Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó és rossz a baba és a...

Miért jó és rossz a baba és a szülők szempontjából is, ha két év lesz a két baba között?

Figyelt kérdés
Mindig olyan érzésem van, hogy még nem foglalkoztam eleget a naggyal, még őrá akartam öszpontosítani , meg amiatt is aggódok, hogy ő sem fogja érteni, mi történik és úgy fogja érezni, hogy háttérbe szorul. Emiatt rossz érzésem van és ettől nem tudok szabadulni. Ha 3 év lett volna, akkor jobban értené. Tudom, hogy később jó lesz, mert igazi barátok lesznek, és együtt nőnek fel, főleg, ha egyneműek lesznek, csak nem múlik ez a rossz érzés!
2012. máj. 16. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha már uton van butaság ilyenen évelödnöd.


A korkülömbségeknek akármennyi is van pozitív és negatív oldala.


Arra gondolj, hogy most még nem fogja fel, háttérbe csak akkor szorul ha ti úgy kezelitek.

Nálunk is most jön a tesó, lányom 21 hós lesz. Èn elolvastam egy testvérféltékenység könyvet, ahol sok jó tippet adnak, hogy kezeljük öket, hogy beszéljünk velük, hogy ne érezzék hogy háttérben vannak.

De azt kell mondanom, ahol kicsi a korkülömbség, ott van kis féltékenység, de nagyrészt tényleg jobban össze nönek. Ahol 3 év vagy több van ott nehezebb a testvérféltékenység, ott anyának jobban résen kell lennie.


èn mindig kis külömbséget akartam, és össze is jött, remélem müködni fog.

2012. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap a különbség, a nagy most 4 éves a kicsi 2.

Én még egyszer nem vállalnám be így. Nehéz volt eddig nagyon, most sem könnyű, de már várom nagyon, hogy jobb legyen.

Hozzáteszem, mindkét gyerek nagyon mozgékony, temperamentumos. A nagy a mi napig nagyon féltékeny a kicsire. Azt nem érzem, hogy nem foglalkoztam volna eleget velük, értelmesek, okosak, de én közben majd kipurcantam. lehet, hogy csak lazábban kéne felfogni mindent...

Előnye talán, amit eddig tapasztaltam, hogy a kicsinek eszméletlen nagy motiváció a nagy, mindenben utánozza, sok mindent tanul tőle (igaz a rosszat is).

2012. máj. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászok azért javasolják a két évet, mert annyi kell, hogy a női szervezet teljesen kipihenje magát, regenerálódjon, felkészüljön az újabb teherre. A babák szempontjából a minél kisebb korkülönbség ajánlott, mert tudnak együtt játszani, fejlődni, szocializálódni. Ne gyermekkorra gondolj csak, kamaszkorban a 3 év már nagyon nagy különbség lenne, szóval a kis korkülönbségnek majd ők látják hasznát egész életükben, még ha az elején szívás is. Nem lesz semmi baj, ne aggódj!
2012. máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta egy szakember, hogy a 3 év azért jobb, mint a 2, mert 2 éves korban alakul ki végleg a bizalom a kicsiben, és sokkal nehezebben történik ez meg, ha ott a kistesó.

De szerintem biztos lehet a testvérféltékenységet jól kezelni, és egyáltalán nem kötelező, hogy kezelhetetlen helyzet alakuljon ki.

2012. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát ln se csinálnám még egyszer így. Nekem 21 hónap van köztük. Ami jó benne: a kicsit iszonyatosan húzta fejlettségben a nagy és rengeteg mindent az ő kedvéért csinált. Érdeklődésben ugyanazok a dolgok érdeklik őket így ha épp jó passzban vannak nagyon jól elszerepjátékoznak együtt. ( a nagyobbam most 4.5 a kicsim 2.5 vagyis hát egy két hónap eltérés)

Pozitiv hogy egyben letudtam a pelenkázás, éjszakázás témakört, egy fél éve már mindenki alszik éjjel, azért ez jó.

Negatív viszont: 2 percenként ölik egymást egy éve kb. mióta a kisebbnek is kifejlődött az akarata. Állandóan rendet teszek köztük több mint egy éve.

Én is úgy éreztem a kisebbnek nem tudok mindent külön figyelmet megadni, míg a nagyobbal mindenfelé jártunk mindennap mondókázás énekelgetés stb. addig a kicsi csak így felszívta ezeket a dolgokat, tehát nem vele foglalkoztam külön hanem a naggyal mondókáztunk meséltünk ő meg épp ott volt.

Egyébként sokkal több mindent felszedett 1 évesen vagy 20 szót tudott, másfél évesen már komplett mondatokban beszélt, most már ő mesél sokszor a nagyobbnak úgyhogy fejlesztő hatású volt rá végülis, csak NEKEM rossz érzés hogy a csecsemőkorára gyakorlatilag nem is emlékszem úgy elrepült.

Egyrészt jó hogy ugyanaz az érdeklődési körük, életkorukból adódóan ( a kicsi inkább 3 év körülinek felel meg a nagyobbam meg kicsit alulfejlettebb) másrészt pont ez a baj mert mindig az kell nekik ami a másiknál van, irtózatos hülyeségeken tudnak hajba kapni.

Közbe mindentől függetlenül keresik egymás társaságát, tehát ha megpróbálom szétválasztani őket megelőzve a balhét akkor meg azért ordítanak.


De egyébként ez gyerektípus függő is mert a barátnőm 2 lánya olyan hogy a nagyobb visszahúzódó csendesebb alkat a kisebb pedig rendezkedős aktív így megosztják a szerepeket, egymáshoz alkalmazkodtak és így nagyon jól elvannak már az esetek többségében. Úgyhogy náluk bejött a kis korkülönbség.

Nálunk sajnos a nemük se egyezik és a típusuk pedig nagyon hasonló úgyhogy 2 dudás egy csárdában.

Dehát ezt előre nem tudhattam.

Az a baj hogy anyagi dolgok miatt is vállaltuk így, a 3 év az pont nem jöhetett szóba mint különbség, hanem akkor vagy visszamegyek dolgozni, de akkor alapból 4 év lenne köztük, vagy maradtunk ennél a 2 év változatnál.

2012. máj. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk bő 2 év a korkülönbség, a nagy 2.5 éves múlt, a kicsi 5 hónapos. Fiúk. Én pont úgy éreztem az elején, mint te. Nehéz volt elfogadni, hogy most már nem leszünk kettesben a naggyal, soha nem lesz már úgy, mint régen. Ráadásul iszonyú lelkifurdalásom is volt, mert a terhességem vége felé nagyon türelmetlen voltam vele. De ez elmúlt. Az első 2-3 hónap nagyon nehéz volt, bőgtem egy csomót, segítségem sincs, de mostanra összeszoktunk. Vannak nehéz napok, és sokszor összecsúsznak a dolgok (pl. egyszerre éhesek, a nagynak pisilni kell, miközben a kicsit szoptatom stb.), de nem bántam meg, hogy így alakult. Egyébként teljesen más természetűek, a nagy egy kiegyensúlyozott, nyugodt mérleg, a kicsi meg egy temperamentumos, akaratos nyilas. meglátjuk, mi lesz később...:))
2012. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha a második is lány lesz, akkor jobban ellesznek? És a két év,amit javasolnak az két év pihenő és utána teherbeesés és így lesz 3 év a korkülönbség? Vagy, hogy két év múlva szülessen meg a második, ne 1? Hétfőn csinálok tesztet amúgy, ha addíg nem jön meg, és akkor pont két év lesz köztük. Amúgy kislányom most lett nagyon anyás, meg bújós, de barátságos, mosolygós és nyitott mindenki felé.
2012. máj. 16. 09:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen én is pont ezt érzem, hogy eddig hárman voltunk egy család, és én ezt akartam még sokáig, hogy hárman vagyunk. Még nem tanítottam meg neki mindent, még nem mutattam meg neki a világot és sok mindenről le fog maradni, mert jön a kistesó. Jön egy másik, és ahelyett, hogy örülnék, sajnos, csak magamat és kislányomat sajnálom, megszűnik ez a békés biztonságos állapot. Olyan, mint amikor az első gyerekedet várod és félted a kapcsolatodat, de amint megszületett átértékelődött minden. Rendbe jött, és nem gondoltam ilyenekre. Most is ez lesz biztosan, csak még új és félek, hogy meg fog oszlani a szeretetem.
2012. máj. 16. 09:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Czeizel a 9 hónap című műsorában azt mondta hogy szülés után egy évet ajánlott várni a következő teherbeeséssel. Én is félek hogy mi lesz, nálunk 20 hónap lesz a gyerekek közt, a nagyobbik fiú, a pici kislány lesz. Már most észrevettem hogy nem tudok annyit foglalkozni a kisfiammal, sokszor rosszul vagyok, fáj itt, fáj ott, fáradt vagyok. Viszont abban reménykedem hogy nekik jó lesz hogy lesznek egymásnak, szeretni fogják egymást.
2012. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És, hogy ő az én egyetlen pici lányom, ahogy én is az voltam anyukámnak és ha a második is lány lesz (amit nagyon szeretnék!),akkor hogyan fogom őt is szeretni, hiszen nekem a nagy az én pici lányom! De nagyon jó lenne két lány, csak ettől az érzéstől is félek. Majd megírom, hogy pozitív lett-e a teszt! Köszi mindenkinek!
2012. máj. 16. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!