Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már erről az új...

Hallottatok már erről az új diliről?

Figyelt kérdés
Pár hetes kórtól nem használnak pelust, állÍtólag jeleznek a picik. Tegnap pont rákérdeztem, hogy bevált e nekik és a barátnője szerint a pár hós babával pelenka nélkül mennek el, aki jelezz, akkor pedig, mintha a bili felett csinálnák, olyan pózban pisil, kakil. ÁllÍtólag szobatiszta lett, mármint jelezz. Szerintetek ez lehetséges?

2012. aug. 2. 12:57
1 2 3 4
 21/40 ZsZs27 ***** válasza:
Na, ha valaki ezt ikrekkel is megcsinálja, annak gratulálok. Én is látom lányaimon, mikor pisilnek, mikor kezdenek kakilni. Sőt, alapvetően még elő is tudnám kapni akár a bilit, ha nem mindig egyszerre kezdenék. Kettőnél lehetetlen lenne. Ha meg nem egyszerre, akkor olyankor, amikor épp a másikat etetem. Amúgy ezt nem lehet szobatisztaságnak nevezni. Attól, hogy jelez a gyerek, nem tudja még szabályozni, márpedig szobatisztaságról csak akkor lehet beszélni. Azt pedig kb. 1,5 éves korban kezdik csak megtanulni.
2012. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 ZsZs27 ***** válasza:
Én a lányaimmal majd jövő nyáron (akkor lesznek 2 évesek) azt fogom csinálni, hogy ha megyünk mamáékhoz a családi házba, akkor leveszem róluk a pelenkát. Ez lényegében majdnem ugyanez a technika. Családunkban így szokás, hogy a 2 év körüli gyerekek nyáron a melegben pelus nélkül vannak, és tényleg hamar, gyakorlatilag azon a nyáron szobatisztává válnak. De itt a tömblakásban egyedül a kettővel képtelenség. Ráadásul padlószőnyegünk van.
2012. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

"Itt a mi társadalmunkban elég életszerűtlen ez."


Szerintem is. Azért kezeljük már helyén a dolgokat. Az, hogy egy háti hordozó jó a szavannán és a budapesti közlekedésben, az persze szuper.

De a szavannán megoldható pelenkanélküliség egy európai nagyvárosban télen szerintem idegen. Hogy közlekednek? Hogy öltözteti át a gyereket? Hogyan látja el közben a többi gyereket? Szerintem ez több problémát okoz, mint amennyi haszna van. És ez itt szerintem épp olyan idegen, mintha a szavannán egy bolygósítható kerekű Graco babakocsival kerülgetném a buckákat meg az elefántsz.rt, mondván hogy Budapesten is de jól lehet ezzel közlekedni.

2012. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Igen, nekem új volt. Azt mondták nekem, hogy megtanulta visszatartani a pár hónapos baba és x időközönként wc-zett, nekem ez volt a furcsa. Egyébként megkérdezném az afrikai anyukákat, szerintem, ha lenne lehetőségük, kapnának a peluson.Azért ezek a dolgok mégiscsak kényelmesebbek. Egyébként én se tudom például elképzelni, hogy megyünk pl. Balatonra, visszapillantóból észreveszem, hogy jelezz és ő kibÍrja, mÍg találok egy parkolóhelyet, kiveszem, levetkőztetem.
2012. aug. 2. 15:15
 25/40 anonim ***** válasza:
78%
Én azért használom mert nem tartom fernek hogy x évig pelenka aztán meg megy az erőlködés hogy leszokjon.Mosat ha autópályán megyünk rajta van a pelus,de ha otthon téblábol akkor nem ,és szól. Ha nem veszem észre attól nem Ő a hibás hanem Én. Ennyi.Nem tudom mit olyan nehéz ezen felfogni a konfort mamiknak.Általában az van így kiakadva ez ellen akinek nehezére esik odafigyelni a gyerekre. Ikres anyukát értem,és egy szót sem szólok 1 bébivel :)
2012. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Én nem kiakadtam, csak én azt furcsálltam,hogy a 3 hónapos baba visszatartja, mert ezt nem tudom elhinni. És azért, mert pelenkát adok rá, nem jelenti, hogy nem figyelek rá, szerintem itt a többi anyuka is figyel. Egyszerűen feleslegesnek tartom, mert én is láttam a gyerekemen, de nem lett azért szobatiszta, mert jelzett és én ugrottam volna.
2012. aug. 2. 15:35
 27/40 anonim ***** válasza:

"de ha otthon téblábol akkor nem ,és szól."


Azért más az, ha egy ilyen melegben egy totyogóra (akinek általában van napi 1 széklete esetleg ugyanabban az időben) pelus helyett bugyit adnak, aztán vagy bepissant vagy nem.

És persze megint más egy 1 hónapos baba rezdüléseit figyelni 24 órában.

2012. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Sókristály ***** válasza:

Ne vesszetek már össze egy ilyen kérdésen!

Az rendben, hogy kiveséztük, honnan ered az ötlet. Az is oké, hogy legtöbbünk képtelen lenne alkalmazni. Meg az is, hogy van akinek működik, beválik.

De tök fölösleges Ősanya vs Komfortmami kérdést csinálni belőle. Amúgy mindkét szót a mostani kommentekből csíptem ki.

A módszer lehet jó, ha valakinek van kedve hozzá, és ideje, hogy jól csinálja. Ettől Ő még nem ősanya, csak lehet, hogy ügyel az ökológiai lábnyomára. De az sem büntetendő, ha annyira ráhangolódik a gyerekére, hogy számára így természetes.

Ahogyan a pelusozók sem kimondottan komforból nem használják ezt a módszert. Mert lássuk be, nem ikreseknél is elég sok figyelmet igényel. Én pl. nem tudnám csinálni, mert meglehetősen nagy a család. De tartom magam olyan bénának, hogy régvolt egygyerekes koromban is alkalmatlan lettem volna rá.

És nem is az a lényeg, hogy itt nem működik az, ami a szavannán, mert látjátok, vannak mamik, akiknek működik. Megoldják, vannak utazós trükkjeik, meg gondolom vészhelyzetre néhány mosható nadrágpelus.

2012. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Az EC(elimination kommunikation) összefér a pelussal! Otthon, nyugodt körülmények között nem kell a pelus de úton, sétán, játszótéren rá lehet adni a babára, nem borul fel a "rendszer".

Nem kell végletekben gondolkodni. AHogy a hordozás sem minden esetben jelenti azt, hogy egész nap életmódszeren rajtam van a gyerek, az EC sem jelenti azt, hogy sohasemmilyen körülmények között nem adok pelenkát a kicsire.

2012. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
49%

Kérdeztem, hogy ennek a módszernek mi a lényege. Választ nem kaptam, csak lepontozást. Nem értem.......

Még mindig nem tudom, hogy mi a célja ennek a módszernek.


Én fiam 2év 4 hósan lett 1 hét alatt szobatiszta, azóta sincs gond, éjjel is az fél éve. 3,5éves most.


Szóval korábban lesz szobatiszta így a gyerek vagy mi?????

2012. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!