Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már erről az új...

Hallottatok már erről az új diliről?

Figyelt kérdés
Pár hetes kórtól nem használnak pelust, állÍtólag jeleznek a picik. Tegnap pont rákérdeztem, hogy bevált e nekik és a barátnője szerint a pár hós babával pelenka nélkül mennek el, aki jelezz, akkor pedig, mintha a bili felett csinálnák, olyan pózban pisil, kakil. ÁllÍtólag szobatiszta lett, mármint jelezz. Szerintetek ez lehetséges?

2012. aug. 2. 12:57
1 2 3 4
 31/40 Sókristály ***** válasza:

Én ugyan nem csinálom, de sokat olvastam róla. Az okok, amiket felsoroltak.

- Kisebb környezetszennyezés. Gondoljatok bele, mekkora pelenkahegyet épít egy gyerek, amíg szobatiszta lesz. A mosható jobb valamivel, de az is szennyezi, ill. kihasználja a környezetet: víz, mosópor, áram.

- Visszatérés a régi, egyszerűbb módszerekhez, mert emberközelibbek.

- A legutolsó volt a sorban a korai szobatisztaság, hiszen náluk nincs akkora különbség, talán annyi, hoyg egyre kevéssé kell figyelni a gyerek rezdüléseit.

Arról is olvastam, hogy a 3 hónapos tényleg vissza tudja tartani 1-1 percig. Ahogyan az anya megtanulja értelmezni a gyerek rezdüléseit, a gyerek is megtanulja, hogy mikor jön a segítség.

2012. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Amikor jó lehet az EC:

- extra érzékeny bőrű gyerekeknél, amikor semmi megoldás nincs a bőrproblémára

- ökotudatos családokban(nemhogy szemetet nem gyártanak de az ivóvízzet sem használják "feleslegesen"

- korai szobatisztaság elérhető vele(2 évesen is bőven jó a dolog de az nem pár hetes/ hónapos:) )

- a fokozott figyelem segít mégjobban összecsiszolódni

...

linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

...

-

2012. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

29es és 32es vagyok

Még valami eszembe jutott:)

biztosan sokan megfigyeltük, hogy egészen kicsi korukban a babák "véletlenül" pont akkor kakilnak/ pisilnek, mikor levesszük a pelust.

Az EC szerint az ember ösztönösen akkor ürít, mikor nem áll semmi a végtermék útjába, tehát alkalmas az idő. És a pelenkázással ezt az ösztönt "vesszük" el a babától, tehát a pelenkába ürítés "tanult" dolog, amiről aztán ki könnyebben, ki nehezebben neveli vissza a gyermeket.

Az EC ezt az ösztönt tartja fenn, így nem kell szoktatni a gyereket az ürítés időzítésére.

2012. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

25 ös vagyunk.Bizony most pelus nélkül bugyiban van itthon ,de úgy kezdtük hogy ahogy hazahoztuk pelust levéve pisiltettük,ha sikerült cici volt a megerősítés.

Ha azt érzi egy baba és jelzi is hogy éhes ,miért ne lehetne ugyanígy a pisi kakival?

2012. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jópofa a módszer, és van néhány főbb pozitívuma (környezetszennyezés mellőzése, bőrbarát, hamarabbi szobatisztaság stb.), csak én érzem magam rá alkalmatlannak :) De jó annak, aki tudja alkalmazni, szerintem ez is ugyanannyira megfelelő alternatíva, mint a pelenka (legyen az mosható vagy eldobható).
2012. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 ZsZs27 ***** válasza:
Azért belegondoltam, milyen jó lenne, ha én is meg tudnám ezt csinálni a lányokkal. Basszus, mennyi pénzt spórolhatnánk! (nem mintha sajnálnám tőlük) Főleg, mert a lányaimnak érzékeny a bőrük, és persze, hogy nem mindegy milyen fajtát használunk. Kár, hogy nem tudok ketté szakadni:) 1 hét alatt egy 80 db-os Libero csomag. Most gondoljatok bele! Egyébként a lányaim jobban szeretnek pucér popsival lenni, csak lenne segítségem, talán már én is kipróbálnám, végülis már 15 hónaposak.
2012. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem az ikres anyukáé :)

Szerintem megpróbálhatod egyedül is ,legrosszabb esetben nem sikerül,akkor mi van ?

Egy éves kor körül amúgy is hajlamosak aztán megint elmúlik ha nem használjuk ki.

2012. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Kedves Zszs!

Elnézést, kedves kérdező az Off- ért!

Szerintem Neked igazán megérné moshat pelust használni. JÓl megválasztott készlettel az érzékeny bőrükkel is "csodát" tehet a textilpelus, anyagilag is egészen biztosan rengeteget segítene. Heti két mosással lenne több kb., és heti 20 perc időben míg kiteregeted.

Ha érdekel írj privit nyugodtan és válaszolok a kérdéseidre:)!

2012. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 ZsZs27 ***** válasza:
100%
Hi hi! Kipróbáltam a lányaimmal a pelenkanélküliséget. (anyóst megkértem jöjjön át ha ráér) Na nem pont akkor tört rá az egyikre a hasmenés? Nagyon duva volt. Ne tudjátok meg hogy nézett ki a szoba! Hiába volt idekészítve a bili, nem tudtam olyan gyors lenni. Egyébként zenélős bilit vettünk nekik, imádják. Azóta folyton mutogatják, hogy vegyem le a pelust, még akkor is, ha nem is kell pisilniük, pedig csak akkor szólal meg, ha "tesznek bele valamit". Remélem megmarad ez a lelkesedésük, hátha hamarabb szobatiszták lesznek. De a pelenkát inkább visszatettem rájuk.
2012. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
már megérte a dolog :) sok gyereknél a bili is trauma :)
2012. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!