Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira rossz ha a...

Tényleg annyira rossz ha a baba külön szobában van már a kezdetektől?

Figyelt kérdés

Ha majd megszületik már szeretném ha külön lenne.Olyan a szoba hogy egy ajtóval egybe nyílik a miénkel.Tehát az mindig nyitva lenne.De mindenki kiosztott hogy azt ugy nem lehet,együtt kell aludnia velem,miért aludna külön stb.

Kicsit szarul esik mikor így lehurrognak,ha nem jó a babának,úgyis áthúzom majd a kiságyát,de miért ne lehetne megpróbálni hogy saját szobába legyen?Ennyire rossz?


2012. aug. 4. 08:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Az én kislányom 2,5 éves és mi is az első perctől külön szobába tettük. Nálunk is egy ajtó választja el a két helységet. Minden rezdülését hallottam, sőt, mivel kislányom koraszülöttsége miatt légzésfigyelőt kellett használjunk az végig ott volt mellettem és az ágyamból a vitrin üvegén láttam visszatükröződni a légzését ahogy jelezte a gép.Mindenki maga dönti el, de nekünk nincs negatív tapasztalatunk ezzel kapcsolatban. Azt tedd amit ti szeretnétek, ne foglalkozz mással.
2012. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ki az aki alvás közben észreveszi ha a babája nem vesz levegőt, akkor is ha egy ágyban alszik vele. Én kibírtam, hogy külön szobában aludtam...fujj mindek az ilyennek gyerek.
2012. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Lányom most 1éves.Kezdetektől külön alszik,semmi gond nem volt ebből,én sajnos nagyon rossz alvó vagyok,minden légyzümmögésre felébredek,tehát a lányomnak minden kis nyöszörgését hallottam,ha meg sírt akkor pláne és rögtön átmentem hozzá.

Most,hogy szeparációs szorongás időszakát éljük,van,hogy át kellett éjjel vinnem a mi ágyunkba,mert csak ott nyugodott meg,de én egy szemhunyásnyit nem aludtam,mindig attól féltem,hogy összenyomjuk,vagy felébred és megindul az ágy szélére és leesik...,ráadásul nagyon sokat forgolódik is,kaptam pár szájba rúgást,hasba rúgást-fejelést,mikor melyik része volt arra :)

2012. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%
Sok minden akkor alakul majd ki, miután megszületett.Hogy tudod majd szoptatni, mennyire tudsz mellette pihenni stb.Én szülés után csak ülve tudtam szoptatni, valahogy úgy esett kezemre. A hálónk és az ő szobája közt csak egy ajtó volt, ezt is levettük, függönnyel helyettesítettük, hogy halljam rendesen, ha kelni kell. Na ebből az lett, hogy hiába aludta át már két hónaposan az éjszakát úgy 9től 5ig, én nem tudtam mélyen aludni, mert minden rezzenésére ébren voltam.Mivel a fiam sokat mocorgós típus, így három és fél hónapos korára kiköltöztünk aludni a nappaliba, így két ajtó választ el tőle(amiből egy sincs becsukva) és így aludni legalább bírok, de meg is hallom ha baj van :) Vannak ilyen "rossz" anyák is, én pl el nem tudnám képzelni még az együtt alvást és neki sem téma még napközben is csak a helyére kívánkozik aludni, most egy éves.
2012. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor fog eldőlni igazán ha megszületett. Ez is mind oly sok minden gyerekfüggő.


Mikor a lányomat vártuk, megcsináltuk a szobáját, saját kezűleg festettem egy egész meserészletet, gyönyörű lett és álmodoztam, hogy milyen jó helye lesz itt, de jókat fog aludni, hogy fog majd neki tetszeni, ha már nagyobb lesz, stb. Na megszületett ő királykisasszonysága és felrúgott mindent. Rettenetesen rossza alvó volt első perctől kezdve, szerintem két kezemen meg tudom számolni, hány éjszakát, délutánt aludt a gyönyörűséges szobájában 6 hónapos koráig. Olyan fáradt voltam, hogy néha az ájulás kerülgetett, kettőt láttam már a nap végére, így ott aludt a szobánkban, könnyebb volt.


A fiam meg egész más volt. De a nagyból kiindulva az autós szoba és Verdák szőnyeg csak mélyen dédelgetett álom maradt. :))

Betettem a kiságyat a szobánkba és oda érkezett őkelme. De vele meg hamar kiderült, hogy nagyon jó alvókája van, így 5 hetese a saját szobájába került, azóta sincs semmi gond, azóta átalssza az éjszakákat, máshol nem is nagyon szeret aludni csak a saját helyén. Azóta neki lett csodaszobája, világítós csillagos tapétája, sok autóval és Verdák szőnyeggel. :))


Majd meglátjátok, mások véleményével meg ne foglalkozz.

2012. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A szakemberek azt tanácsolják, hogyha lehetőség van rá, akkor jó, ha a kicsi olyan fél éves koráig a szülői hálóban alszik. Ennek az az oka, hogy még nem teljesen fejlett a saját légzőközpontjuk, azonban ha hallják a szülőt lélegezni, akkor "hozzáidomul" a légzésük, ami segít megelőzni a bölcsőhalált. Illetve azt figyelték meg, hogy a babák, ha a szülői hálóban vannak, sokkal nyugodtabbak, kevesebb stresszhormont termelnek. Ezt azzal magyarázzák, hogy az evolúció miatt a csecsemők úgy vannak kódolva, hogy az egyedüllét egyenlő a halállal, ezért sokkal jobban érzik magukat, ha a szülők közel vannak. Ők még nem tudják, hogy a külön szobában nincs rájuk leselkedő ragadozó :) Nekem még nincs babám, de van két koraszülött kisöcsém, akiket majdnem "felnőttfejjel" kaptam. Náluk mondta azt a neonatológus, hogy a légzésfigyelő nagyon fontos, de még fontosabb, hogy ne külön szobában legyenek, a fent leírt okok miatt.
2012. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

Elejétől fogva külön alszik a 9 hós lányom. nekünk is közel a két szoba (közös falunk van), nem volt légzésfigyelőnk sem. nagyon jó alvó baba, sose volt eddig vele gond. Ha megébredt enni, akkor átmentem megszoptattam a hintaszékben, büfi és alvás. Azért se akartuk h velünk aludjon, mert férjem korán ébred, jobb ha alszik. De hangsulyozom h nagyon jó baba, ha ellenkezője lenne akkor lehet már én is beköltöztettem volna hozzánk, de mindenképpen külön ágyba akkor is. Próbáld meg nyugodtan külön, ugyis észrevezsed ha megébred. Sőt az elején arra is felkellsz ha csak nyujtózik egyet :)

Jó babavárást

2012. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%
dehogy is. Az a normális ha egyből külön van. Így az ideális.
2012. aug. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

dehogy rossz! ki mondta?! mindenkinek sokkal jobb,gyerek is jobban alszik,ti is, a magánéletről nem is beszélve. és az ajtót is be lehet csukni ha alszik,erre van a légzésfigyelő,bébiőr. ne hagyd magad lebeszélni a mártír anyukák részéről,akik meg vannak győződve h csak az a jó anya aki 24 órában a gyerekével van. az ilyenek irigyek,mert nincs házaséletük,magánéletük, és a gyerekekbe csimpaszkodnak.


a házasságod,férjed is hálás lesz érte ha marad magánéletetek

2012. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!