Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elutaznál 8 hónapos baba mellől?

Elutaznál 8 hónapos baba mellől?

Figyelt kérdés
1 hetes külföldi nyaralásra megyünk és a barátnőm kitalálta,hogy ők is jönnének a férjével gyerek nélkül.Kislánya 8 hónapos,az apai nagyszülőknél lenne.Szerintem pici ahhoz hogy anya nélkül legyen ennyi ideig, meg is mondtam a barátnőmnek-de ő értetlenkedik hogy miért ne lehetne...Szerintetek?
2012. júl. 29. 13:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
38%
Én meg pont fordítva látom 77%os! ÉN nem mennék el egy iylen barátnővel sehova. Nem vagyok ősanya, de a gyerekem a "mindenem". Nem ragasztom magamra és majomszeretet ezerrel....de ezért szültem, h az anyja legyek. A kisbabák, kb, 1,5 éves korig CSAKIS az anyjukban látják a BIZALMAT. Őtőle várnak mindent, enni, inni, enni,....Ha a bizalom meging, az nem 1-2 héten belül jelentkezik, hanem nagyobb korban.
2012. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó!Nem kibeszélem a barátnőmet,hanem feltettem egy kérdést pont azért mert jót akarok neki és pusztán véleményekre vagyok kíváncsi.A kislányára már több alkalommal vigyáztak 1-1 délutánt a nagyszülők,de még nem aludt ott a gyerek.Ha mi beültünk valahová 1-2 órára akkor kb fél óránként telefonált hogy minden rendben van-e. Úgy érzem,hogy már nagyon vágyik egy kis szabadságra és ezért mondja azt lehet hogy könnyelműen,hogy elutazna velünk ő is-de tartok tőle hogy végigaggódná az egészet.

Kedves 5-ös!Azért érdekel, hogy nem hozza a gyereket,mert nem akarom hogy egy hetet végigparázzon 300km-re a gyerekétől!

2012. júl. 29. 13:48
 13/26 anonim ***** válasza:
48%

Igen én magunknak szültem gyermeket.DE attól még 5 napra elmegyek nyaralni a párommal kettesben külföldre.Édesanyámra lesz bízva a kislány,más senkibe nem bízok meg.Tudom,hogy velük nagyon jól ellesz.Igaz,hogy 2 éves lesz szeptemberben,tehát már nagyobbacska.Ha tavaly kellett volna nyaraljak,akkor is ennyi időre rábíztam volna anyuékra.Szerintem ez inkább az,hogy kibe bízol meg feltétel nélkül,arra tudod gond nélkül hagyni a gyermeked.

Nem egyértelmű a kérdésedből,hogy Neked van e gyermeked, szerintem nincs,ezt abból gondolom,hogy ha lenne,akkor tudnád milyen egy pár nap kikapcsolódás,persze a gyermek hiány is hatalmas,de fel tudsz töltődni.

2012. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 11, a baba nem csak az édesanyjának születik, hanem a világnak, hogy ismerkedjen, kitáruljon előtte, és ebben az anya vagy segít, vagy hátráltat.


Nagyon igaz: sok esetben a nőnek kell megtanulnia anyának lenni. De sajnos sok anya esetében az anyának kell megtanulnia néha nőnek lenni.

2012. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Bocsi!Mire reagáltam a 8-nak addig érkeztek új válaszok...tehát nem utolsónak,hanem 8-nak szántam.
2012. júl. 29. 13:52
 16/26 anonim ***** válasza:
55%

A bizalom nem azt jelenti, 11, hogy magamhoz kötöm és azt plántálom bele hogy "csak én vagyok neked, ne bízz senkiben, csak én csak én csak én".

Ezzel többet árt egy nő a gyerekének, mint használ. Ugyanis bizalmatlanságra tanítja a kicsit, zárkózottságra, hogy az anyán kívül ne legyen más akit igazán szeret, akihez kötődik. Az igazi ősbizalom nem fizikailag, hanem lelkileg valósul meg. Ha egy gyerek elvan a nagyszülőkkel az két dolgot jelent:

- színtisztán megbízik az édesanyjában, tudja, hogy anya akkor is visszajön és őt szereti a világon a legjobban, ha néha máshol van

- megismeri más nagyon fontos emberek szeretetét, azt, hogy mások is gondoskodnak róla és közel állnak a szívéhez.


Ezek nagyon fontos dolgok, hogy a baba nyitott legyen, barátkozós, önálló egyéniség és megnyíljon előtte a világ.

2012. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

"A kisbabák, kb, 1,5 éves korig CSAKIS az anyjukban látják a BIZALMAT. Őtőle várnak mindent, enni, inni, enni,....Ha a bizalom meging, az nem 1-2 héten belül jelentkezik, hanem nagyobb korban."


ööö...nem igaz. Hamis, téves állítás. Majomszeretetre nevelés.

2012. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem utaznék el ilyen pici baba mellől. Talán 2 évesnél még azt mondom, oké. Kisebb babát vinnék én is magammal.
2012. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%
Az álfilozófia nem érdekel, köszönöm. Te így látod, én úgy. Én nem csak magamnak szültem, de azért hogy mindig mellette legyek. És nem arról beszélek, amikor 3-4 órát vigyáz rá vki más. Nálunk is van/volt ilyen. De hogy napokig,kisbabára...! az nálam teljesen kizárt dolog.
2012. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as! Van gyermekem és tudom,hogy konkrétan az újjászületést jelenti pár nap pihi-és pont ezért azt is tudom nem mindegy hogy milyen körülmények között történik ez.Valaki egy napot sem bír ki,valaki 2 hétre simán elmegy...

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 29. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!