Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltál már türelmetlen 7...

Voltál már türelmetlen 7 hónapos babáddal? Mit éreztél, fel lehet ezt dolgozni? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Nem önsajnálat, de nagyon kijárt rám. A párom egyedül hagyott terhesen, dolgozom amióta a babám megszületett, lakáshitelem van, a családom (Anyukámék) kicsit nehéz esetek. Nagyon nehéz megfelelnem a munkahelyen. Állandóan rohanok vagy dolgozni, onnan haza a picimhez. Ma elvesztettem a türelmem, nem tudom, hogy miért, de hisztizett egész nap és látszólag ok nélkül (nem fogfájás vagy hasonló) egyszerűen nem volt kedve fürödni este... előfordult már ilyen. A lényeg, hogy két órája bőgök, mert ráordítottam és véletlenül a lábára is csaptam a távirányítóval, ami épp a kezemben volt. Nem a lábára, hanem az ágyra akartam csapni, de véletlenül odadugta. Elkezdett sírni, utána pedig olyan komolyan nézett rám. Nem akartam bántani, meg ordítani sem, csak az idegeim... nem tudtam pihenni szülés után és nem tudtam a gyerekemmel lenni az első hónapokban. Ettől teljesen kikészültem.
2012. júl. 30. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ilyen előfordul olyan anyukával is, aki végig otthon van a babájával. Próbálj meg legközelebb 10-ig elszámolni. Sajnos velem is előfordult hogy megemeltem a hangomat mert egyszerűen semmi nem volt jó én meg tehetetlennek éreztem magam.
2012. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Fel a fejjel kismama nem ittelek el..nagyon nehez idoszakon mentel keresztul raadasul a parod is otthagyott ettol minden ketszer olyan nehez lett... es meg dolgozol is hat nem lehet konnyu.. mikor eleged van hagy a babat egy biztonsagos helyen par percre es ha cigizel menj es szivj el egy cigit tisztazd le magadban miert vagy ilyen feszult es errol nem a baba tehet... most nehez ,mert meg pici de amikor felno akkor ott lesz neked es szeretni fog... sajnalom ,hogy ez van... fel a fejjel az anyasag ezzel jar sajnos de ha mindenki visszaemlekezne milyen nehez is senki sem szulne de megeri es nem TE vagy az egyetlen aki kikeszul...en az elejen voltam ideges de en gondoskodtam a babarol most 5 honapos es egyre konnyebb vele mar helyrealt a rend de en tettem is erte kimentem egy cigire lenyugtattam magam es megujult erovel folytattam:)
2012. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez a megfelelő szó. sok kicsi (néha nagyobb) dolog, ami bánt, felgyülemlik, bennem. Sajnos a munka miatt alig van időm a gyerekre, kapkodok állandóan, mégis elfelejtettem, hogy 6 hónaposan vissza kellett volna vinnem ortopédia kontrollra.. Ebbe is belebetegedtem. Most nincs időpont szeptemberig és megint nem tudom, hogy mit tegyek. stb.

Mindenesetre megnyugszom és nem érzem magam rossz anyának.

2012. júl. 30. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg!Ebből az látszik,hogy imádod a gyermekedet,de te is emberből vagy és bizony fáradsz fizikálisan,lelkileg,mindenhogyan.Sajnos ez ilyen,főleg ha az ember egyedül van a problémáival.Nem te vagy az első és egyetlen,akinél elszakad a cérna.

Én az 5 hónapos kisfiamra tudok kiakadni.Nekem is eléggé összejöttek a dolgok,sok a probléma.Persze ez nem mentség,tisztában vagyok vele.De mikor már nem alszom hetek óta,egyedül vagyok itthon 24 órában a gyerekkel,semmi segítségem nincs,...akkor ki tud merülni az ember.

Szóval én is voltam már úgy,hogy rákiabáltam szegénykémre,ő meg csak nézett rá nagy ,könnyes szemekkel...hát azt hittem a szívem szakad meg,és hogy mekorra egy xxxxxxx vagyok.

Én próbáltam nem felidézni a dolgot,de mindig görcsbe rándul a gyomrom,ha eszembe jut.Persze jól megölelgettem,megszeretgettem és kacagott nagyokat már 1 perc múlva;benne lehet nem hagyott akkora nyomot,mint bennem.Én azzal próbálom letisztázni ezt a szívemben,hogy sajnos fáradt vagyok.Ez van.Legközelebb tuti kimegyek a kertbe és futok vagy 3 kört,de ilyen többet nem lesz!

2012. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves második, nagyon aranyos vagy! Köszönöm szépen :-))))

A cigit leraktam, amikor megtudtam, hogy kisbabát várok... Nem könnyű, néha még rá is gyújtanék egy jó bor mellett :-)))

2012. júl. 30. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó anya lehetsz,ha lelki ismeret furdalásod van a történtek miatt!Ne szomorkodj legyen ez egy intő jel,hogy máskor kétszer meggondolod hogy mit is cselekszel...Próbálj kicsit feltöltődni a napokba,mert neked sem jó, és a picinek sem ha kimerült vagy.
2012. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :-)))) máris feltöltődtem :-)
2012. júl. 30. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lesz még ilyen eset (na nem a távirányítóra gondolok)hogy ki fog akasztani a gyermek, nekik se minden napuk egyforma, van hogy tehetetlennek érzi magát az ember, néha elszakad a cérna, kiabálunk...ettől nem kell kikészülni.

OFF 2. 5 hónapos miatt csak cigivel lehet lenyugodni? (az meg a másik hogy ezt is tanácsolod) Mi lesz veled ha 2 éves lesz? Füvet szívsz?

2012. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

semmi gond megesik mindenkivel

van aki bevallja van aki nem


sajnos ha ilyen életet élsz akkor lesz még ilyen eseted

de nem kell szégyellni magad e miatt


amit tehetsz h néha ha érzed h sok és már nagyon sok akkor szakadj el egy kicsit add ki a dühöd valahol

kérj meg valakit h 1-2 órára vigyázzon a gyerekre és menj el


próbáld meg a szabadságodat sok kicsiben kivenni csinálj hosszú hétvégéket és a hétköznapokon vidd be a bölcsibe a picit mint ha dolgozni mennél és akkor pihenj, törődj magaddal

a picinek sokkal jobb ha kipihent és vidám vagy mint ha sokat vagy vele de folyton ideges feszült


ha nem szánsz magadra időt akkor tönkre mész idegileg és az nagyon nem lesz jó se neked se a babának


azért drukkolok neked légy erős :-)

2012. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én elég fiatalon szültem és valahogy ennek tudom betudni, hogy türelmetlenebb vagyok sokszor. Velem mikor megszületett előfordult hogy mikor csak sírt és sírt és sírt akkor beraktam a kiságyba én is sírtam átmentem a másik szobába és onnan kiabáltam tehetetlenségemben. egyszerűen nem értettem mit szeretne. Nagyon magam alatt voltam. Egyszer na ettől a mai napig sírni tudnék... szóval az első itthoni éjszakánk alkalmával az egész estét végigsírta! Alig akart enni is. Én pedig hangosan csitteltem rá. Ettől a ,,ssssssssssss" hangtól pedig mégjobban elkezdett sírni. Annyira bánom. Olyan pici volt még. Azóta kb olyan 5 hónapos korában olvastam egy jó kis cikket arról, hogy hogy amikor csak hisztiből sírnak a babák és a gyerekek akkor nem szabad őket megbüntetni, mert az egy olyan reflex mint nálunk pl ha megégetjük magunkat akkor felkiáltunk. A lényeg, hogy nem tudják kérésre befejezni. Ki kell billenteni őket ebből és elterelni a figyelmüket. Ilyenkor mindig ez jut eszembe, hogy nem tehetnek róla hiába kérem. Azóta sokat segített hogy leadtam a felszedett 30 kilómat...most 10 hónapos és már közel fél éve nem volt hasonlóra példa. már nagyon kis értelmes és már kapaszkodva jár. igazi kis nőci. Ha látja, hogy valami miatt szomorkás vagyok még ő vidít fel! megfújja a hasamat is, amit én szoktam neki!!! Rengeteget változnak rövid idő alatt. Én úgy gondolom, hogy ilyen idősen már haragudna rám, ha én rosszul fegyelmezném. Nem szeretném megbántani. Ha bele gondolsz, hogy hiába mondod neki, hogy ne hisztizzen és hiába is üvöltenél akármennyire ő nem tehet róla akkor talán hozzám hasonlóan könyebben tudsz egy kis türelmet kényszeríteni magadra vele szemben. Nem vagy rossz anya!
2012. júl. 31. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!