Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Haj piszkálásról, hogy lehet...

Haj piszkálásról, hogy lehet leszoktatni a babát?

Figyelt kérdés
A kisfiam 11 hónapos, és többé-kevésbé csak úgy tud elaludni, ha közben piszkálja, húzogatja a hajam. Néha nagyon idegesítő. Volt más is hasonló helyzetben? Hogyan sikerült leszoktatni róla?
2012. júl. 23. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem akarlak elkeseríteni, de ismertem olyan 18 éves fiút, aki úgy aludt el, hogy a barátnője haját csavargatta közben :)
2012. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk barátnőm kislánya 5 éves és még mindig csak úgy tud elaludni,ha anya haját piszkálja. :(
2012. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én sem akarlak elkeseríteni, de nekem 21 hónapos a fiam és a cicimet piszkálja mióta nem szopizik...úgy alszik el, hogy benyúl a pólómba és "matat".Sokszor engem is idegesít,meg fáj is,de hiába szólok rá, veszem ki a kezét, már vagy tízezerszer elmondtam, hogy ez anyának fáj, eddig semmi sem működött...mást nem fogad el,mármint plüss állatot,kendőt...de ha lesz valakinek hasznos tippje akkor azt én is szívesen olvasom:)
2012. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ne már! OHHHH! Ez elkeserítő! De ez valahogy észrevétlenül alakult ki, csak ahogy nő egyre erősebb és baromira fáj néha. Olyankor persze nem engedem, de akkor nem elaszik el.

Próbáltam leszoktatni, de pokoli estéink voltak. :-((

2012. júl. 23. 22:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is igy alszik el, odarakja a hajamat az orrahoz es birizgalja :))) 14 hos es kb ket honapja kezdte, neha zavar, mert napkozben is sokszor fogja, ettol megnyugszik, hiaba szolok ra amugy, hogy ne, mintha a falnak beszelnek :))))
2012. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szia!


több kérdést is feltettem már ezzel a témával kapcs. itt is és a kisgyermekek rovatban is már. ugyanebben a cipőben járunk. a kisfiam 2éves2hónapos és csak hajbögörgetssel(én igy hivom)alszik el du és este is.ami még nem is lenne olyan nagy baj talán, de ha éjjel felébred nem tud egyedül visszaaludni ez miatt, hanem kiabál h anya s vinni kell a hajamat...:S mivel ő már nagy s nagyon értelmes kisfiú 100x probáltam vele megbeszélni,de nem megyek vele semmire.ha nem adom neki, hanem pl simizem v a kezét akarom fogi visit-üvölt-bömböl.

a legnagyobb baj, h van egy 5hónapos öcsike(na nála véletenül sem lesznek hasonló elrontások)s van h a nagyot nem tudom elvinni aluni evés után,mert a kicsi fent van és akkor ugye pár perc után unatkozik s sir utánam amit nem hagynék s a nagy se tud ugy elaludni. szoval elég káosz ez miatt minden. az apát imádja, de ha éjel ő megy be mert én pl szoptatom a kicsit,akkor addig bőg mig be nem megyek,tartson akármeddig. ha a mamánál alszik semmi baj, annak van haja..:S

van ismerősöm akinek a 4,5hós nagylánya még mindig hajazik...kb 2havonta én is kiborulok, hogy nem igaz h a kicsivel nem kell annyit éjszakáznom mint a naggyal. de azt gondolom h ezt csak drasztikusan lehet abbahagyni, egyszer csak nem odaadni nincs folyamatos leszokás. vagy megkapa, vagy nem. csak ugye az kb 1 hét visitással járna, a kicsimet is állandóan felverné, szoval nem tudok belevágni...arra gondoltam, hogy talán ha ovis lesz akkor ott ugye egyedül kell aludni, akkor könyebb lesz itthon is leszoktatni..:S én azt mondom h inkább most legyél kicsit kemény s had bőgjön de szokjon le, mert késöbb te is ennyire belekeveredhetsz mint mi...főleg ha terveztek tesot.segiteni nem nagyon tudtam,de nem vagy egyedül (én sem kaptam semmi tippet hogy hagyták abba,csak olyanok irtak akik még benne vannak).

2012. júl. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 csak1csajszi ***** válasza:

Szia!

20 éves vagyok,és én is ezt csináltam :D Anyukám már nagyon ideges volt,de nem tudott leszoktatni róla!Nagyon sokáig úgy aludtam el!Ha tehetném,a mai napig piszkálnám :DDD

2012. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én bejeentkeztem a fodrászhoz mára, nincs jobb ötletem, levágatom fiusan rövidre. meglátjuk használ e.
2012. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A hajvágáson én is gondolkoztam már (Mondjuk én kopaszra akartam levágatni)! Kár, hogy csak most olvastam, mert nem hiszem, hogy segíteni fog. A férjem haja 1, 5 cm, és azt is piszkálja, ha én már nem bírok ébren maradni és ő megy be :-(
2012. júl. 24. 21:12
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 18 éves!

Meg tudod mondani, hogy mért csináltad? Mi az, amiért jó? Hátha ki tudom váltani!

2012. júl. 24. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!