Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Augusztus 20. korulre varjuk...

Augusztus 20. korulre varjuk a kislanyunkat. Milyen kisruhakat erdemes beszereznem, milyen meretueket es kb mibol mennyit? Illetve korhazba mit csomagoljak neki?

Figyelt kérdés
Elore is koszonom a valaszokat.
2012. júl. 20. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Aug 20-án született a kisfiam :) (2 éve)


Amit bevittem neki: hosszú és rövid ujjú body (nem tudtuk milyen idő lesz) vékony pamut rugi, felsővel. Pléd, és egy pamut takaró, textil pelus. Na jó meleg volt, így csak a rövid ujjú body, rugi volt rajta és a textil pelenkát ráterítettem a hordozóra hogy ne süsse a nap amíg a kocsihoz érünk.


Érdemes vékonyabb pamut rugikkal készülnöd, mert ha nagyon hideg van tudod aláöltöztetni. A kicsit nagyobb méretekből viszont már lehet a bolyhosabb melegebb pamutot venni. Az én kisfiam nagyon fázós volt, ráadásul jött egy hidegfront, így nagyon jól jött, hogy volt egy pihe-puha polár-takarója. Ne vegyél túl sokat egyszerre, mert hihetetlenül gyorsan kinövik a legkisebb méretet.

Könnyű szülést kívánok!

2012. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus 17.-én született a kisfiam:)

Én a kórházba vittem be neki: 1 rövid ujjú bodyt,1 hosszú ujjú bodyt,2 pamut rugit,1 textilpelust,kis zoknit,és egy harisnyát.Rekkenő hőség volt,de azért ráadtam egy rövid ujjú bodyt és egy pamut rugit.Kb. úgy vittük haza,mint az első válaszoló:)

2012. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindenből min 60-as méretű ruhákat vettem, bodykat, rugit, meg kaptam is sokat. Szerintem minél több van belőle annál jobb mert sokszor lebüfizik (legalábbis az én babám) igy volt h át kelett többször is öltöztetnem 1 nap.
2012. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 56-os ruhát vettem neki hazahozós rucinak.54 cm-vel született pikk-pakk kinőtte.Elég mindenből 2-3 db.Nálunk még sok is volt,mert soha nem büfizte le magát,mindig csak a levegő jött vissza így a textilpelusokat sem nagyon használtuk/használjuk.
2012. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kiki01 ***** válasza:
51%
Azért én is azt mondom h minél több annál jobb, persze az 56-osokat nem kell túlzásba vinni, mert tényleg hamar kinövi de 62-est ha tudsz turizni akkor olyan 10-12 body és pamutrugi jó ha van. így nem kell naponta mosnod, és jó eséllyel megvárhatod amíg egy tele gép mosás összegyűlik. Kh-ba ha veled lesz a baba akkor kell 1 cs pelus, popsikrém, törlőkendő, pelenkázó alátét, főleg ha fapados a kórterem és nincs pelusozó, ha van akkor fertőtlenítőkendő elég, cumisüveg, frottír kéztörlő a feje alá, polárpléd, hazahozós kisruha, meg az autósülés/mózes, amivel hazahozzátok. A biztonság kedvéért, csak ha nem indulna be a tejed és a babád éhes, akkor vízforralót meg tápit is érdemes. Igaz, a kh-ban van, de gondolom a legolcsóbbat használják mindenütt, plusz ne kelljen éjjel elcaplatni érte a nővérkékhez. Az első két napra cukros vizet ott is tudnak adni, azt nem kell vinni. Már ha nem vagy ezek ellen. Ja, és magadnak csomagolj fincsi kajákat meg sok sok folyadékot h legyen tejed.
2012. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!