Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gondolkoztatok váláson is,...

Gondolkoztatok váláson is, hogyan döntöttetek/döntenétek?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák tanácsát várom, akinek a baba születését követően tönkrement a házassága/kapcsolata. Az első gyerek után pontosan ez volt, meg gondoltam, hogy megismétlődik. A férjem jó ember, csak egoista. Nagyon szereti a gyerekeket, de nem alkalmas szerintem arra, hogy családban éljen. Ha nagy ritkán itthon van, látszik rajta, hogy már menne, ingerre van szüksége...hyperaktív egyébként, nem nőtte ki tejesen sajnos. Pörög, játszik, megy, és nagyon ingerlékeny. Sok a konfliktus amiatt, hogy nincs itt. Ha itt van, akkor meg hol én sértődök meg, hol ő. Most már inkább úgy látom, keresi az alkalmat a sértődésre, hogy elvonulhasson, és azt csináljon, amit akar. Lassan úgy gondolom, ha úgyis egyedül vagyok, akkor talán jobb lenne tényleg egyedül. De az elveim szerint nem jó a csonka család, hiszen szerető apa, amikor itt van, ráadásul nem értek egyet azzal, hogy ha elromlott, akkor dobjuk el, vegyünk újat. Ő nem bírja ezt a lassúbb tempót, ami maga az otthon nyugalma. Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett.

Az első gyerek után ezt átéltem és nagy nehezen megjavítottuk, de azóta sokmindent másképp látok, és nem biztos, hogy van erőm széllel szemben...

Nálatok mi lett a vége?



2012. júl. 19. 22:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nálunk is hasonló a szitu!Nekem dolgos ember a férjem rengeteget dolgozik ha hazajön sem a tv elé ül be!mindig talál valami tennivalót a kertben... sötétedéskor kerül elő csak...ekkor eszik ,fürdik és ennyi...nekem meg ebből van elegem,hogy semmit nem segít a gyerek körül,nem játszik vele, az apa fogalom annyiban kimerül,hogy ad 2 puszit neki,felveszi 5 percre kész....a háztartásban sem segít semmit az az én dolgom azért vagyok itthon....ő fáradt mindenhez ,csak a saját ténykedéseihez nem...de a kis tesó témát fújja állandóan!minek így??egyel sem foglalkozik nem értem...sokat veszekszünk sajnos mi is vagy ha nem akkor meg elmegyünk egymás mellett kb....lefekszünk aludni egy ágyba mint az idős házasok testi kapcsolat kb havonta!!!!!nem jó ez így nagyon,de elválni úgy érzem nem tudnék tőle...
2012. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

A könyvet meg fogom keresni, köszi!

És fele a fejjel! :)-ezt magamnak is írtam...

2012. júl. 20. 10:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Tényleg jók ezek a könyvek, illetve van még, amit nagyon dicsérnek: Paul Hauck: Mitől jó a házasság?

Na én ennek az olvasása közben tettem fel a kérdést: miért én vettem meg ezt a könyvet is, miért csak én küzdök, hogy jobb legyen...És befejeztem, és azóta én nem küzdök...A férjemmel is elolvastattam, szerintem feleslegesen. Amíg ők nem értik meg, hogy bizony venni kéne a fáradtságot, és egy kis munkát kéne áldozni a házasságra is, addig fortyoghatunk magunkban...:( De sok sikert Nektek, remélem, hogy jó irányba mennek majd a dolgok mindenkinél!

2012. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Na, Te kimondtad az igazat, kedves utolsó.

Ha teszem azt, nem venném a gyerekek szempontját, meg az anyagiakat, stb. figyelembe és mint felbőszült nőstény elmennék a gyerekekkel, ha lenne hová, és minek, akkor szerintetek mit lépne? Szerintem akkor is ő lenne megsértve, én meg a felelőtlen, alkalmatlan anya lennék (részben itt mondjuk igaza lenne), de semmi sem változna utána. Ilyen persze nem lesz :) A igénynek belülről kell fakadnia, és ha én ezt nem tudom kicsalogatni, akkor megbuktam, mint társ. Ez ilyen egyszerű sajnos.

2012. júl. 21. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!