Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden.

Átlagosnál jobban élünk (nem vagyunk extragazdagok), egy gyermekünk van. Nem akarom elkényeztetni, de úgy nagyobb alkalmakra (szülinap, karácsony, húsvét..) kap 1-1 márkásabb játékot, fisher price, thomas, chuggington....

Van egy barátnőm, ők jóval "szegényebbek" , szintén egy gyerekkel. Ő azt mondja, hogy b jó h telik nekünk ilyenekre, de ő bizony maga készít pl. ujjbábokat, fából, kartonból babaházat (lánya van); és hogy az mennyivel jobb, mint "készen" megkapni ezeket a méregdrága sz.rokat.

Mostmár ott vagyok, h mélyen magamba néztem, h sz.ranya vagyok. De a gyerek meg eljátszik ezekkel a dolgokkal, és hangsúlyozom, nem eszetlenül állandóan kap vmit.

Most akkor lehet mondani, h én csinálok rosszul vmit??


2012. júl. 27. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Akkor én is sz@r anya vagyok, mert semmi kézügyességem és kreativitásom nincs ahhoz, hogy gyerekjátékokat gyártsak. Mondjuk időm se igazán lenne rá, mert LEFOGLALNAK A GYEREKEK. :-) Egyébként a 8 évesem is ugyanilyen játékokat kapott anno pici korában, amiket Te felsoroltál és teljesen értelmes "nagygyerek" lett belőle.
2012. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem csinálsz rosszul semmit Te sem, és barátnőd sem...

Nem ettől függ, hogy milyen anyák vagytok, lehet gazdagon és szegényen is jó szülőnek és rossz szülőnek lenni, nem a játékokon fog múlni. Ha eleget foglalkozol a játékok mellett vele, nem azoktól várod, hogy lekösse,akkor tökéletes anya vagy. Barátnődön így kicsit sértettséget érzek, illetve talán igazságtalannak érzi a különböző anyagi helyzeteteket, talán ha megtehetné ő sem ujj bábokat varrogatna...így próbálja maghában és előtted igazolni hogy a pénz nem számít neki ... Egyikőtök sem hibás, de azért nem kellene egymásban bűntudatot ébreszteni,,,egy jó barátnak legalábbis..

2012. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Huh...már kezdtem komolyan az önbecsülésemet lenullázni...Amúgy nekem sincs semmi kézügyességem, de ha lenne is...hát addig ki főz, mosogat, takarít...?

Állítólag ez is belefér neki, 1-1 órát szán ált.a "kézművességre"....de nekem nem menne....

2012. júl. 27. 14:07
 4/17 A kérdező kommentje:
Meg ami még eszembe jutott, h ezeket az anyagokat meg is kell vennie, nincs otthon, h csak leemelem a polcról és kész...idő, pénz,....amit másra is fordíthatna, nem?
2012. júl. 27. 14:12
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ez most pont olyan hogy van olyan anyuka

akinek telik akár 300 ezer forintos babakocsira és még henceg is vele ( tisztelet a kivétel)

és bizony van olyan mint én aki a tesz-veszen vettem nagyon jó állapotban potom 5000 forintért ..

25 hetes kismama

2012. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös válaszoló, ez akkor lenne pont ugyanolyan, ha Te a babakocsidat saját magad barkácsolnád össze és nem megvennéd (akár a tesz-veszről, akár bárhonnan).
2012. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mind a kettőtöknek igaza van. Te megengedheted, és valószínű neked még nagyobb örömet is okoz, hogy megveheted a játékot, mint pl a fiadnak. Másnak meg az okoz örömet, ha csinál valamit a gyerekének, még akkor is ha félredobja a gyerek.

Szerintem ebben nincs irigység. Mi sok mindent megengedhetnénk magunknak, de én fölöslegesnek tartom a drága játékokat (és egyéb babás dolgokat is), úgyhogy még szülinapra sem veszek csak jelképeset. De a fiam nem is a játékokkal szeret játszani...

Amúgy az tény, hogy a gyerekre jobb hatással van pl egy egyedi babaház, főleg ha nagyobb. Mert akkor már tudja értékelni, hogy ezt neki csinálták. Életem egyik legszebb emléke amikor apukámtól kaptam saját készítésű bababútorokat. Semmihez nem fogható egy ilyen ajándék.

2012. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3.! Pont nem ilyen anyuka vagyok, mert a babakocsit használtan kaptuk, jó állapotban fele annyiért.

De nem érem, hogyha a gyerkőc tegyük fel nem ujjbábot kap, hanem évente 2x csak jobb minőségű és talán "szórakoztatóbb" dolgokat, akkor az nem "kifizetődőbb", mint elpepecselni ? Miért , tegyük fel, te is inkább eszkábálsz babaházat? :)

2012. júl. 27. 14:31
 9/17 A kérdező kommentje:

7-es, ne érts félre, nekem is faragott nagyapám nagyon szép dolgokat.... Dehát itt egy anyáról beszélünk!! Ha a férjem állna neki, egy rossz szavam nem lenne, dolgozgasson amit csak akar, ha rájön:)

Na meg a másik. Csak azt írtam, h szegényebbek (mint mi), amúgy saját lakásuk, autójuk van, tehát elméletileg ki tudnák szorítani azokat a játékokat a pénzükből!

2012. júl. 27. 14:37
 10/17 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek nagyobb örömet okoz a játék megvásárlása, mint a gyerekének? Viszont lehet, hogy a kérdező barátnőjének is több örömet okoz, ha varrogathat, pepecselgethet a játékokkal, minthogy a gyerekével foglalkozzon.
2012. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!