három-négy hónapos?"

Csak pislogtam, ugyanis az egy dolog, hogy nagy a baba, de sportbabakocsiban ült fixen egyenes derékkal és éppen játszott az egyik játékával. Visszagondolva 3-4 hónaposan egyrészt nem volt ekkora, másrészt baromira nem ült, főleg nem szépen, harmadrészt még teljesen másképp fogott, nem tudott így játszani.

A hölgy 40 év körüli volt és olyan, akire ránézésre azt mondom, hogy családos, ezért sem értettem hirtelen, hogy miért saccolja be ennyire tévesen a babám korát.

(Tény, hogy 4-5 hónap nem sok, csak ennyit tévedett, de egy év alatti babáknál szerintem iszonyatosan sok fejlődési különbséget jelent 4-5 hónap.)


2. De a múlt héten egy pasi épp azt állapította meg nagy bölcsen, hogy "Olyan másfél év körüli, ugye?" Ezt is túlzásnak tartom, mert babaarcú és annyira azért nem nagy, ráadásul természetesen még nem beszél.


3. Még nem volt hat hónapos a fiam, amikor egy ismerősünk rákérdezett a korára. Mondtam, hogy lassan hat hónapos lesz. Mire ő: "És miket mond már?"

Először vigyorogva válaszoltam, hogy "Ó, hát egész nap be nem áll a szája, különösen a politikáról beszél rengeteget." Azt hittem, hogy poénkodik.

De nem. Ismét megkérdezte, hogy mondja-e már, hogy "Apa, anya, ilyesmi." :-O

Mi van?


4. Ezekhez képest azt már megszoktam, hogy hiába van tetőtől talpig kékbe öltöztetve, még a zoknija is férfias, így is előfordul, hogy a nemére kérdeznek rá.


Ti is kaptok ilyen kérdéseket?

Vagy csak itt ilyen furcsák az emberek? (Külföldön élünk.)


2009. júl. 14. 14:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló volt(kb. 10 hónapos volt), totál lányos kinézet, hajgumi a hosszú hajába, erre megkérdezik, h fiú-e. Mondom: nem látod, hogy tiszta rózsaszín? Meg mekkora haja van? Erre mi a neve? Mondom Vanda. Erre: de az fiú név!! Na? Normálisak ezek?

Most 22 hónapos, erre mondja a nénike, hogy hány éves? MOndom 22 hós. Erre: Az hány év? 3? vagy 4?

Vagy pont ma voltam vele a kisboltba és az egyik nénike, akivel amúgy tök jóba vagyunk, vett neki egy fél literes kólát. Ja, 1 éves unokája van.

2009. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
az előző előtti válaszoló vagyok..itt a faluban a babáknak két-háro hónapos korukban, joghurtot, kolbászt meg kólát mmeg ilyeneket adnak..rendszeresen akarnak venni a lányomnak csokit és meg vannak lepve, ha azt mondom kösz, de ilyeneket nem eszik. Úgyhogy a kérdést feltevőnek még el kell szenvedni pár hajmeresztó beszólást.:-)
2009. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem semmik :) Anyósom egyik volt kolléganője "de szép kisfiúzta" le a lányomat, annak ellenére, hogy rózsaszín ruciban és kimondottan kislányos farmerkalapban volt, amin még egy nagy fehér virág is ott díszeleg. És igen, az én kislányomból is akkor lesz kisfiú, amikor csupa rózsaszínűben van :) Ha világoskékbe, vagy zöldbe öltöztetem, akkor mindig kislánynak nézik :)
2009. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem iker babáim vannak. Mikor tologatom Őket, kedvesen megkérdezik, hogy ikrek? Ilyenkor gondolom magamban, hogy nem, 1 hónapban 2X szültem :-) Na jó, mentségükre legyen, hogy 2 petéjűek. Kék babakocsi, talpig kékben a babák, és értelmes kérdés: egyik fiú, másik kislány?
2009. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Még nagyon kicsi voltam(1-2éves), de már szép hosszú hajam volt, mindenki megcsodálta, hiszen még szabályos loknikba is ugrott..erre egyszer vki megkérdezte anyát, hogy besütötte a hajamat??Szerintetek?:D

19/L

2010. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!