Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen nehezek...

Másnak is ilyen nehezek voltak az első hetek a babával?

Figyelt kérdés
10napos a lányom,de már teljes káosz az életünk.Napjaink csak a szopiról szólnak.Eddig szopizott 1órát,utána aludt 4-et 5-öt.Ma viszont szopizott reggel 8-9-ig,fél 12-fél 1-ig,fél 2-2-ig,majd 5-fél 7-ig,ekkor már többször leraktam a kiságyba,de csak cuppogott,nyűgös,éhes volt,majd fél 9-negyed 10-ig.Teljesen kivagyok az egész napos szoptatástól,már az előbb sirtam is,hogy biztos rossz anya vagyok és rosszul látom el a babámat.Más is volt ilyen helyzetben?Mi a megoldás ilyenkor?
2012. júl. 24. 21:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!!!Én is szeretném megosztani veled saját tapasztalatimat.Első kislányom 2006.decemberében született.Első perctől nem szopott,kínlódtunk,császáros volt,nehezen jött meg a tejcsi,pohárból pótolgatták,mert állandóan éhes,nagy súlyú baba volt...persze itthon sem ment a szopi,elapadt a tejem is,tápszeres lett 2 hetes korára...és emellett hasfájós is,éjjel fent volt,nappal aludt,már amikor nem üvöltött....sokszor gondoltam,hogy ez a gyerek sose lesz 6 hetes,meg biztos én vagyok selejt,hogy nem bírom ellátni normálisan....depressziós lettem,állandóan sírtam.Nagyon nehéz volt,de aztán szépen lassan rendbe jött minden,3 hónapos korában elkezdtem orvosi javaslatra a hozzátáplálást,mert a tápszerből szó szerint zabált,fújódott tőle,mint egy kismalac...Ahogy elkezdett más ételeket is kapni,megváltozott minden,nyugis lett,nem sírt olyan sokat,bár az éjszakákat még nagyon sokáig nem aludta végig.Sokára vettem rá magam egy újabb babára,nagyon féltem,hogy mi van,ha ő is ilyen lesz.....idén márciusban megszületett a huga,első perctől kezdve nagyon ügyesen szopik,most 4 és fél hónapos,csak anyatejet kap,6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat,teljesen az ellentéte a másiknak.Viszont az első 2-3 hétben ő is 1- másfél órákat szopizott,nekünk is egybefolytak az etetések.De ahogy erősödött,egyre hamarabb lerendezi a dolgokat,most már kb 15 percig tart egy szopi.Hidd el,nem vagy rossz anya,sőt!!adj neki időt,hisz most még gyenge,lassabban meg neki a szopás,és gondold el,hogy neki ez nagy munka ám!Ahogy telik az idő,egyre ügyesebb lesz ő is.Most még két napotok sem egyforma,ő be fogja saját magának állítani a kis napirendjét,a lényeg,hogy ne görcsölj rá,amikor éhes,etesd meg,ha nem ébred 3 óránként,ne keltsd fel,hagyd aludni.Tudom,most ez még nagyon nehéz és fárasztó,de nagyon hamar be fog állni a kis órája a babádnak.Egyébként én is azt mondom,hogy amikor sír,és tudod,hogy most evett,és jól evett,ne tedd azonnal cicire,mert ha túleszi magát,attól meg a hasa fog feszülni,fájni,és azért kezd sírni.Én is jártam így,evett majd 1 óra múlva megint sírt,cicre tettem,szopott,majd visszabukott mindent.Te is rá fogsz hamar jönni,hogy mikor éhes,és mikor igényli azt,hogy érezze a közelséged.

Kitartás,meglátod néhány hét,és teljesen össze fogtok csiszolódni:-)Üdv:2 kislány anyukája

2012. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Jaj,de aranyosak vagytok!:) Általában alszik 3órát,nem tudom mi volt vele tegnap,hogy állandóan szopizott volna.Csak az a baj,hogy bealszik a szopizásba.Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni,állandóan elalszik.Próbáltam már hogy mikor elaludt,akkor megbüfiztettem,ilyenkor felébred picit.Szopizik 10percet és vissza alszik.Ilyenkor néha már a büfizés sem segit,hogy felébredjen.Beteszem a kiságyba,fél órára rá felébred,szopizza az újját,cuppog(gondolom ilyenkor éhes).Egyszerűen nem tudom megállapitani,hogy mikor lakik jól szopi után és mikor nem!?
2012. júl. 25. 10:09
 13/15 anonim ***** válasza:
Na, hát ha én nem tudtam mi baja van ilyen pici baba korában. Mindig az időjárásra fogtam! Fogd te is rá, és rögtön megnyugodsz! És ebben egyébként van igazság is, nemcsak brahi. Hiszen ebben a két hétben akkora hőingadozások voltak... Én sem bírom épp ésszel.
2012. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Csak hogy vígasztaljalak: az én lányom 3 hónapos koráig reggeltől estig üvöltött!! Nem aludt szinte semmit csak a cicimen ájult be 20-30 percekre. Így én örömmel hagytam neki hogy nyámmogjon ameddig akar, mert addig is csöndben volt! Most is sokat sír, de már azért lényegesen jobb. Életem legnehezbb időszakán vagyok túl azt hiszem. (Ja és tudom hogy mindig van rosszabb, én ezzel biztattam magamat, mert az én babám legalább éjszaka rendesen aludt már az elejétől. Van akinek éjjel is üvölt...) 5 hós lány anyukája
2012. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
89%

ajjaj....

mindkétszer....

a fiam most 3,5 éves, de még élesen emlékszem az első pár hónapra. Én vártam a rózsaszín felhőt, meg a képeken szereplő idilli pillanatokat, de csak nem jöttek.:)

Megmondom őszintén 7-8 hónapos korági, míg nem kezdett mászni én a túlélésre játszottam.

Azt hittem a 2. babánál sokkal könnyebb lesz, hisz tudom mi vár rám. Na nem.

Ismétlődik minden, hasfájás, átvirrasztott éjjelek, elhanyagolt nagytesó, fogzás, anya bőg....

most 7 hónapos, talán, talán hajszálnyit könnyebb, de én azt mondom az első 1 év a legnehezebb.

Hidd el mindenki átment ezen, aki csak a csudijóra emlékezik vissza, az szerintem nem mond igazat.

A Te babád még nagyon pici, kell idő, míg összeszoktok.

Méred amúgy a picit, mert ha hosszas szopi után is éhes, lehet, hogy kevés a tej. ez csak egy ötlet, mérd le mennyiket eszik.

2012. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!