Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már erről az új...

Hallottatok már erről az új diliről?

Figyelt kérdés
Pár hetes kórtól nem használnak pelust, állÍtólag jeleznek a picik. Tegnap pont rákérdeztem, hogy bevált e nekik és a barátnője szerint a pár hós babával pelenka nélkül mennek el, aki jelezz, akkor pedig, mintha a bili felett csinálnák, olyan pózban pisil, kakil. ÁllÍtólag szobatiszta lett, mármint jelezz. Szerintetek ez lehetséges?

2012. aug. 2. 12:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy nem csak a természeti népeknél szokás ez, régen például a palócok is így csinálták. Volt róluk egy kiállítás, ott olvastam. Arra már nem emlékszem, hogy télen hogy oldották meg.

Az biztos, hogy a mi viszonyaink között nagyon nehéz lehet ezt kivitelezni.

2012. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

Elképzelem a jelenetet a Spar kellős közepén, amikor a 20. vagyok a sorban a gyerekkel:DDDDD

Vagy épp én vagyok wc-n és akkor kakál ő is vagy sorolhatnám a helyzeteket, melyet nem tudom, hogy ezek az anyák hogyan oldanak meg.

Pl. főzés, házimunka, alvás......

2012. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
54%

Hát igen, ha én is a szavannán gyűjtögetném a bogyókat, akkor baromira ráérnék a gyerek rezzenéseit figyelni, és ha odakakkant a kunyhó mellé vagy végigpisili a combom, az se baj.


Én szeretem a természetes dolgokat, de azért a ló túlsó oldalára sem kell átesni, és azzal a felkiáltással csinálni bizonyos dolgokat, hogy bezzeg a természeti népek és bezzeg régen. Bezzeg a busman anyuka nem a téli hidegben vacog a hermetikusan beburkolt gyerekével a nagykörúton, vagy ahogy írták előttem, másik két gyerekkel áll sorban a pénztárnál.

2012. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Maximum neked újdonság. Ez régi módszer és működik. Az Én babám is jelez. 8 hónapos. Igazából nem szobatisztaság szerintem ,de nagyon hasznos.
2012. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudjatok, de miért fáj nektek? Aki szerint hülyeség, ne csinálja. Aki - mint pl. én - kényelmetlennek tartja, nincs kedve ezzel vacakolni, az szintén ne csinálja. Aki viszont képes rá, van erre kedve, ideje, esetleg a várható előnyök (spórolás a peluson, sokkal hamarabbi szobatisztaság) meggyőzik, annak hajrá. Állítólag egy Down-kóros kislány 11 hónaposan szobatiszta lett a módszer segítségével, pedig nekik ez ritkán szokott 4-5 éves koruk előtt sikerülni.

Nem vagyunk egyformák, ennyi.

2012. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

15: nekem nem fáj, ha tudja csinálja, de ettől még furcsállhatom.


"Állítólag egy Down-kóros kislány 11 hónaposan szobatiszta lett a módszer segítségével"


Szirka baba - ha jól emlékszem. Azért ezt szobatisztaságnak ne nevezzük, hanem anyuka nagyon figyelmes és jók a reflexei.

2012. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Itt a mi társadalmunkban elég életszerűtlen ez.
2012. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Én is hallottam róla, nekem nem tetszik. De ettől még lehet hatékony és jó :-) Bár mondjuk 3. gyereknél nem tudom, hogy van erre ideje valakinek.


Mi van az alvással? Akkor ugye kap pelust?

2012. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként mi haszna van? Pelenkát spórolnak vagy előbb lesz szobatiszta a gyereke??
2012. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

"Szirka baba - ha jól emlékszem. Azért ezt szobatisztaságnak ne nevezzük, hanem anyuka nagyon figyelmes és jók a reflexei"

Lehet, hogy 11 hónaposan még valóban nem, de oviba már teljesen szobatisztán ment. Én meg találgathatok, hogy vajon az egyébként egészséges kisfiam hajlandó lesz-e 3 éves korára szobatisztává válni, mert egyelőre nagyon nem haladunk az ügyben. :( Bocs, ez kicsit OFF volt. Csak mostanában nagy szívfájdalmam ez az egész kérdés, és kezdem azt érezni, hogy valamit nagyon nem jól csinálunk. Nekik meg megy.

2012. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!