Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babámat nem rakom...

Újszülött babámat nem rakom hasra, hanem oldalt-megtámasztva és hanyatt fekve alszik. Baj?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így csinálom, már 15 hós.Semmi baja.

De lehet kicsit sréhen fektetni, nehogy a csípőizület lássa esetleg kárát.

2009. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hat bajnak nem baj,csak en is igy csinaltam es azota sem szerette meg hason.Amikor kethonapos rutinvizsgalatra vittuk es hasra tettek,nem emelte meg a fejecskejet es ezert elkuldtek mindenfele vizsgalatot megcsinalni,pajzsmirigy stb stb,mert azt hittek,hogy gyengek az izmai vagy nem tudom mire gondoltak.Es kozben kiderult,hogy csak azert nem emelte a fejecskejet,mert nem volt hason es azt sem tudta,hogy mit kel csinaljon amikor hasra tettek.Eleg az,hogy minket jol megijesztettek es a honapos babocomat ossze-vissza szurkaltak a vervetelekkor,meg ultrahangoztak a fejecskejet stb stb.Azota mar 5 hosok lettunk es minden rendben van.Most sem szereti hason, foleg elaludni nem tud,de ebrenletkor sokat teszem hasra meg ha nem is tetszik neki.Elkezd sirni,megforditom es egy kis ido mulva ujra hasrateszem,habar mar nagyon ugyes,de tobbet nem akarok vegigmenni egy olyan idoszakon mint hos koraban.Ugyhogy szerintem te is egy egy kicsit tegyed hasra,nehogy gond legyen.Nem muszaj hason aludjon,sot en nem is altattam volna hason.

Jo babazast

2009. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még nem baj, ha nem teszed hasra, kicsit később majd nappal altathatod hason. Mi két hónaposan már szerettünk hason aludni (csak nappal), addig nem volt neki kényelmes. Amúgy sem nagyon ajánlják a hasra fektetést újszülött korban.
2009. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a mai napig hanyatt fekszik éjjel nappal, nagyon ritkán oldalt.Hason sosem szeretett lenni,pedig hasfájós volt,és jobb lett volna állítólag. Most ha hasra teszem,visszafodul pár pillanat alatt.Még mindíg nem szerette meg.
2009. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj, ha nem alszik hason. Nappal csak egy pár percre (ammeddig bírja) kell hasra tenni, játékidőben. Az a fontos, hogy minden nap legyen így egy kicst, és szép lassan megerősődnek a nyaki izmok.
2009. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az oldaltfekvés nem jó a csípőjének.
2009. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő ezt a pózt mondta, hogy ÍGY altassam!

Oldalt-kitámasztva.

Ha forgatod - egyszer egyik, másszor másik oldalára, nem lesz semmi gond.

Az én kislányom a mai napig oldalt fekve alszik el, aztán mikor már mélyen alszik, a hátára fordul.

5,5 hós

2009. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kisfiam is utált hason lenni. két hónaposan próbálgattam pár percre napközben de nem nagyon tetszett neki. aztán ahogy megtanult forogni most már többet van hason mint hanyatt.

most hat és fél hónapos és lassan már hason is elaszik.

és nem lett semmi baja a csípőjének hogy az oldalán aludt picinek.

2009. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!